Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 206
Like Tree48Одобрявам

Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #46

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Много си прав. И моите климатици са купени от тях.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #47

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Досега имах известни колебания, но след този случай, а и след всичко прочетено из форума, вече ми е пределно ясно - климатикът ми ще е Toshiba!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #48

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    МЕГАЛЕ , покажи ми къде във упътването за монтаж , се споменават заварки? Това за защитен газ или тем подобни къде го прочете?

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Че какво им е на заварките. По-сигурно от това няма, стига да са направени по правилата със защитен газ.
    МЕГАЛЕ , покажи ми къде във упътването за монтаж , се споменават заварки? Това за защитен газ или тем подобни къде го прочете?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #49

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Донякъде Мега е прав ,че е по- сигурно с заварка.Ама ако си решил да си свалиш вътрешното и да си го почистиш(сам ) или да го местиш заради някакъв ремонт на стената,разбираш,че са те прецакали с заварката а не с гайки както би трябвало да е ,и единствения начин е да режеш тръбите.Повечето монтажници имат Газанализатори и конуси и гайки не би ги притеснило.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #50

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    И моя тошко е със заварка, питаха ме как го искам, казаха че със заварка е по-сигорно и аз реших заварка да е. Но сега ще се наложи демонтаж и ще трябва да се режат тръби.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #51

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    И моя тошко е със заварка, питаха ме как го искам, казаха че със заварка е по-сигорно и аз реших заварка да е. Но сега ще се наложи демонтаж и ще трябва да се режат тръби.
    Еми другия път ще знаеш как да искаш да ти го монтират.Аз като видях едно аверче как ми монтира подовия и как провери за пропуск и като ме светна кое как стои след това, и вече само на гайки ще караме,та другия питай Патило а не Старило.Успех с Тошкото!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #52

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Понеже много професори има, ще ти снимам и кача. Стига да можеш и да го разбереш. Освен това ако конусите ти влизат в стената да те питам как ще ги ревизираш. Има монтажи, където само заварката върши работа. Хайде да не говорим глупости!


    ... За да не сканирам, вместо да вечерям. Ето тук има линк, на страница 14 какво пише? Точка 3.5.3 Brazing ...

    http://www.checkas.com/pdfread/toshi...ervice-manual/
    Този пост е редактиран от Mega; 03-10-12 в 21:38.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #53

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Аз имах проблем с конуси на дайкиа в кухнята, едни глупаци идваха да наливат фреон 2 пъти, защото са толкова малоумни, че не могат да се сетят да проверят на конусите има ли омаслено. Добре че фреона си беше за тяхна сметка. Та се наложи да викам друга фирма, за да ми оправи дайкина.
    Тая одисея се случи това лято при демонтаж на вътрешното тяло поради ремонт (изолация, гипскартон).
    Двамата хубавци се хвалеха че работят в Осака (каквото и да означава това; аз съм чул за марка климатици Осака а не фирма Осака) и са монтирали 8000 осаки в кариерата си на монтажници, и всичките до една не са имали проблеми само моя дайкин бил проблема.
    Абсолютни некадърници чак се ядосах като се сетих за тях.

    П.С. Ако бяхме останали на конуси при тошко щяха да се паднат точно в стената.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #54

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Значи всеки си знае за себе си,аз бих го изместил още малко на ляво и да се паднат конусите в стаята.Дали още 20см.кабелен канал все тая,но щом не ти удисва заварявай ги.А пък тези от Осака направо са те довършели,сега ако ги викнеш и ти кажат,че от 8000 Осаки само твойта Тошиба пука,направо си вземи Осака.
    Този пост е редактиран от necata2; 03-10-12 в 22:01.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #55

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Ако се измести с 20см по-наляво ще ми духа точно на главата. С хоризонталните клапи може да се регулира, но при дефрост хладния въздух пак ще пада на главата ми. Та мястото си му е добре, няма по-подходящо в цялата стая.
    Този пост е редактиран от biro; 03-10-12 в 22:29.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #56

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    В крайна сметка новото вътрешно по-добре ли е?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #57

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Не знам, още не е дошло.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #58

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    И така в събота монтираха новото вътрешно тяло. Веднага пролича разликата - още с пускането забелязах, че придвижването на хоризонталната жалуза е почти безшумно, а на старото пукащо тяло шума от придвижването беше осезателен. Не се забелязва почти никакво пукане освен 2-3 тихи изпуквания при изстиване на климатика след изключването му.
    При смяната на вътрешното тяло беше подменен и тръбния път, защото заварките се падаха в стената, съответно ново вакуумиране, подмазване със силикон и др.
    Огромни благодарности на Виктор Електрик!

  17. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #59

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Айде честито отново!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #60

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    [QUOTE=biro;585736]Идваха техниците, отваряха го, гледаха и казаха, че всичко е наред. Евентуално щяло да намалее пукането като се разработи, защото сега е нов и не са се наместили пластмасите. Ще видим зимата как е, дано както твърдят другите собственици да не пука.
    Радвам се че си се оттървал от това дефектно вътрешно тяло. Голям си късметлия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе