Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 206
Like Tree48Одобрявам

Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #76

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Аз още миналата година споменах, че Тошиба не са много тихи климатици, но ти предпочете да се довериш на корифеите на форума:

    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post505245

    Много баби, хилаво бебе.
    Какво си писал преди една година няма нищо общо с тази тема. Проблемът при biro е с пукащо вътрешно тяло, а не с тракащо външно.
    Май си получил душевен оргазъм, след като си прочел темата за нескопосаната Тошиба?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #77

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    18-10-11, 20:40#2715aruba_man

    Member
    Дата на регистрация Jun 2010Постове 903

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    Аз, оня ден като бях във фирмата, откъдето си купих тазгодишния Дайкин, питах шефа, защо не предлага Тошиба. Каза ми, че преди е продавал, но имал много оплаквания, че външните тела много шумели и затова е спрял да ги продава. По принцип тези стойки от 8-10 лева, които се слагат по фасадите не са много стока. Има хубави по 50-60 лева, но никой не иска да дава малко повече пари.

    Така се получава когато си некоректен търговец и вносителят "ти резне квитанциите..."!

    П.П. А този "търговец" имаше ли в магазина/продаваше ли от безшумните fujitsu/general/fuji ?

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #78

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    В този форум всеки, който се усъмни в качествата на Тошиба или втора употреба, не е добре дошъл, затова вече влизам от дъжд на вятър, както много други.
    Човекът като пита за климатик, щях да му препоръчам Hitachi SX8, но ми се видя безмислено, след като тук най-важното са ниския минимум, който се видя колко е нисък. Другото най-важно нещо е колко запазва климатикът при -15 според сервизното. Да ме прощават феновете на Тошиба, но аз видях и двата климатика. Пластмасата на Хитака е като на върховите модели за Япония, докато на Тошиба не е по-различна от Дайкина ми за 1500 лева. С просто око се вижда разликата. Както и да е. В никакъв случай не злорадствам. Кофти е да дадеш над 2 бона и да останеш разочарован.

    Няма и Фуджитсу човека, не му е за цел да продава на всяка цена. Като дойде време да слагам климатик пак ще взема от него. Ако имам пари: SX8, ако не - подов Дайкин
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 12-10-12 в 13:57.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #79

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Преди малко повече от месец питах във форума кой от трите климатика да си купя за спалня и фаворити ми бяха:
    10SKVP2-E
    GE25VA
    FD25VABH
    Интересно как някои хора от форума преди един месец ми препоръчваха 10SKVP2-E, а вчера въщите хора препоръчват на друг питащ FD25VABH.
    През изминалата нощ се отоплявахме на конвектор адакс, при все че имам един паметник за 2000лв на стената в спалнята. Отвратително дразнещ пукащ климатик.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #80

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Другия питащ просто е решил машината му да е МЕ, затова съветите са такива.Аз ако си купувам пак машина ще е или ІІІ /ако има/ или 6-а серия.Според мен проблема ти е в посуканата монтажна планка на стената.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #81

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Нищо посукано няма в монтажната планка според техника. Не е посукана и според мен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #82

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Ами то повечето във форума отхвърлят МЕ като вариант, щото без да са сигурни решиха че замръзва зимата , и затова така. Имам GE 25 VA в спалнята и той пука понякога, но поне тръгването е напълно незабележимо.
    Кофти за тошибата 170 вата минимум, срещу 260 за МЕ-то.
    Сега като се замисля от всички имащи Тошиба във форума кой има МЕ? Не съм имал Тошиба и не отхвърлям нещо което не съм имал.Истината е че идеален климатик няма, както и няма идеални неща по принцип, всичко си има кусури. Даже шеста серия се препоръчваше още от излизането си на пазара - щото е Тошиба.
    Напоследък се дават насоки за климатици по каталожни данни, което и без друго всеки сам може да си прочете.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #83

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Оплакването на колегата biro от 6-а серия е единственото до момента във форума.Няма спор, че няма идеални машини.А що се касае до замръзването става дума за G сериите и особено предходната, има снимки във форума, не за F сериите.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #84

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    В този форум всеки, който се усъмни в качествата на Тошиба или втора употреба, не е добре дошъл, затова вече влизам от дъжд на вятър, както много други.
    Тука няма място за сърдене. Никой никого не гони, както и никой никого няма да кара да влиза насила във форума. Това е въпрос на личен избор. Ама и Вие опозицията много обидчиви се оказахте.
    Аз като притежател на Тошиба виж, какво съм му посочил да погледне.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Човекът като пита за климатик, щях да му препоръчам Hitachi SX8, но ми се видя безмислено, след като тук най-важното са ниския минимум, който се видя колко е нисък. Другото най-важно нещо е колко запазва климатикът при -15 според сервизното.
    Защо ти се видя безсмислено? Разликата в минимумите на Дайсекай 6 и Хитачи СХ8 на отопление колко е? 100W повече за Хитачи, демек нищо. Каква е разликата в цената обаче? А колко е разликата в отдаването при -15 градуса между двата? Ти едно време беше зачеркнал Сервизните като източник на достоверна информация, а сега било най-важно, каква мощност запазвал даден климатик при -15 по Сервизно.

    Хайде със здраве и весел "Ден на майстора"!

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #85

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Да броят на оплакванията от определен модел и марка климатик винаги е бил съществен критерии при избора ми на климатик.Точно защото няма съвършенна машина(марка и модел) винаги се старая да избера този модел и марка които за мен имат на приемливи и незабележими недостатъци.

    Вместо да сменяват цялото вътрешни тяло, да бяха сложили някакво изолиращо уплътнение между металната планка и пластмасата на корпуса.

    Що се отнася до МЕ или МХ, винаги съм харесвал МЕ, но дори при само няколко спукани външни топлообменника, някои от които тази зима(а други отпреди няколко зими), бих предпочел МХеви за да си спестя ядове и време.Лошото е че МХ нямат екстрите на МЕ, но напоследък и цената на МХ се увеличи с 200-400 лева, така че и тяхният избор е спорен с оглед на цената ...

    П.П. Аз вярвам на biro макар от постовете му във форума да зная, че е отчаян дайкинист, който за дайкин казва или хубаво или нищо .Предполагам, той е от хората които или не виждат или не му правят впечтление недостатъците на дайкин защото ги счита за незначителни с оглед на другите им характеристики и за него са приемливи.
    Е и аз съм донякъде така за фуджицу може би, макар че от новите им модели не бих си купил нищо, къде поради липсата на плазма филтър, къде поради високата цена в сравнение с конкуренцията(тоест за +200/+300 лева бих си купил тошиба с плазма).
    Ще бъде интересно каква ще е цената на новите МЕ плазма, но преценявайки от досегашната им политика, нищо чудно цените да започват от +2400 лева за 10-ка/25-ца ...

    Факт е, че biro е единственият оплакъл се от тошиба дайсекай 6, докато от МЕ има оплаквания и то немалко-къде от окото, което скърцало през нощта, къде от пукане.Само прочетете темата за мицубиши и ще се уверите.

    Моите 2-ве фуджи и дженерал пукат само при първоначално пускане или след дефрост по 2-3 пъти, но след като досега нито аз нито женската половинка сме се оплакали и никой не се е будил, значи това не е проблем(пуканията на пластмасата са по -слаби или колкото шума на издухвания въздух).

    А на Aruba_men не му се дразнете/връзвайте-той изпитва оргазъм когато има кой да му опонира, дори когато няма аргументи и знае, че не е прав.Понякога му харесва може би да дразни опонента или поне да се опитва да дразни.Това личи от някой от постовете му във форума.Иначе не виждам смисъл от някои негови крайни мнения лишени от смисъл(освен от смисъла да се спори за спорта).
    Този пост е редактиран от justify; 12-10-12 в 12:54.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #86

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Вместо да сменяват цялото вътрешни тяло, да бяха сложили някакво изолиращо уплътнение между металната планка и пластмасата на корпуса.

    [/QUOTE]

    Ако е крива планката пак ще пука.То и при стенните ел. конвектори се получава пукане ако са "под напрежение"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #87

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    justify, аз не съм заклет дайкинист. Много се оплаквах от сиестата ATXS25E, която първо беше в спалнята после преместих в кухнята и където да я сложа външното тяло вибрира ужасно, а е с тампони.
    И до ден днешен ползвам сиестата в кухнята и продължавам да твърдя, че е боклук.
    Доволен съм от подовия дайкин, въпреки че му потраква решетката и долната клапа.

    П.С. Тошибата замина обратно за Япония и във вторник очаквам FD25VABH.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #88

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Пу, дано с него имаш късмет.Макар за FD да не е имало лоши отзиви, чукай на дърво, че май привличаш като магнит петъчни и понеделнишки машини/това на шега/.VA или VABН си поръча.Ако е VABН ще си втория във форума с тази серия.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #89

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    VABH поръчах. Зубадан както му викат масово.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #90

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Колегата с другата машина даде прекрасни отзиви за работата и през зимата, предполагам си прочел темата.Да ти е честита и да не те тормози.А на минималната консумация не обръщай чак толкова внимание, важното е машината да топли и да ти е комфортно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе