Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree13Одобрявам

LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #16

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Ако почне да излиза отново грешката тогава ги викай.
    Качи няколко скриншота на програмата да се види с какви температурни разлики работи и колко е натоварен.
    п.п Отчел е високо или ниско налягане "CH 24 Detect High / Low Pressure by Pressure Switch"
    Този пост е редактиран от bobivg; 14-02-21 в 12:58.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #17

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Проблема е в това че грешките от външно тяло трябва да се проявят 10 пъти преди да ги отрази вътрешното.
    Както писах бях се шашнал защото тепърва настъпваше студената вълна и тогава не направих шотове. След като занулих после тествах с програмката, кода беше изтрит единствено се сещам честотата на компресора беше от най-ниската именно 10Hz.
    Ето някои скринове от сега:
    приложението


    и от тестовата програмка:



    DC Link Voltage-295V

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #18

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Колеги, напишете минимуите и дефрост алгоритъма.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #19

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Минималните обороти на компресора са 10Hz, но зависят от температурата на вътрешния топлообменник и се изменят стъпаловидно през 10Hz (не зависят от външната температура поне до -10 при моя съм го засичал).
    Ако температура на вътрешния топлообменник е повече от 40градуса минимума се дига на 20Hz, някъде около 43градуса минимума става 30Hz и т.н.
    На тази температура може да влияеш със скоростта на вътрешния вентилатор. Ако я оставиш на 1 или 2 скорост топлообменника няма да се охлади достатъчно и ще дигне минимума. Така ще ти работи он/офф с по-висока консумация и топла струя.
    Ако искаш да ти работи като инвертор аз процедирам по следния начин:
    Моя при първи стар развърта на 40Hz след първия оф на 30Hz, За 3 минути не може да падне под тях!
    Тогава го оставям да работи на средна или висока скорост (зависи каква е външната температура) за да може да охалди топлобменника и разрешения минимум да стане 10HZ. Като поработи известно време по топлината на струята или консумацията виждам, че е с ниски обороти и си намалявам вътрешния вентилатор на колкото ме устройва и го оставям да къкри така.
    При 10HZ консумацията е около 150-170W. Това е от един софтуер за диагностика. Не е мерено точно с ватметър.

    След тоя пост също съм писал за работата на DC-то.

    Относно дефроста не знам какъв е алгоритъма, но съм го хващал и да дефроства и на суха пита. Не ми е основен начин на отопление.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #20

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    При тоя проблема е, че не си намаля сам турбината. Ако го оставя на средна скорост 3-та си влиза в режим обаче не си намаля сам вентилатора. Също зависи и каква е външната температура. Колкото е по-студено толкова е лесно на ниска скорост да го стартираш и да не се самозатапи (да си дигне минимума). При моите условия, ако външната е около 10градуса го пускам на 3-та скорост след 20-30 минути си я намалявам и го оставям така.

    п.п Реално е трябвало и да сложат по-малък компресор и да му разрешат да развърта до по-високи обороти, нещо от сорта на 9 кубика и нямаш да се самозатапва въобще.
    Този пост е редактиран от bobivg; 30-08-21 в 16:29.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #21

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    подобни софтуерни недомислици са допустими за климатик около 1000 лв ( макар че може да се намери модел който да ги няма )

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #22

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Интересувам се какви са минимумите на консумация зимата, повишава ли се при падане на температурите ? Има ли безумно развъртане след офф .

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #23

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Е колко по ясно да го напиша, минимума не се дига с падане на температурите 150-170W. "не зависят от външната температура поне до -10 при моя съм го засичал"
    След оф тръгва на около 500W.
    Този пост е редактиран от bobivg; 02-09-21 в 09:29.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #24

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Ако го държи както ZS-S от подписа ми близо 10 минути е постоянно Он-Офф, при температури от 10 до 0 градуса .

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #25

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Този ще работи като инвертор. Нищо общо с зс-с.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #26

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е колко по ясно да го напиша, минимума не се дига с падане на температурите 150-170W. "не зависят от външната температура поне до -10 при моя съм го засичал"
    След оф тръгва на около 500W.
    Някъде беше писал че това е минимум който се достига НО на степени на вентилатора НАД 1ва и 2ра ... дефакто неизползваеми настройки за хора в помещението....на 3та степен със 150w на -5° външна уау , също така че това са минимуми които НЕ СА измерени с ватметър ... сякаш си много категоричен кое е инвертор и кое не. Без да пуснеш поне един клип с ватметърче ... кое как и защо !

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 06-09-21 в 22:39.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #27

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Някъде беше писал, че това е минимум, който се достига. НО на степени на вентилатора НАД 1ва и 2ра ... дефакто неизползваеми настройки за хора в помещението....на 3та степен със 150W на -5° външна уау , също, така че това са минимуми, които НЕ СА измерени с ватметър ... сякаш си много категоричен кое е инвертор и кое не. Без да пуснеш поне един клип с ватметърче ... кое как и защо !

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Като за начало може да изгледаш клипчето за АП-то, което съм качвал много отдавна. Там има ватметър, показано е и какво отчита софтуера за диагностика.
    https://www.youtube.com/watch?v=IHvhrx4e1VI
    Виждат се много неща, но обръщам внимание само на няколко. Показва колко е разрешения минимум на компресора (тази стойност не е фиксирана - променя се 10, 20, 30Hz… ) писал съм от какво зависи в по-горните постове. Вижда се и каква е консумацията. За консумацията, която отчита, съм го писал отдавна, но ще го припомня. Стъпките са 40W (0.04, 0.08, 0.120, 0.16, 0.20kW ……), като отклонението от реалната консумация може и да е с плюс, може и да е с минус. В клипа софтуера показва 0,08kW, a ватметъра 115W. Това го няма в клипа, но ако климатика е OFF, софтуера ще показва 0,04kW, a ватметъра нещо около 10-15W (забравил съм). Наблюдавал съм и при работа на компресора малко повече да отчита софтуера, отколкото ватметъра. Да вметна само, че компресорите са абсолютно еднакви в двете машини.

    Понеже не допускам, че се опитваш да ме изкараш лъжец, предполагам, че този ти спомен за вентилатора е останал погрешно в съзнанието, защото е било много отдавна. Преди време си правих експерименти дали може да го вкарам в режим при температури над 15 градуса. Да, тогава трябва да стартира на много висока степен вентилатора, четвърта или пета скорост, след като слезе на минимум може да намаля вентилатора на средна, но сложа ли го на по-ниска ще офне, както се вижда и на картинката от записа на DC-то. (Ако някой се чуди защо външната температура прави такива амплитуди причината е, че външното тяло работи на частична рециркулация)


    Линк към записите, с десен клик върху графиката може да се пускат, спират параметри, защото така е претрупано.

    Там също се вижда и консумация от софтуера 120W (имам и при доста по-ниски външни температури подобни стойности). Реших обаче да напиша (150-170W) не защото няма да падне при специфични условия до по-ниски от тези, които съм написал, а защото съм наясно, че измерването не е с точен уред, а и най-вече, ако някой го сбара с ватметъра под тези стойности надали ще ми се разсърди и обвини в подвеждане. Накратко и при отрицателни температури минимума не се покачва, остава си 10HZ. Наблюдавал съм го много пъти. Ако някой има ниски загуби при отрицателни температури, ще слезе на минимума.

    Относно това, че на трета скорост е неизползваем, когато има хора в стаята, е меко казано пълна глупост. Аз не бих могъл да спя на тая скорост, но при ежедневен шум в будно състояние си е напълно нормално за моите разбирания. Спал съм на първите две няколко пъти. Ако не си спомняш на негово място имах ЛМЦА, за разлика от него, където има само една тиха скорост по моите разбирания (Quiet) тук имам 2. Другото, което мога да ти кажа е, че максимума на компресора не се ограничава от скоростта на вентилатора. Ограничава се само при слип режим от 80Hz става на 51Hz, не го ползвам, за да не ми намалява градусите.

    Ето и запис при температура около 0-та и слънчево ясно време.
    Слиза си на 160W, ако има условия за това.



    Някой, ако знае как може да го измеря по-точно от софтуерното приложение, при положение, че е на твърда връзка, да каже или да заповяда да го мерим заедно, когато температурата е отрицателна. Ще пусна радиаторите и ще си падне на минимума.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 07-09-21 в 23:21.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #28

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Като цяло си написал дълъг пост ...
    Но нищо не се разбира
    Какво ще рече частична рециркулация ? тераса с отворени прозорци ... вътрешни външни

    Абе човек , имаш време да човъркаш софтВера за диагностика и да цъкаш скрийншотове , но не можеш да разкачиш 3 винтчета , да сложиш щепсъл и да забиеш два три термометъра. Не си длъжен така е ...

    Не се заяждам машината сигурно топли , братовчедка ми е с такива и е доволна.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 07-09-21 в 23:18.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #29

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Ми може и да не се разбира.
    Доста неща нахвърля набързо и на един грешен твой спомен направи много изводи и заключения.
    Ще отговарям с по-малки постове, ако трябва да разяснявам и допълвам казвай/те.
    Външното тяло е на малък балкон разстоянието до стената срещу него е 130см.
    От тоци не разбирам, контакта го разглобиха и директно назад и навън е изкаран кабела за външното тялото.
    п.п емотикони придават ли някаква тежест на постовете? Иначе можеше и да ти направя една бакалска сметка на три реда с обемите на компресорите на ДС, ЛМСА и ЗС, но реших че нещо си бил на криво когато си го писал, та затова минах в обяснителен режим.
    Този пост е редактиран от bobivg; 08-09-21 в 00:00.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #30

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    На 130см от стената(парапета) на балкона и е монтиран на подови стойки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 11:48
  3. Споделяне на Интернет
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 108
    Последно: 22-02-07, 22:48
  4. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 13:11
  5. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 18:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе