Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 245
Like Tree65Одобрявам

AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #196

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Rokera, от любопитство само, каква марка беше конвектора ти?

    Tesy MC2001 ,лъчист.Относно дефроста ,16 мин е при яко заскрежена пита , и когато я чисти докрай.Ако има малко скреж е 5-6 мин.Но го има момента,че при дефрост пази компресора и не вдига над 500-600 в и то плавно.За сметка на това в такова време дефростите са на няколко часа и чака добре да се заскрежи и после тече вода докрай дефроста.На другия край е третия ми Samsung,който във влажно време пуфка на около час при леко заскрежена пита ,но дефростите са му по 6-7 мин.А и като цяло при триъгълния има поне 2-3 мин от целия процес за изчакване ,в резултата на което дефроста е почити безшумен.Междудругото за месец Януари ,триъгълния е изгорил около 200 кв. досега.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    16 минути дефрост не е добре. Понеже автора на темата се чуди и за мицубиши, на FH са му нужни между 3 и 4 минути за дефрост от спиране до започване да духа топло. Консумацията при дефрост отива към 1500W
    Това при заскрежена пита и да го видя няма как да го повярвам

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Tesy MC2001 ,лъчист.Миналата зима се топлех в стаята на бебето с него и имах сметка от 250 лв. за февруари,който си беше сравнително топъл,а освен него работеше големия Samsung и чат пат малкия.Относно дефроста ,16 мин е при яко заскрежена пита , и когато я чисти докрай.Ако има малко скреж е 5-6 мин.Но го има момента,че при дефрост пази компресора и не вдига над 500-600 в и то плавно.За сметка на това в такова време дефростите са на няколко часа и чака добре да се заскрежи и после тече вода докрай дефроста.На другия край е третия ми Samsung,който във влажно време пуфка на около час при леко заскрежена пита ,но дефростите са му по 6-7 мин.А и като цяло при триъгълния има поне 2-3 мин от целия процес за изчакване ,в резултата на което дефроста е почити безшумен.Междудругото за месец Януари ,триъгълния е изгорил около 200 кв. досега.

    - - - - - - - - - -



    Това при заскрежена пита и да го видя няма как да го повярвам
    ..............

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #197

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Блаженни са вярващите!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #198

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Рокера не го вярвай, аз съм засичал. Казвам 3-4 минути, защото при много ниски температури бавно вдига оборотите (консумацията) преди да отвори клапите и да задуха топло. Топлото започва при достигната консумация от 800W. При не чак толкова студено между -10 и -5 дефроста е 3 минути. При силно заскрежена пита. Степента на заскрежаване няма значение, понеже много бързо се почиства питата. Тия измервания конкретно за FD, но на FH са му също толкова бързи дефростите.
    За разлика от ME, дайкина и хитака дефростват по над 10 минути и едва достигат консумация от 700W към средата на дефроста.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #199

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Мда и FH така дефроства ,но е по часовник на всеки 2.5 часа ,като при това развъртане до над 1000 вата в никакъв случай не е тихо вътре - шуртене клокочене пукане на пластмаси ..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #200

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Дефектна ти е била бройката или къси тръби. FH съм чувал да дефроства в никакъв случай не пукат пластмаси или пък шуртене повече от на останалите климатици. За сравнение японското ми хитачи повече шурти, тръбите са му 4.60м.
    Дайсейкай 6 много го хвалеха, но при мен постоянно работеше он-офф и пукаше в продължение на 2 минути след офф. Вътрешното тяло ми смениха и пак пукаше.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #201

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    @biro Не съм автор на темата. Темата е за модела на самсунг AR09/12HSSDAWKNEU, аз само поисках съвет

    @kantonaa1 доста трябва да се разбива, няма как да е подов, .. не оспорвам, че е по комфортно.

    Малко ми попариха надеждите с цените за този самсунг. От 6,7 фирми на които писах, 4 върнаха. 3ми предложиха алтернативи на Fujitsu LTCA и LUCA, а конкретно ми върна само 1 и бяха обявили 1869 в сайта, но то било без ДДС - значи накрая в офертата излезе 2129 на бройка.(за тази цена намерих и Daisekai 6, а Daisekai 8 с 300 лв по скъп към момента)

    А за малко по-малко пари пък гледам поне все още се предлага от 2013 модела HITACHI RAK 35PSA, но в Русе. Там пък е схема понеже не ги знам работят ли с гаранционни сервизи в други градове, иначе за монтажа си мисля, че ще дойдат и до Варна. Но ако недай си боже има проблем някакъв в гаранционният период, ако нямат локална фирма за поддръжка малко сложно..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #202

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    имат ,ПСА си заслужава всеки лев
    Mega одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #203

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    А този чест не дотолкова смислен дефрост на 50 минути за който пишеш в темата 35 PSA?

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #204

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    12ка LTC. И аз искам DR, но не живея в Пловдив.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #205

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Да не мислиш, че в Пловдив DR-ките /особено по-новите/растат по дърветата.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #206

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Желание, време и $ са нужни, ти ако искаш ги търси по дърветата.
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #207

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    [QUOTE=batkovan;758769]@biro Не съм автор на

    Ако си се навил за Samsunga,говори с климамаркет,ще дадат най добра цена.Ако не те притеснява малко по ниския коп и усложнената гаранция,в емаг като моя модел го пускат на 1150 на промоция,просто трябва да го следиш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #208

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    @рокер Да, климамаркет ми върнаха малко по-късно оферта и те.

    Нещата изглеждат така с офертите AR12HSSDAWKNEU за 1800, 35 psa за 2000 и daisekai 8 за 2300.

    На 2ри етаж сме и на единствените външни стени с прозорци целогодишно е сянка, т. к. съвсем близо е построен 12 етажен блок. Тоест климатизиране лятото няма абсолютно никаква нужда, климатик ще работи само в режим отопление.
    Дайсекая е признат повсеместно с най- интелигентен дефрост, тежки тела 42 към 14 кг,мн. добър cop, двойнороторен.
    Самсунга не дотолкова интелигентен дефрост, тела 35 и 11 кг, добър cop, двойнороторен.
    Хитачито от трите най -кофти дефрост(всеки 50 мин в диапазон 0, -5), тела 40 и 12 кг, cop е пак добър,скрол.

    Иска ми се да пробвам хитачито, но този дефрост, засега ме задържа. След като прочетох темата за него докрай,разбрах че Алекси се е преборил с него. Трябва да му пиша да видя дали ще сподели как. Ако е нещо само с изместване на датчика в топлообменника някак по-добре ми се струва. Но ако трябва да се пипат елементи по платката, да се подменя термистор, някак мисълта не ме блазни на чисто нов климатик за една торба пари тази манипулация, а и след монтажа на външната стена достъпа въобще до външното е невъзможен без големи стълби, помощник или алпинистки способности.
    Този пост е редактиран от batkovan; 30-01-16 в 11:22.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #209

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Щом не е публикувал какво точно е направил, значи не го е изтествал на 100%. Имаш ли оферта и за 35PSB?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #210

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    При тез цени вземай PSA ,Alexi ще ти каже как да оправиш дефроста.Или в климамаркет,виж този с транспортния дефект за 1400.Иначе копа и на PSA и на Daiseikai 8 копа им е доста по добре.Иначе за Samsungaмог да кажа,че при зададени 21-22 гр и външна темп. от + 1 гр. нагоре си пада до декларирания минимумот 190-200 в/час консумация.Днес му поледнах вградения ел.мер,за януари е навъртял 210 квт
    Този пост е редактиран от ^Rokera^; 30-01-16 в 19:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пристигна поредния нордик модел CS/CU-QE??MKE
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-12, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе