Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Sharp Windom AY-D25R - шум при изключено положение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #16

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    а 400-500 лв на вятъра ? + главоболия ,разправии и унижението което най трудно се преглъща ? аз избрах първия вариант ,като дадох 3000 лв за 2 климатика но са с по 4-5 години гаранция и не ги мисля ,освен това РАБОТЯТ
    Ами аз също бих избрал варианта 3000 лв, само че няма как да стане, понеже ги нямам.
    Иначе ако ги имам, е ясно че няма да разчитам на втора употреба

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #17

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Я кажи какъв е на цвят светодиода които мига и има ли серия от мигания и пауза а външното тяло издута ли е паласмаста която покрива крановете или е равна напиши и къв е модела за да разбера повече какъв ти е дерта. От коя фирма го купи? Имаш ли описание за дистанционното?
    пс. Немога да разбера защо пишат хора които не разбират а само се заяждат и с нищо не помагат на човека а това че новите ви клими ще се разавалят е сигурно и не много далечно време но тогава кой ще ви и оправи като модела няма да се прави вече.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #18

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Колега IVKONY проблем при теб доста ми напомня за моя , най вероятно майсторетките знаят за проблема и ще се опитват да ти замажат очите с измислени проблеми и измислени ремонти. По скоро докато не е свършила гаранцията гледай дса оправиш положението , много ми намирисва на моя проблем както и марката и симптомите са същите.
    Климата ти изключва защото сработва някакава защита против претоварване на компресора или самия компресор товари с голяма консумация.Това което казваш не е никакъв режим на климатика а повреда и то доста сериозна.Не трябва да изключва по време на работа освен ако не е достигнал и леко подминал зададената теемпература или пък размразява , но пък да размразява при тези температури просто забрави.
    Най вероятно едва ли ще ти го подменят или оправят защото смяна на компресора няма да иузвършат поради цената му и работата която трябва да се извърши.
    Вярвам че знаят за това и сега си измислят несъществуващи проблеми и ужким ремонтират , както си се убедил климата ти отново е изключил след измислените ремонти от тяхна страна.
    Хората в този бранш са мошеници от класа и разчитат на това по бедни хорица изпълнени с желание да притежават маркова машина за малко пари , знаят за дефектите на стоките си и до края увъртат или ремонтират докато не свърши гаранцията и след това се спасяваш сам.
    Съчувствам ти защото и аз се набутах здраво преди няколко години , закупуване на читав климатик е тото шанс при тези секънд хенд клими рядко някой сполучва.
    След изхвърлянето на стария климатик нямах пари за инверторен какъвто и да е и предпочетох конвенционален 12-ка работи си не по зле от секънд хенд климите , има по малко електроника и шанса за повреда е малък.

    Говори с техниците дори ги навий за подмяна с друг по твой избор макар и с доплащане и пари за свалянето и монтирането на другия. Поне пак ще поиграеш на тото пък следващия може да излезе читав но шанса за фал е поне 60 на 40.


  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #19

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Благодаря на отзовалите се за помощ и съвет. Модела на климатика е AY-D25R, дистанционното отговаря на модела (понеже доста често дават други) и е много запазено, с хубав дизайн, личи се че е ново, не е като типичните дистанционни на Шарповете.
    На климатика и на дистанционното пише "Neuro&Fuzii", явно някакъв модел е това.
    Най-добре е да снимам дистанционното и лампата дето мига. Когато спре да работи, мига по 3 пъти, след което малка пауза, и пак 3 пъти. Клапите са отворени в средно положение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #20

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Колега Ivkony ако е в гаранция не се стеснявай да ги натискаш тез техници докато не е свършила гаранцията , здраво го бичи климата дори и след като го подкарат , изцеждай го и ги притеснявай все пак идва зима , не спирай да ги тормозиш защото ако си мълчиш и те няма да ти обърнат внимание. Дори им намекни че знаеш че има проблем и то сериозен с климатика и държиш да получиш читав климатик.Просто не се отказвай преди да е свършила гаранцията , и успех .

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #21

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Виш искам да ми кажеш кога почва да мига и какъв е на цвят индикатора тоест венднага след включване или после пробвай да ресетнеш като го изключиш за няколко минути от захранването.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #22

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Пробвал съм този вариант. Изключвал съм го, батериите на дистанционното съм махал, после пак е правил проблема. Общо взето няма закономерност.
    Може след включване да не тръгне, може да тръгне, да работи 1 час и сам да спре, може и цял ден да работи и да не изключи изобщо.
    Направи ми впечатление и че понякога духа топло, а когато си реши духа слабо с видимо по слаба температура на въздуха.
    Довечера ще видя цвета на светодиода, че не помня точно какъв беше.
    Интересното е че под него има йероглифи, които ги има и на дистанционното, и 3 копчета покрай тях, които като ги натискам, климатика минава в някакъв режим на хладно духане (доста силно) и въпросната лампа свети постоянно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #23

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    ... когато си реши духа слабо с видимо по слаба температура на въздуха.
    Така духа когато достигне температурата, и така постоянно докато не спадне температурата.

    Затова пробвай му режимите. Сложи вентилатора на Auto
    Сложи го на 26-28 градуса така ще духа почти постоянно топъл въздух остави го 3-4 часа може и повече, трябва да стане баня (измери изходящата температура). Остави го ако трябва да стопли цялата къща.
    Само при отопление ли е така ? Изпробвай го и на охлаждане.


  11. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #24

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Понякога и при студена стая, като го пусна не може да започне да духа топло, часове наред не може да насмогне.
    А понякога за 10-мин започва да духя ако топло.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #25

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Очаквам тези дни или да го ремонторат наново, или да ми го сменят.
    Лампата която мига е зеленикава!
    Днес баща ми ми каза, че както си е работел нормално и е духал топло, изведнъж почнал да духа много силно студено!
    Добре че го спряли.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #26

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Почнал е да духа студено защото е вклюил системата за размразване и вентилатора ти не е на режим авто затова така е станало. Нищо чудно климатика да ти е наред ами да не го настроиваш от дистанционното правилно.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    И какво като вентилатора не е на ауто. При размразяване трябва да спре вентилатора.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #28

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Възможно е да не спре защото шарпа е с две турбини и може да е сложен в режим турбо. А също тръбния датчик да не е наред.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #29

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Почнал е да духа студено защото е вклюил системата за размразване и вентилатора ти не е на режим авто затова така е станало. Нищо чудно климатика да ти е наред ами да не го настроиваш от дистанционното правилно.
    Нали? И на мен на такова ми прилича (бях писал по- горе). Най- лесно е да се провери- оставяш го да си мига и да прави каквото си иска там. И до половин час трябва да почне пак да духа топло.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #30

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Добре, ще го оставя днес да мига доста време да видим какво ще стане. Обаче според мен не е нормално климатика да не е работил примерно цяла нощ, и на сутринта още с пускането да стои 5 мин, и после да почне да мига?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sharp Windom AY-E25SE-W - за начинът му на работа
    От gicho76 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 20-01-17, 18:56
  2. Положение на работа на външен HDD
    От ivanov_km във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-13, 09:15
  3. DVB-T - актуално положение в София?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-11, 17:54
  4. Електромер - положение?
    От sary2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-09, 13:53
  5. Отговори: 8
    Последно: 01-01-07, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе