Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55
Like Tree1Одобрявам

SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    11
    #1

    SANYO SAP-ZK28X - не затопля добре помещението

    Здравейте,

    Имам проблем с климатик SANYO SAP-ZK28X (100V) нов на 3 месеца. Не успява да затопли помещение с преходна врата около 20 м2 топлоизолирано.
    Температурата на въздушната струя от вътрешното тяло е 33 градуса (при външна температура от -3 до +3 малка влажност на въздуха).
    Преди 10 дни гаранционно му смениха температурен сензор на външното тяло защото не размразяваше. Имам чувството че от тогава се влошо още повече работата на климатика.
    Започвам да съжалявам, че купих този климатик. Предишния беше Elit ER4 12-ка и се справяше по-добре дори при по-лоши атмосферни условия.

    Въпросче:
    1.Каква е нормалната температура на въздушната струя от вътрешното тяло?
    2.Къде може да е проблема в моя случай?

    Благодаря предварително за отговорите!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    Мери се температурата на въздуха който постъпва във вътрешното тяло и тази директно на изхода с термометър допрян до клапите, но без да се вкарва вътре за да се види температурната разлика. Отчитането на тази разлика е най-добре да се направи 15 минути след като климатика се върне обратно в отопление от операция разскрежаване. Зададената температура и вътрешният вентилатор трябва да са на максимална степен

    След като ти смениха външният температурен датчик климатика добре ли се разскрежава и изчиства ли си топлообменника.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    11
    #3

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    След смяната разскрежава не съм го видял заскрежен, но може би прекалено често включва в този режим.
    Температурата я измервам с термометър допрян до клапите, както е показано на снимката и показва 33-34 градуса 15 мин след като се върне от разскрежаване.
    Постъпващата температура е 23 градуса (които са постигнати благодарение на ел. радиатор)

    Дали може да е дефектен компресор или липса на фреон?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    Я чукни още една снимка,че ми изглежда лепнат за тавана или бъркам.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    За мен тези 2.8kw. са доста малко за 20кв. стая,и замери разликите без да работи радиатора.Защото при входяща 23* е нормално изходящата да е 33*.При мен изпълват термометъра,а той е до 50*,ако е охладена стаята.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    Спри радиатора и остави само климатика. Изчакай малко да падне температурата и натисни бутона за пълна мощност. Изчакай да се набере и тогава мери изходящата температура, входящата (горе над климатика) и ни кажи външната.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    При разлика от 10градуса климатика си е зле. И май е много високо монтиран и може и това да епроблема ти.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    11
    #8

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    Температурата на изхода е същата и при охладена стая и без радиатор.Външна температура +1.
    Вътрешното тяло е на 10см от тавана.

    Имаме и един употребяван Sanyo SAP-CE286VS (100V), който се справя далеч по-добре с по-голямо помещение.

    Прилагам спецификация на моя климатик.
    Модел: ZK28XТип: Инверторен
    COP: 4.90
    Препоръчителна кубатура:до 85 m3
    Година на производство: 2008 г.
    BTU: 14000
    COP: 4.90
    Охладителна мощност: 0.3-3.5 kW
    Отоплителна мощност: 0.3-5.1 kW
    Консумация (охлаждане): (180-1250) 635 W
    Консумация (отопление): (180-1140)520 W
    Фреон: R410A

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #9

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    на колко време размръзява и колко продължава дефроста ? заскрежава ли ?
    10см от тавана са много малко

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    До 85 м3 трънки...
    Тази информация е от сайт на БГ търговец. ZK28X е за стаи до 45 м3. Нито климатикът е 14000 BTU, нито е за такава кубатура. Мога да ти кажа какво са написали японците, но ще ти стане лошо. "Охлаждане: до 19 м2. Отопление: до 13 м2".

    SAP-CE286VS не го намирам в момента (това е външно тяло) но ми се струва, че е доста по-мощен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    11
    #11

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    През 35-40 минути включва разскрежаване без да е заскрежено външното тяло. Около 10 минути разскрежава.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #12

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    10 см от тавана са напълно достатачни не плашете човека.За квадратурата е по важно колко са топлозагубите на помещението а не кубатурата.
    Аз например съм с климатик за 11м2 по каталог а работи в 18м2 на почти 3 м височина и при -6 градуса работи с 250вата което е доста под номинала му.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #13

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    087281087 колко градуса е в момента вън и на какво изложение е монтирано външното тяло?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    11
    #14

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    Външното тяло е монтирано на изток. В момент външната температура е +3, а въздушната струя на климатика е твърдо +33
    Мисля че техника който смени температурния датчик прецака работата, защото преди това климатика имаше проблем само при висока влажност и мъгла. През останалото време правеше и 26 градуса ако му задам при 0 навън.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Проблем със SANYO SAP-ZK28X

    Явно не просто го е сменил с точния за модела, а с такъв с друга стойност и електрониката се е объркала.
    А при висока влажност и мъгла е нормално да заскрежава, според мен насила сте го прецакали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sanyo SAP-A22U
    От jorosab във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 03-01-17, 19:00
  2. Sanyo SAP-222NVR & Co
    От fizika във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-12, 07:51
  3. Мощност на климатика и размер на помещението
    От georgi77 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-09, 09:33
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-04-09, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе