Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59
Like Tree15Одобрявам

LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #1

    LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Привет от Габрово. Харесал съм го Климатик LG D09CM покупката ,ще е тази година .Но информация която имам за него е само от нета ,рекламни брошури,консултантите на ТМ и до там. Някой притежател с реален опит на модела да каже +, - Как се държи в студовете,дефрости, шумове ?
    Този пост е редактиран от hienata76; 15-01-16 в 13:11.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #2

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Гледам ,че предишните модели страдат от забиване на климатика в Preheating . При този модел проблемът изчистен ли е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #3

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Еми питах, разпитвах и вчера закупих D12RN. Интересното е че преди покупката се обаждах до представителството на ЛГ и те не бяха чували за RN модела,а в няколко чуждестранни сайтове е обявен за модел 2016г. - новия Сириус. Монтажа го насрочиха за този петък,ще пиша как е.

    Имам питане относно монтажа на вътрешното тяло .На колко см. от тавана и страничната стена трябва да е?



    Нещо такова трябва да стане и на ЛГ филтрите се обслужват отгоре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hienata76; 27-06-16 в 11:38.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Хиена, вижда се,че си голям почитател на LG. Тези неща за които питаш ги пише в инструкцията за инсталация.LG нямат навика да публикуват такава информация на сайтовете си за разлика от други. Единственото на което може да разчиташ е монтажниците да си знаят работата. Ако от кашона на климатика изпадне такава инструкция, може да я прочетеш и постфактум да оцениш какво са свършили монтажниците.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #5

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Хиена, вижда се,че си голям почитател на LG.
    Чак пък почитател....След 11 годишно използване ми фъсна пералнята и я смених с ЛГ с инверторен мотор ,директно зацепен е няма такава "иновативна" технология.Така реших да изпробвам марката и в климатиците ,и понеже монтажа е безплатен, гледам да се запася с мнения да не ме претупат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Хубаво е търговеца и монтажника да са едни и същи. При проблем да не вземат да те прехвърлят помежду си.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    До кога ще вярвате ,че съществува БЕЗПЛАТЕН монтаж?
    dodo_pv, Aleksandars и tony34al харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Здравей, и аз от няколко дни съм с въпросния климатик, но впоследствие ми направи впечатление, че липсва въздушен филтър, като единствената бариера е някаква мрежа отгоре на климатика, която освен комари и мушици друго не виждам как би уловила! Отправих запитване до LG и до веригата, от която съм го купил и чакам становище, защо липсва филтърът с двойна защита, който фигурира в характеристиките на модела! Интересното е, че дистрибутора, за разлика от производителя, е посочил и наличие на 3М въздушен филтър, който разбира се също липсва, но щом са го посочили, значи са длъжни да го осигурят! Би ли споделил каква е ситуацията при теб с въпросните филтри, и съответно ще помоля по-вещите лица с този тип техника да изразят мнение, нормално ли е единствено някаква мрежа да осъществява филтрацията на въздуха?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Допълнителен въздушен филтър 3М има при Атината, а Сириус е само с един мрежест филтър отгоре, както е и при Самсунг.




  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Допълнителен въздушен филтър 3М има при Атината, а Сириус е само с един мрежест филтър отгоре, както е и при Самсунг.
    Да така е, но дистрибуторът е посочил наличие на такъв филтър, от което автоматично следва, че клиента има пълни законови основание да предяви претенции за рекламация, ако такъв не фигурира в продукта, така че си е техен проблем, да са внимавали повече! За конкретния модел е посочено наличие на филтър с двойна защита, който липсва на практика, а тази мрежа отгоре е просто несериозна и не може технически да изпълнява функциите на филтър, от което следва, че питата остава незащитена и ще се тъпче с прах като прахосмукачка!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Щом са написи, че има филтър да ти го дават. Едвали ще обхване целият въздушен поток, обикновенно са малки лентички и питата пак ще прашлясва.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #12

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Сириус няма 3М филтър , моят е монтиран миналата година и никъде не пише че трябва да го има . На сина сложихме черния A12LLС ARTCOOL Slim Inverter V и там е с 3М като при Атената.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #13

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Сириус няма 3М филтър , моят е монтиран миналата година и никъде не пише че трябва да го има . На сина сложихме черния A12LLС ARTCOOL Slim Inverter V и там е с 3М като при Атената.
    Да така, по спецификации на производителя няма такъв филтър, но в характеристиките в магазина е посочено наличието на такъв, явно си пишат каквото искат, но това си е техен проблем! Въпросът не е за наличието на 3М филтър, а за липсата на филтърът с двойна защита, който обгръща питата на климатика и филтрира въздуха, което за мен е проблем!

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    Rakeem ,няма такива обгръщащи питата, филтри за които говорите. Поне аз не съм виждал. Всичко е рекламни трикове ,на производителите, в борбата за клиенти!


    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: LG Sirius D09CM -мнение преди покупка

    ...с две думи "пунта мара"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтиране на климатик преди акт 16
    От gogorog във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-11, 19:41
  2. Питане преди покупка на ресийвър
    От AZankov във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-11, 00:10
  3. NEO 12-ка - не охлажда както преди
    От bodlivez във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 19
    Последно: 05-09-07, 09:02
  4. преди 24 март...
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 24-04-05, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе