Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #31

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    за 10 мин се разглобяват панасониците мятай го

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #32

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Вижте сега, чистенето на турбина с тампон за уши е подобно на чистенето на теракот с четка за зъби. Не, че не става, но е досадно като времетраене. По-лесно става с найлонов ръкав и пулверизатор / лозарска пръскачка / някаква пръскачка. Предварително се накисва с Мелио. Ръкавът да влиза в по-голям леген или корито.
    Японските спрейове помагат срещу миризмата, заради сребърните йони. По-евтино излиза топлообменникът да се пръска веднъж месечно с пероксид 3% до 5% (кислородна вода от аптеката), след което да се омокря със сребърна вода, евтина е. Дезинфикцира се и дренажната тръба.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #33

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Какви са японските спрейове?Име нещо или снимка...Как да ги назова в магазина?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #34

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    виж в продавалника бяха най евтини инак ги има и по технотата

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #35

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Японските спрейове не стават за почистване. Те са за десерт. В противен случай, мръсотията остава полепнала по турбината и вътрешната страна на топлообменника, в следствие на което се оказва, че са се дали някакви пари за имитиране на дейност по почистване. Миризмата ще се завърне след около седмица.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #36

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    аз знам че не стават пробвал съм ги .. но човека пита за тях почистване само с разглобяване ,турбина и тавичка долу ,измиване на всичко

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #37

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Ако си ползваш режим изсушаване лятото,миеш филтри редовно,японския спрей отлично си върши работата.Т.е. на незанемарен климатик.Казвам го от личен опит-който иска да дойде на бира и оглед

  10. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #38

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Frigocommerce International - refrigeration and air-conditioning wholesale dealer
    Ползвам жълтия препарат за почистване на климатици и има добър ефект след почистването.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #39

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Ако си ползваш режим изсушаване лятото,миеш филтри редовно,японския спрей отлично си върши работата.Т.е. на незанемарен климатик.Казвам го от личен опит-който иска да дойде на бира и оглед
    На моя хем съм му сложил допълнителни двойни филтри за прах и го държах по близо един час на вентилатор, но не помогна. Втори сезон на охлаждане и започна да мирише кофти. Иска си основното почистване. Има ли влага, мухъла се появава рано или късно . Който иска свеж въздух, трябва да си чисти по-често климатика.
    На есен мисля пак да го измия основно, след приключване на охлаждането.
    Пероксида и кислородната вода наистина са най-ефективното средство срещу мухъли, плесени и лоша миризма. Обаче май алуминия леко посивява от тях. Трябва да се внимава да не попаднат по платките, защото са много силни окислители.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #40

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Интересно защо нито един от моите климатици цяло лято няма наченки на мирис.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #41

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Овоняването и зацапването на една машина зависят от локацията на жилището и какво се прави в помещението. Някъде се натрупват само замърсявания, без миризми, а другаде се получава овоняване на видимо чист топлообменник. Пряк свидетел съм.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #42

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    донякъде зависи и от самия климатик .. някои машини имат склонност към вмирисване други по малко

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    В къщи не се пуши и покрай машините ми не се готви.От слагането им до сега не съм усетил миризма.ТОШИБА-та хич не я мисля, тя сама си прави 3 часа цикъл и се ползва за охлаждане 2-3 дена в годината.ЛД-то до сега е работило на охлаждане не повече от няколко часа за 8 години, като после му пускам подсушаването.ХИТАЧИ-то се ползва на охлаждане малко по-често 5-6 дена в годината.Като реша да го спра, директно му прехвърлям режима на вентилация и така си работи, докато се сетя да го спра.Япончето на вилата също не го мисля, и то си има подсушаване и стерилизация.Та, споделям мнението на ДОДО, че от значение е мястото на работа на машината.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #44

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Мога да предложа само това: StayClean Tablets x 20 Air Conditioning Disinfectant

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    54
    #45

    Отговор: Проблем с климатик.;Мирише на вкиснато.

    Може и да си въобразявам,обаче трети ден работи и като че ли не мирише с обратния наклон.А дано.Ама цяла нощ го дъних само на вентилатор с отворени джамове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик Electrolux
    От petkirov във форум Други марки климатици
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 10:43
  2. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 20:08
  3. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 20:57
  4. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 01:28
  5. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе