Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

285 NDR и плазмен филтър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    За аспирацията на този модел казаха, че трябва да се пробие още един отвор, за да мине маркуча навън. От там да смуче въздух и да изкарва съответно.
    Може просто да се разшири съществуващият отвор,колкото да премине и тръбата за аспирация,а не втора дупка,и при този модел,а и основно при Тошиба аспирацията само изхвърля.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #17

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Аха, ясно. Еми значи при профилактиката другата година ще ги накарам да дупчат. Сега е късно.

  4. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #18

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    След малко опити, установих, че медна жица не става за заместник на проводника в плазменият филтър, както и стоманена (както си мислех че ще стане). Забелязах, че не реагира на магнит, което изключва някои метали и сплавите им. Алуминий не е, иначе щеше да се скъса много по-лесно, отколкото сега го прави това действие (късането), пробвах с мед - също не е (т.е. филтъра не работи). От какъв метал е направена тази тънка тел?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #19

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Кантал.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    10
    #20

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Волфрамова жица

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Цитат Първоначално публикувано от chakalov Виж публикацията
    Волфрамова жица
    И аз имам спомени за Волфрам.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #22

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Не искам да споря с Вас, но проводника е от кантал...

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не искам да споря с Вас, но проводника е от кантал...
    ... aaa не споря. Просто някъде по каталозите бях чел нещо. Не претендирам за вярност.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Кантал= желязно-хромно(20%-30%)-алуминиева(4-7.5%) сплав.

    Според мен си купи филтър или само повредената част от филтъра.Все някъде ще има 2 употреба, ако новият е много скъп.


    В един от руските форуми за климатици бях чел, че на фуджицу LD серията е стомана с платинена баня.

  12. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #25

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Е този кантал е проблема - къса се на живот и смърт (до сега 4 скоби съм му сложил). Ако си намеря от някой сервиз кантал 0.15мм 10-15 метра ще ми реши проблема вовеки с този плазмен филтър
    А има ли значение профила му? Четох, че има цилиндръчен и плосък. Този в момента в климатика е плосък, но ако не намеря и сложа цилиндричен дали ще е проблем? Май ще трябва да се пробва.
    Не ми се иска да купувам това точно отново втора употреба - нали и то ще е работило незнайно колко и ако се скъса... не ми допада идеята. За ново не съм питал, предполагам че е доста скъпо, нали пише на него Тошиба. Затова ще потърся този кантал, май даже намерих и от къде да взема. Остава само да се провери
    Този пост е редактиран от Synthy; 03-01-13 в 10:41.

  13. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #26

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Нова касета струва 37 паунда + доставката (за дайсекай 5 мисля че беше). Вече имам и кантал, 1кг. 0.125х0.7мм. Довечера ще мотая и ще пиша какво се случва. Съпротивлението му със сигурност не е същото като на оригиналният проводник (заради дебелината), но се надяам да сработи. Толкова тънък проводник идея си нямам изобщо дали се продава. Какво трябва да е съпротивлението на проводника от оригиналната касета, някой знае ли?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #27

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Aко не се включи някой запознат да ти каже точната стойност на съпротивлението, ще свалям и ще меря на EDR-а колко е.

  16. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #28

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Благодаря! Така и аз мога да измеря, имам около метър и половина на касетата намотан, недей да си разваляш твоята касета (още веднъж много Благодаря за отзивчивостта, но не искам да си я разваляш - нали работи - не пипай ). Искаше ми се да знам данните по каталог, ако някой има. Ама здраве да е, така или иначе ще пробвам с новият проводник, пък.. каквото тел покаже :D

    - - - Обновено - - -

    Снощи навих новият проводник - не работи. Идеи? Специфичното съпротивление на оригиналния според моето мерене е 12.6 ома/м, а този, който сложих е с 16.1 ома/м. Дължината е 136см, предполагам не е много голяма разликата от около 5 ома, която се получава от различното съпротивление. Размера ли е проблема? Оригиналният е МНОГО тънък, много (нямам микрометър да го измеря точно колко е).

  17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #29

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Моите уважения към Александар С, но проводника НЕ Е кантал. Имам (вече) една макара от този материал и той реагира на магнит. Проводника от касетата не реагира. Волфрам е другото предположение. Много трудно да се намери. Други идеи? Приемам всякакви, стига да са за метали, които нямат магнитни свойства.

    Да попитам отново: някой може ли да обясни как работи това нещо в детайли? Ако беше просто проводник под напрежние, щеше да стане всякакъв. Аз доколкото разбирам, това е генератор на озон работещ на ~5kV - отрицателно зареден проводник и положителено зареден електростатичен филтър (пластмасовата скара под проводника). Къде е скритата тайна?
    Този пост е редактиран от Synthy; 19-01-13 в 00:44.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    11
    #30

    Отговор: 285 NDR и плазмен филтър

    Привет!
    Синти, до къде стигна със тази одисея,защото и аз сега гледам същият филм...малко по-късно във времето но абсолютно едно към едно, само дето машината е 406ндр, но като гледам няма никъкво значение...
    До момента съм пробвал със канталче 0.05, но дава грешка като при тебе, нямам със какво да го измеря оригиналният но май е 0.10, мисля че ако и със 0.10 не стане най-вероятно ще трябва да се гласи на точно съпротивление.
    Друго не виждам какво може да е повече.. Вярвам че Aleksandars е прав за материала, остава само дебелината му и съпротивлението...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Плазмен филтър Daiseikai III
    От dendim във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 20
    Последно: 26-02-24, 10:43
  2. Toshiba RAS-405EDR-индикатор на плазмен филтър
    От mladko във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-14, 19:56
  3. Ras-402pdr Активиране на плазмен филтър
    От simonvoxx във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-13, 08:21
  4. Избор на плазмен ТВ 42'-50'
    От PlamenG във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-12-12, 18:28
  5. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе