Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59
Like Tree15Одобрявам

LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #16

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Този филтър с двойна защита не е ли точно пластмасовата мрежа отгоре? Вече как точно спира бактериите не е ясно...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #17

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Не може нещо, през което свободно преминава джамджийско пиронче и се вижда като през комарника на прозореца ми да се определи като филтър! И ако LG твърдят, че тази мрежа е филтър, който предпазва от прах и бактерии много крайно ще се промени мнението ми за тях! До сега не съм ползвал климатик и не знам как е осигурена филтрацията на въздуха при другите модели, но това е модел, който е над средния клас и би следвало да е на високо ниво!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #18

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    И най-скъпите клими имат такава мрежа - филтър. Сигурно е така защото може би масово не се чистят навреме и ако е нормален филтър ще се задръсти за седмица две и после климатика не работел както беше. Така с "комарника" и година да не го погледнеш едва ли ще е проблем.
    kalcheff1 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #19

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И най-скъпите клими имат такава мрежа - филтър. Сигурно е така защото може би масово не се чистят навреме и ако е нормален филтър ще се задръсти за седмица две и после климатика не работел както беше. Така с "комарника" и година да не го погледнеш едва ли ще е проблем.
    Има резон в думите ти и приемам, че е така, особено що се касае до офис климатиците, но аз лично искам климатик, който да филтрира и пречиства въздуха в помещението и от лг твърдят, на хартия, че това е такъв климатик и за това съм го купил! Не ми се мисли на какво ще прилича питата и вътрешността на климатика след 6 месеца употреба!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #20

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    До кога ще вярвате ,че съществува БЕЗПЛАТЕН монтаж?
    Не знам какво имахте в предвид...... ,но при мен монтажа беше напълно безплатен,като изключим леката почерпка на монтажниците Като цяло на режим охлаждане съм доволен,ще го мъчим зимъска .
    Rakeem За филтъра ,ще проверя довечера.
    Този пост е редактиран от hienata76; 04-07-16 в 11:07.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #21

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от hienata76 Виж публикацията
    Не знам какво имахте в предвид...... ,но при мен монтажа беше напълно безплатен,като изключим леката почерпка на монтажниците Като цяло на режим охлаждане съм доволен,ще го мъчим зимъска .
    Rakeem За филтъра ,ще проверя довечера.
    И при мен монтажа беше безплатен и съм изключително доволен от момчетата и от отношението им! В последствие ми направи впечатление, че не обезвъздушиха системата, но външното тяло е точно зад вътрешното, от което следва, че тръбният път е около метър и навярно за това не са счели за необходимо! hienata76 и при теб положението е същото, първоначално разговарях с човек от магазина, който провери мострата и се оказа, че и при нея е само тази мрежа! Хора кажете как се осъществява филтрацията на въздуха при вашите климатици и това, че при този климатик се разчита единствено на някаква си мрежа проблем ли е?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ........ Не ми се мисли на какво ще прилича питата и вътрешността на климатика след 6 месеца употреба!
    На такова ще прилича:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ivan74 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #23

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    B пocлeдcтвиe ми нaпpaви впeчaтлeниe, чe нe oбeзвъздyшиxa cиcтeмaтa, нo външнoтo тялo e тoчнo зaд вътpeшнoтo, oт ĸoeтo cлeдвa, чe тpъбният път e oĸoлo мeтъp и нaвяpнo зa тoвa нe ca cчeли зa нeoбxoдимo!
    ...........ПЕРФЕКТЕН МОНТАЖ

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #24

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    И при мен монтажа беше безплатен и съм изключително доволен от момчетата и от отношението им! В последствие ми направи впечатление, че не обезвъздушиха системата, но външното тяло е точно зад вътрешното, от което следва, че тръбният път е около метър и навярно за това не са счели за необходимо! hienata76 и при теб положението е същото, първоначално разговарях с човек от магазина, който провери мострата и се оказа, че и при нея е само тази мрежа! Хора кажете как се осъществява филтрацията на въздуха при вашите климатици и това, че при този климатик се разчита единствено на някаква си мрежа проблем ли е?
    То е ясно ,че са ни прекарали с филтъра. При мен ми го вакумираха


    Не можах да разбера как работят две от функциите. При зададен режим плазмен йонизатор светваше на дистанционното нещо като борче -ако не се лъжа ,а на вътрешното тяло не показва нищо и не можах да схвана работи ли въобще.Очаквах да светне нещо по самия климатик.Така ли трябва да е?
    И другото питане е за икономията и смяната на режимът на компресора в проценти 80% и 60% кое е по ефективно? Опцията работи ли на зададени температури или само на минимални 18гр.
    Този пост е редактиран от hienata76; 04-07-16 в 14:05.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #25

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Като пуснеш йонизатора би трябвало след няколко часа да се усеща промяна на въздуха в стаята. Обонянието на човек да усеща някаква промяна иначе натискаш копче - светва иконка или светва лампичка си е пак малко ......да не се повтарям.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #26

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    B пocлeдcтвиe ми нaпpaви впeчaтлeниe, чe нe oбeзвъздyшиxa cиcтeмaтa, нo външнoтo тялo e тoчнo зaд вътpeшнoтo, oт ĸoeтo cлeдвa, чe тpъбният път e oĸoлo мeтъp и нaвяpнo зa тoвa нe ca cчeли зa нeoбxoдимo!
    ...........ПЕРФЕКТЕН МОНТАЖ
    Какво ще рече това! Нужно ли е обезвъздушаване при толкова къс път на тръбите и проблем ли е, че системата не е обезвъздушена?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hienata76 Виж публикацията
    То е ясно ,че са ни прекарали с филтъра. При мен ми го вакумираха


    Не можах да разбера как работят две от функциите. При зададен режим плазмен йонизатор светваше на дистанционното нещо като борче -ако не се лъжа ,а на вътрешното тяло не показва нищо и не можах да схвана работи ли въобще.Очаквах да светне нещо по самия климатик.Така ли трябва да е?
    И другото питане е за икономията и смяната на режимът на компресора в проценти 80% и 60% кое е по ефективно? Опцията работи ли на зададени температури или само на минимални 18гр.
    Сега говорих с ЛГ и от там ми казаха, че това било филтъра с двойна защита и нямало никакви други филтри в техните климатици освен този мрежестия и 3м микро филтъра! Което разбира се ще се провери на практика в магазина! Да йонизатора си бачка, ако доближиш ухо до него ще чуеш едно жужене, няма друга сигнализация освен тази на дистанционното. Това за икономията трябва да си бачка на всяка една зададена температура, но трябва да се провери с ватметър дали действително намалява консумацията и с колко! Тази консумация, която се отчита от климатика не знам до колко е акуратна!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #27

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Понеже аз не съм се заглеждал.Кой е този 3М микро филтър, или той е мрежестия?

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    НЕ,вакумиране не е нужно-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #29

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от hienata76 Виж публикацията
    Понеже аз не съм се заглеждал.Кой е този 3М микро филтър, или той е мрежестия?
    Не, друг е, в този случай е опционален иначе при д12цм е бил включен, но той не покрива изцяло входа, ами се разчита на това, че в даден момент целият въздух в помещението ще премине през него.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #30

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    НЕ,вакумиране не е нужно-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е
    За "безплатен монтаж" или по-точно казано, такъв включен в цената или такъв от 80 лв, не е задължително
    Айде да не шашкаме хората, че е фатално, ако са пропуснали да хванат майстора да им вакуумира. Кой вакуумирал, кой не, ама колко минути, един 20, другия 5, че било лято ли, зима ли и др. приказки на майстора... - не е кой знае какво след свършен факт. Виж, ако тръбният път е малко и това води до негативни последствия за ползователя - в моя случай клокочене през повечето време НОЩЕМ, това вече е нещо за поболяване.( или свикване)
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтиране на климатик преди акт 16
    От gogorog във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-11, 19:41
  2. Питане преди покупка на ресийвър
    От AZankov във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-11, 00:10
  3. NEO 12-ка - не охлажда както преди
    От bodlivez във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 19
    Последно: 05-09-07, 09:02
  4. преди 24 март...
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 24-04-05, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе