Резултати от 1 до 11 от общо 11

Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1

    Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Каква е ситуацията - при падане на температурите под + 3гр климатика ми Sharp на 100v почва да прави дефрости на всеки 20-30мин.
    който продължават между 3 и 5 мин. Вънка питата е суха и нищо не изтича . Докато климатика гони градусите не прави
    дефрост , след което като ги надхвърли ги праска един след друг .
    Вчера реших да го понаблюдавам по - точно и се въоражих с термометър с 2 датчика един на входа и другия на изхода
    уред за засичане на косумация и хронометър. Изключих климатика от контакта за 15мин и го стартирах да гони 24гр при
    вентилатор и клапи на авто режим . Цели 2 часа работи кротко и полека поддържа зададената темп. и за първи път работи
    в инверторен режим при консумация от 400W и разлика на входящия и изходящ въздух от 8-10гр. при външна -6 .След което изключи почива
    3 мин поразвъртя фреона колкото да го чувам как шурти и като видя , че темп е по-висока от зададена започна дефрост - 4мин.
    След това форсира до 950W компресора и работи така 12мин докато надхвърли темп. с 2 гр. ( това е нормално след дефрост )
    понамали до 400W и отново изключи.( не може да работи на по - ниска косумация от 400W макар по документ да го дават да пада
    до 160 )
    И тоя цикъл се повтаря безкрайно, като съответно създава адски дискомфорт . Късно вечрта направи един "истински " дефрост от цели 11мин
    за първи път го чувам да размразява толкоз дълго от както го имам , при което темп на датчика който съм го лепнал на изхода на клапата
    отчете -17гр!! Викам си ей ся са опрай тая гадина и ще ме остави на мира поне 2 часа. Уви след 30мин отново почна да размаразява
    и съответно му теглих една дърта псувня за лека нощ и се преместих да спя в единатвената стая , в която още няма климатик - и
    няма и да има!
    Днес обаче понеже съм инат и мразя нещо да не работи така както трябва започнах от начало - изключване от контакта , старт на 24 гр.
    И отново перфектна работа - заковани градуси , едвам мъркащ вентилатор и пълен кофорт - точно 2,10мин , след което спря и настана
    пълна боза - за 1,5 часа 3 дефроста от по 4мин.
    И тъй къде може да е проблема :
    1 Софтуера му е така направен , че когато при отрицателни темпертури надхвърли зададената вътре да рзмразява , за да се подготви
    за евентуален по-дълъг напън - ма чак пък на 20-30мин не вярвам .
    2 Четирипътния вентил да не може да отвори на цяло и да размрази и съответно да се мъчи да го прави по- на често.
    3 Да имам проблеми с тока - уреда с който меря косумацията показва чат- пат напрежение от 203-205 v , а в повечто случаи изписва 0.00
    което ще рече че е под 200V. !!? Носил съм го на работа - отчита 220 . Тука въпроса е може ли само за 2 часа работа да натрупва грешка
    някаква та да го бърка чак толкова , при това е с траф все пак
    Приемам всякакви съвети от разбиращи хора , а не такива - отвори вратата или го сложи на 28гр - то много ясно че като гони темп не го прави
    Пс : докато го пиша това го бях изключил от контакта и вече почти час си работи нон стоп - май ще отивам на 3-я вариант - проблем с тока

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    При това ниско напрежение, електрониката може да прави чудеса...
    Сигурен ли си, че тези кратките са дефрости? Побелява ли вътрешният топлообменник в този момент? Питам, защото искам да си изясня да не го бъркаш с операция за загряване на вътрешния топлообменник след като е бил спря компресора. Като спре поради превишаване на температурата, после докато стартира има един момент, който прилича на дефрост - мига RUN при някои модели точно като при дефрост, но просто загрява вътре питата без да включи турбината.Цикълът не е обърнат в този момент - отопление е.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Няма да е лошо да напишеш модела на климатика и да уточниш дали е нов или втора употреба.

    Ако е втора употреба трябва да се прегледат дали не са с променени спрямо нормалните стойности външният датчик за околна температура и тръбният на външното тяло (ако моделът ти ги има).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #4

    Re:Странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    valen1 @ Sharp ay-n22mc е модела и е 2-ра употреба .Фирмата от която го купих е от друг град и като им звънна по телефона веднага ми дават готови
    отговори - щом топли и не замръзва значи нищо му няма . Нормално било щом е за кратко време имало такива "малки" дефрости
    deian @ Със сигурност е дефрост - нали пипам питата студена си е пък и звука при размразяване си е токлова специфичен , че кой ще го обърка.
    Днес вече 4 часа си работи ( от както го слушам де ) на 24 гр. и не е гъкнал даже . Темпертурите са под -10* и звяра се укроти май. Сега въпроса е като го намалим за през ноща с 2-3 гр. какво ще стане . Щото той като спре венъж , че е надхвърлил градусите и като няма какво
    да прави пощурява направо . Може наистина всичко това да е нормално наистина - гледам и други във форума за 2-ра употреба пишат за
    такива чести дефрости . Ако шума от преливане на течности и пухтенето на вентила при всяко тръгване и спиране не му беше токлоз силен
    нямаше да ми прави впечатление , но сега ме дразни особенно като се повтаря на всеки 30мин.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:Странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Защо да са странни тия дефрости на 30мин, навън е студено, ти си свикнал на положителни температури и без дефрости явно. Сега докато е хванал студа така ще е, свиквай, и остави климатика да си върши работата, той знае какво да прави. Това не са чести дефрости, това е нормален интервал 30-40 мин работа на компресора и следва дефрост, независимо че няма скреж, той откъде да знае че въздуха е сух и не се е насъбрало скреж.
    Един наистина безшумен начин на отопление - акумулираща печка или маслен радиатор, нито дефрости ще има, нито ще духа и шуми

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Едно време имах в спалнта митсубиши хеви е беше ми писнало от тия дефроси на 25 минути точно като стане така студено това е софтоерно има датчик дето мери на кондензатора температурата. И от тогава намразих инверторите сега съм с конвенционал размразява на 50 и на 90 минути. От тия дефроси и стаята няма стопляне.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Едно време имах в спалнта митсубиши хеви е беше ми писнало от тия дефроси на 25 минути точно като стане така студено това е софтоерно има датчик дето мери на кондензатора температурата. И от тогава намразих инверторите сега съм с конвенционал размразява на 50 и на 90 минути. От тия дефроси и стаята няма стопляне.
    НАй-после истината за дефростите н а някой марки климатици.Това се отнася и за дайкин.Жалко, ч е климатици за по 3000лв нямат датчик за отчитан ен авлажността на въздуха и в зависимост от нея да имат заложен алгоритъм за дефрост.При климатиците влажноста от от най голямо значение за натрупван ена скреж по външия топлообменник.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    НАй-после истината за дефростите н а някой марки климатици.Това се отнася и за дайкин.Жалко, ч е климатици за по 3000лв нямат датчик за отчитан ен авлажността на въздуха и в зависимост от нея да имат заложен алгоритъм за дефрост.При климатиците влажноста от от най голямо значение за натрупван ена скреж по външия топлообменник.
    И като вали дъжд-к'во пра'йм?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Аз мисля, че комбинация от температурен датчик + датчик за влажност е по-добра за определяне на нужда от дефрост от само температурен датчик. Не знам обаче дали има такива модели. Понякога наистина има изключително ненужни дефрости.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #10

    Re:Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    И от тогава намразих инверторите сега съм с конвенционал размразява на 50 и на 90 минути. От тия дефроси и стаята няма стопляне.
    При мен не е точно тъй - докато гони температаурата не дефроства въобще , може и 5 часа да върви ако е сухо , колкото и да е студено не му пречи . Точно след като надхвърли градусите обаче - спира , поослушва се 6-10мин и като види че няма каво да прави влиза в дефрост .
    А след като цял ден си поддържал 24гр. и го намалиш на 20 гр. за през ноща не му трябва да работи кой знае колко и се разкрежава като луд . Снощи достигна до нови висоти на всеки 18мин по един дефрост ! И се питам сега с какво си помага - скреж ли ще събаря , топлообмена си
    ли ще подобри или се мъчи да стопли квартала - нищо от това няма да постигне , само дискомфорт на притежатяля му . Достигна се до абсурдната ситуация при 24гр да ми гори по 400В на час , а като го намлих на 20гр. си повиши консумацията на 500В !!
    Наистина че при мидеята е по-добре реализиран дефроста
    Пс : Дали модели без външен температурен датчик имат такива чести рзмразявания - мисля си , че именно от него идва проблема

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #11

    Re:Sharp AY-N22MC - странни дефрости на всеки 20-30мин !?

    по точно бих искал дистанционно от което да изключвам дефроста напълно или да го програмирам по часове .
    Уви няма пълно щастие .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странни проблеми с Philips 42 PFL 5604
    От vladko33 във форум Philips телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 21-02-15, 18:09
  2. Странни разлики при температурата
    От glarus във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 13-01-04, 17:44
  3. странни проблеми
    От MAKAPOB във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-03, 13:01
  4. странни работи с Windows и Net-a
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 09-11-02, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе