Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 206

Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #61

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Biro, надявам се осъзнаваш, че освен локалната фирма заслуга за това има фирмата вносител и Toshiba зад нея. Чак до мен достигна твоя проблем по друга линия. Доста хора бяха ангажирани с него и мисля, че реагираха коректно и достойно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #62

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Разбира се, че всички по веригата имат заслуга. Дано да открият причината за пукането и да си подобрят производството/контрола/транспорта.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #63

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Чак до мен достигна твоя проблем по друга линия. Доста хора бяха ангажирани с него и мисля, че реагираха коректно и достойно.
    "Б@х" тая фирма (Тошиба) аз, за един климатик (вътрешно тяло) вдигнаха цяла България на крака.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #64

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    До на зима щяха да му се "наместят пластмасите" + бонус тапи за уши.Добре че е коректна фирмата вносител.Браво

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #65

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    За съжаление и новото вътрешно тяло започна да пука след 2 дни работа с прекъсвания.
    Снощи пуснахме климатика на 24 градуса и цяла нощ работ на он/офф при което се чуваше пукане на пластмаси. След спиране на компресора в продължение на 4 минути преброих 53 пукания. Някои обясняват, че пукането е нромално, има температурно разширение, но 53 пукания е ненормално.

    Просто този климатик за 2080лв+150лв монтажа разбива по лош комфорт доста по-евтини модели.

    Другия лубопитен факт е, че компресора изключва при консумация от 170W. Чудя се къде са онези 90W консумация (500W топлоотдаване) при минимума, които ги дават по спецификация на климатика? Лъжат ли ни от Тошиба с този нисък минимум?
    Тази нощ минималната външна температура в Русе бе 6 градуса, така че параметрите на климатика дадени от производителя при 7градуса, а именно минимална консумация 90W не съответстват на действителността.

    Още един любопитен факт - режим Quiet (тихо) явно за Тошиба не означава нищо. При тръгване на климатика в този режим се наблюдава форсиране на турбуната на вътрешното тяло, което е далеч от моите представи за тих режим.

    Равносметката е недоспиване и едни изхарчени 2000лв за уж хубав климатик.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #66

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    То и на Quiet режим,все пак трябва да си догони заданието,и тогава да се кротне,ама с това прословуто пукане не знам кво да сменяте вече...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #67

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Е хубаво да си го догони, ама защо се форсира за 1 секунда? Дали си го догонва за 1 секунда - не! И като има да гони задание що спира да почива?

    За пукането кво да сменяме освен марката на климатика. Климатиците Тошиба не стават за спалня, който си избира климатик да го има в предвид. Който твърди, че Даисейкай 6 са тихи да заповяда да послуша пукането.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #68

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Не знам защо е така при теб.Моята ІІІ-ка я имам вече 4 години и никога не е пукала, независимо от режима на работа.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #69

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Това, че твоя пука не е причина да правиш такива заключения. Най-малкото има много хора от форума с такива машини и никой друг няма такъв проблем. Аз също нямам. Да има и по-тихи машини като вътрешно тяло, въпрос на избор. Потърси проблема другаде, смениха ли мястото на планката на стената при монтажа на новото тяло? Да нямаш крива стена.

    Колегата Edi1 също няма проблеми с марката. А 3-та серия сравнена с 6-та е доста различна.
    Ето само разликата в габарита на външните тела.IMG_0364.jpg



    ... В темата за модела има снимка на 13-ка в 35 квадрата с моментен разход от 140 вата.
    Този пост е редактиран от Mega; 11-10-12 в 16:47.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #70

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Планката е старата, стената не е много права, казаха че не е проблем.
    Веднага след монтажа си работеше добре и ето, че пластмасите се "наместиха" та започна да пука.
    Пластмасата на вътрешното тяло е много мека и дори в покой докосването предизвиква пукане и скърцане та не знам твоята тошиба как не пука. Освен ако не са сменили доставчика на пластмаси.

    За 13-ка не знам но моя при 170-180W изключва, по документи го дават с минимална консумирана мощност 90W. Как да повярвам на документацията след като виждам с очите си.

    Най-добре да идват и да си го прибират тоя климатик, че не мога да се наспя от него.

    Edit: Отворих капака да погледна как са филтрите и забелязах, че има смазка на щипките и пантите му. Предното вътрешно тяло нямаше такава смазка! Определено са се постарали хората да го смажат, но ефекта беше краткотраен.
    Този пост е редактиран от biro; 11-10-12 в 18:48.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #71

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Не знам защо е така при теб.Моята ІІІ-ка я имам вече 4 години и никога не е пукала, независимо от режима на работа.
    Писах преди 10тина дена, че ситуацията с тая тошиба е напълно очаквана. Същото беше положението преди 2 години с един Дайкин - паралела просто се набива на очи. Така че Дайкин са си добри киматици, както разбира се и Тошиба....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #72

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    tony34al, какво имаш в предвид?

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #73

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите


    Да не би пък Биро, да е пратен от Дайкин като ''Троянски кон'' в лагера на Тошиба?Този дайсейкай 6,като машина за пуканки бе.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #74

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Да е пратен ама техниците и те ли са "купени" от Дайкин да твърдят за тошибата, че цитирам "пука неприятно"?

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #75

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Аз още миналата година споменах, че Тошиба не са много тихи климатици, но ти предпочете да се довериш на корифеите на форума:

    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post505245

    Много баби, хилаво бебе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 12:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 23:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе