компресора е обикновено същия ,на Еджа ползват компресор който даже е по стар модел от на Брийзлес и е с КОП 3.8 ,как го добутват до 5 е неясно
компресора е обикновено същия ,на Еджа ползват компресор който даже е по стар модел от на Брийзлес и е с КОП 3.8 ,как го добутват до 5 е неясно
На тези новите не е ясно какво са сложили, но на по-старите май слагат KSK компресори, които мисля че са с по-ниска ефективност от KSN серията
Двата коп-а са при различни условия. В каталога са при някакъв стандарт изпарение/ кондензация (има няколко стандарта) и фиксирани обороти на компресора 50 или 60Hz. Другото е при определена мощност и температури, нито са фиксирани обороти нито изпарение/кондензация на които оказва влияние и площта на топлообменниците и дебита на вентилаторите. Поради тази причина на абсолютно еднакви хардуерно машини КОП-а на 9-ката е по-висок от този на 12-ката.
Съответно китайците масово почнаха да намаляват номинала за да докарат по-висок КОП а и СКОП.
Друга разлика с Мидеите, като гледах едно ревю на Shorai Edge е че в него има 4 датчика във външното и може би дефростите следват друга логика.
На Тошибите масово слагат еев, но намалят обема на компресорите, освен че са от друга серия.
Някой има ли инфорамция за Toshiba New Shorai RAS-B13P2KVSG-E / RAS-13P2AVSG-E? Изглежда като нов вариант на Edge.
Какви точно са промените в RAS-B13P2KVSG-E / RAS-13P2AVSG-E спрямо RAS-B13G3KVSG-E / RAS-13J2AVSG-E1
Намерих брошура където е описана като SHORAI-CURVE.
Добавен е "plasma ionizer"
Вътрешното тяло за 10,13,16 е с 1 кг. по-тежко и е малко по-дълго . За 18 и 22 теглото е същото, иначе и той е малко по дълго. 24-ката е с 1 кг. по-тежко
Външното тяло за 10 и 13 е с 1кг по-тежко, за всички останали варианти е по-леко.
10-ката има 100гр повече фреон, за останалите си е същото.
За всички варианти пише DC Rotary, няма Twin-Rotary.
![]()