Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree1Одобрявам

SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Е те и без дистанционно си работят, има си сензор на вътрешното тяло. Просто малко дебилно са си спестили едното дистанционно.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    7
    #32

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Те са били универсални и ставали и за двата(незнам точно каква е работата, защото не съм ги купува аз)! Но по- важното е някой, ако може да ми каже на какъв режим трябва да ги държа, за да се възползвам от икономичността им?????????

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    На режим отопление .
    Нищо не пипай, остави ги да работят както си преценят - икономични са.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #34

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Цитат Първоначално публикувано от Pink
    Те са били универсални и ставали и за двата
    Те може и да са универсални, но ДУ влиза в комплекта на един климатизатор и затова утре посети фирмата, от която са закупени и си поискай второто ДУ. То ти се полага и влиза в цената.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    7
    #35

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    мерси на вс за отговорите!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    30
    #36

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Здравеите.. Искам да споделя че имам същия проблем с този климатик sanyo zk28x в студените дни тоест когато температурите навън паднат под -1 -2 той започва да заскрежава и така с часове не спира и след известно време е буца лед не включва на режим дефрост а когато вече стане прекалено много ледът и той примерно е отоплявал на 23-24 аз го намалям на 21-20 и тогава сам си топи леда ама без да се изключва външното тяло.Това нормално ли е и какъв ли е проблема!Климатика е закупен преди 9 месеца и лятото нямаше проблеми с охлаждането но с отоплението има в по студените дни по точно!... Моля ви помогнете или даите съвет а пролетта ще идват на профилактика за другия климатик тои е на 2 години Windom Sharp 10 е и с него нямаме никакви проблеми и е втора употреба работи идеално само преди да си включи режима дефрост не се чува онова съскане като на други размразява идеално и след дефроста влиза в режим охлаждане само външното тяло работи около 2-3 минути и после си включва пак топлото! Моля ви помогнете за SANYOTO

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,269
    #37

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    До 85 м3 трънки...
    Тази информация е от сайт на БГ търговец. ZK28X е за стаи до 45 м3. Нито климатикът е 14000 BTU, нито е за такава кубатура. Мога да ти кажа какво са написали японците, но ще ти стане лошо. "Охлаждане: до 19 м2. Отопление: до 13 м2".

    SAP-CE286VS не го намирам в момента (това е външно тяло) но ми се струва, че е доста по-мощен.
    здравейте - сори за оффа но как така до 13м2 ??? аз 99% се бях спрял на зк25 за 17м2 !!! как да сметна правилната машина квати кубатура/вати ???
    Блуе казва че машината е с 1кват по-малка от нужното - изглежда аз не мога да вляза в час с японските машини още.
    Благодаря.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #38

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    joretoxx -Пиши твойто саньо в какво помещение си го сложил,но явно е по голямо от мощноста на климатика или има проблемен външен датчик,но за нова машина по скоро първото.Ако изключим калпав монтаж.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    здравейте - сори за оффа но как така до 13м2 ??? аз 99% се бях спрял на зк25 за 17м2 !!!
    И deian ти написа,че производителят препоръчва до 13м² а ти, че искаш в по голямо помещение е вече друго.Имаш номинал от 2.8kw(0,5~4,6) при 7°,а при 2°максимално стига до 3,3kw. с консумация -1010w.-смятай сам.И външно тяло-30кг. с 800г. фреон R410A. :rolleyes:

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #39

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    joretoxx, не мислиш ли че добре да извиваш сервиз да погледне машината?!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,269
    #40

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    ами благодаря че обърнахте внимание на въпроса - не намирам тия неща за 2 градуса и никакви таблици за производителноста но в тоя пдф http://products.jp.sanyo.com/support.../SAP-ZK25X.pdf към края има някакви квадратури, които са странни
    鉄筋南向洋室 - това е за стая южно изложение бетонна?
    木造南向和室 - а това е юг -дърво?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #41

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Под отоплителната мощност имаш 暖房低温 - 3.1 kW - това е при 2° външна температура. При стомана-бетонни конструкции, при охлаждане се препоръчва до 17 m2 или 10 татами. Пак при охлаждане, при леки конструкции (разбирай, кнауф и дърво - японски стил) се препоръчва до 11 m2 или 7 татами. При отопление имаш при стомана-бетонни конструкции до 11 m2 или 7 татами, а при второто до 9 m2 или 6 татами. Нищо сложно няма..... тоест, ако предположим 2.65м стандартна височина, в случая при посочените квадрати за отопление имаш ~ 93 W на кубик. Но не съм сигурен в стандарта за височина в Япония, и бих заложил, че предвидените ватове на кубик са повече.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,269
    #42

    Re:SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Aleksandars : мерси за обясненията - височината не намерих но намерих това - даже няма нужда от превод каква машина за какви квадрати влиза според матовете или татамитата - http://www.daiseikai.com/product/200...s_281pdr_j.htm
    мерси

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    17
    #43

    Отговор: SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Здравейте, имам въпроси за този климатик. Нормално ли е клапата да седи на зададената позиция когато духа и не духа/При другите не е така/ и понеже тази година ми изтича гаранционния срок а пиукане при натискане на дистанционното не се чува от както купих, да извикам ли техник да го види?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #44

    Отговор: SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Ако движението на клапите не е на автоматичен режим, то те винаги стоят на позицията на която си ги поставил. Пиукането ти е изключено от дистанционното и това не е повреда.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #45

    Отговор: SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Цитат Първоначално публикувано от amd75 Виж публикацията
    Нормално ли е клапата да седи на зададената позиция когато духа и не духа/При другите не е така/
    Нормално е,не е задължително при всички марки и моделите им,даже и при дефрост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sanyo SAP-A22U
    От jorosab във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 03-01-17, 19:00
  2. Sanyo SAP-222NVR & Co
    От fizika във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-12, 07:51
  3. Мощност на климатика и размер на помещението
    От georgi77 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-09, 09:33
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-04-09, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе