Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 206
Like Tree48Одобрявам

Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Онзи ден пуснахме три броя 10-ки. Навън беше 21 градуса в режим отополение едвам въртяха перките на външното тяло. Все едно са бутнати с ръка. Вътрешните работеха много тихо за припуквания да не говорим. Има нещо сбъркано с тази машина на biro. Да не говорим, че има документирана снимка на съфорумец на 13-ка в над 35 квадрата с работа на 140 вата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #17

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    diksanal, стената е леко крива и е възможно да има усукване. Провбвах да натискам, намествам, откачвам от щипките, подпъхвам уплътненя между стената и климатика и ефект няма. Тръбите излизат на дясно и са в кабелен канал, 30см до отвора в стенаата, не мисля че оказават напрежение.

    Mega, наистина външното тяло не се чува, дори си мислех, че перката му не се върти. Само при "сръчкване" се чува леко жужене.

    Вътрешното тяло като го бутна леко с пръст в левия край скърца много, сякаш се трият пластмаси една в друга. Чакам техниците да дойдат и да си кажат мнението.

    Направи ми впечатление, че серииния номер на вътрешното е различен от този на външното, това нормално ли е? Гаранцията е към Джи и Ей Клима / GA Clima.
    Този пост е редактиран от biro; 25-09-12 в 21:56.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    ОК, Нека от монтажната фирма го видят, ако ли не ти казах как се маха панела. Махни го и го оправи, много е лесно. Ако имаш въпроси дай на лични да не пълним темата с обяснения. Нормално е серийните номера да са различни, за това са серийни такива.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #19

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Не спамим , темата е за пукащата ми тошиба

  6. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #20

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    но нима е нормално климатик за 2000+ лева да припуква в продължение на 4 минути след като е изключил компресора при това температурата в стаята без включен климатик е 23 градуса.

    d_image, може би поради топлото време се поучава така. Все пак мин. 500W е при +7 градуса.

    Наистина се развърта много рязко, задавам 25 градуса, в стаята е 23, а климатика стига до 500-600W консумация
    Не се коси отсега човече!
    Както казваш,сега е топло и вероятно машината няма как да влезе в режим.Ще е лошо ако се държи по този начин при температури под +10*С...т.е. когато климатика не го изключваш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #21

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    Не се коси отсега човече!
    Както казваш,сега е топло и вероятно машината няма как да влезе в режим.Ще е лошо ако се държи по този начин при температури под +10*С...т.е. когато климатика не го изключваш.
    Точно сега при по-малки температурни разлики, би трябвало да не се чува. А когато захладнее сигурно ще се
    усеща по-осезаемо.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #22

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    d_image, не съм съгласен. Климатика в момента "гърми" като изстива, а какво остава ако изстива по-бързо? Пробвах го от охлаждане да превключа на отопление (симулация на излизане от дефрост) и направо гърми. Много силно се чува, не бих го нарекъл пукане.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    ... Слушах клипа няколко пъти и доколкото може да се чуе, това не ми прилича на пукане на пластамаса. Добре е монтажния екип да разгледа внимателно машината и да види от къде идва звука. Най-малкото е и без преден панел пука е странно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #24

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Точно звук от пукане е, може би микрофона на камерата го изопачава. На живо си е чисто пукане на пластмаси, звука идва от всякъде по вътрешното тяло, някои пукания са в ляво други в дясно и така. Още чакам техниците.

  12. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #25

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    d_image, не съм съгласен. Климатика в момента "гърми" като изстива, а какво остава ако изстива по-бързо? Пробвах го от охлаждане да превключа на отопление (симулация на излизане от дефрост) и направо гърми. Много силно се чува, не бих го нарекъл пукане.
    Една от причините да пука корпуса е възможно да бъде спирането на компресора.Със сигурност при консумация около 280-300Вата имаш топлоотдаване над 1Кв.При това спиране започва доста интензивно охлаждане на тялото и ''свиване'' в някаква степен на пластмасите.
    Не ми е чудно обаче това пукане...и при мен го има...на FD25VA.Дори при дефрост ми е много по-силно.А тялото е монтирано на съвършенно прав ''дувар''...ХА ДЕ!
    Дано при теб да е от посукване или напрежение,щото по-не ми се вярва другия вариант...да има ''пропуски'' в качеството на сглобката при Тошиба.
    Живо ме заинтересува какво ще се окаже!
    Надявам се,че ще споделиш тук!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #26

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Според мен чисто и просто си е температурна разлика, което се среща при всички марки. Стаята идва преоразмерена с малки топлозагуби все още и затова изключва по-рано и понеже е нагрята пластмасата повече, припуква понеже по-дълго стои изключен и изтива, след което процеса се повтаря. Ако работи постояно или изключва слизайки по-ниско на минимум няма да пука. Това, че сглобката и пластмасата на Тошиба е по-качествена от на Дайкин и Мицубиши....

    P.S. Biro, тея техници идват една седмица, крайно време е да разбулим мистерията
    Този пост е редактиран от pilot; 27-09-12 в 19:30.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #27

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    d_image, разбира се че ще пиша. Пробвах 2-та ми дайкина в същите температурни условия при тях няма такова пукане. Варно тошибата има по-висока отдавана мощност и като я сръчкам издухва много по-горещ въздух от дайкините. Но самата пластмаса на тошибата е някак си по-гъвкава. Докато е спрян климатика с пръст да го докосна и пука, което при дайкинте не се наблюдава.

    pilot, Daikin ATXS25E в подобна квадратура - 14м2 (тошибата е в 13м2) няма такова поведение, изобщо не пука.
    Техниците казаха, ще дойдат края на седмицата значи утре или в другиден. Сигурно имат монтажи, моята работа не е спешна, в момента не ми трябва климатик.

    d_image, пробва ли на твоя FD да го пуснеш да затопли стаята и като изключи (защото е с висок минимум) да чуеш дали припуква в продължение на 3-4 минути? В крайна сметка собствениците на Daiseikai 6 казват, че не пука. Има нещо съмнително в моя явно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #28

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    А пробвал ли си го в слийп режим? И моя в спалнята припукваше ама съвсем леко 1-2 пъти и то като навън беше -10 когато пак влизаше в он/офф. Що не вкарват 7-ци не знам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #29

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    dwrbudr, ако имаш в предвид Quiet точно на такъв режим спахме 2 нощи и пука стабилно.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #30

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    като навън беше -10 когато пак влизаше в он/офф.
    Този модел, под 2о някъде започва да работи на он-оф, защото минимума му тогава е над киловат (по памет 1100 вата май беше) и така до... може и до -10о да е (трябва да се провери в Сервизното ръководство). И 7-ца да беше си монтирал пак така щеше да работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе