Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree3Одобрявам

285 NDR - скрибуцаща турбина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #16

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Със здраве да си го ползваш и да не ти създава повече главоболия. Искам да спомена, че понякога скърцане може да се появява от същата гума,но от външния и край. В гнездото на климатика където влиза гумата се маже много леко със същата грес. Моторчето на турбината контактува пак през гума в климатика и от там също може да скърца, като процедурата е същата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #17

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    То втулката се усеща,а и ако е изядена има лек луфт при повдигане с пръсти на турбината, и се чува почукването на оста във втулката,но в случая щом се е минало само със смазване-идеално.

  4. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #18

    Re: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Почукване и луфт не усетих като мърдах турбината преди да сглобя окончателно всичко. Значи май съм извадил късмет

  5. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #19

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Като по поръчка и другата турбина започна да се чува, направо да тропа, на 225GRS. Само че тук вече втулката е износена Видимо има следи от изтриване, на всичкото отгоре е и пластмасова (не знам така ли трябва да бъде). Напълних я хубаво с грес, омазах и оста подобаващо и обърнах втулката. Дано да изкара повечко време.
    Явно думата "рециклиран" има различни значения сред хората продаващи употребявана техника.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #20

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Като по поръчка и другата турбина започна да се чува, направо да тропа, на 225GRS. Само че тук вече втулката е износена Видимо има следи от изтриване, на всичкото отгоре е и пластмасова (не знам така ли трябва да бъде). Напълних я хубаво с грес, омазах и оста подобаващо и обърнах втулката. Дано да изкара повечко време.
    Явно думата "рециклиран" има различни значения сред хората продаващи употребявана техника.
    Като за начало можеш да я изработиш от стъклонпълнен полиамид/пас30/. По-добре е полиуретан. Ако имаш някой да работи стартери ползвай фосфорен бронз и си ти.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #21

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Ако намериш графитен бронз, още по-добре. Той е по-добър за лагеруване.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #22

    Re: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Най добре е да се обади във фирмата доставчик,да му пратят една втулка и да си свирка.

  10. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #23

    Re: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    И да намеря някаква по-хубава грес. Първата втулка, която само скрибуцаше от снощи започнах да я чувам понякога, че пак се обажда. Кой може да ми изработи такава втулка от полиуретан? Предпочитам да сложа чисто нови втулки, отколкото да ми пратят нещо употребявано - такова си имам (нали?).
    Ще потърся и графитен бронз, след като е добър за лагеруване. Молибденовата грес дали ще повреди гумата и пластмасата?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Иди при стругар, те имат и знанието, и опита, и материала. Имат и тефлон и един по-нов материал, също самосмазващ се. От къде си?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #25

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Не слагай молибденова грес купи си технически вазелин или тефлонова грес Weldtite- 14.90лв. струва 150 мл.

  13. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #26

    Re: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    От София съм.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto Виж публикацията
    Не слагай молибденова грес купи си технически вазелин или тефлонова грес Weldtite- 14.90лв. струва 150 мл.
    Технически вазелин има доста видове. Мисля, че ти трябва бял-на силиконова основа.

  16. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #28

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Ако сложа втулка от графитен бронз, тогава май ще ми трябва графитена грес, нали?
    Старата грес, която махнах от втулката е жълто-оранжева прозрачно-матова (егати описанието).
    blue1 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #29

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Е добре де на колко десетки години са тея скрибуцащи климатици?! При мен и на двата се чува едно иу-иу-иу във високия диапазон особено на ауто като се е кротнал климатика. Тогава въздушната струя е слаба и го чувам доста отчетливо. Мои приятели уж нищо не чуват, аз пък не чувам никакъв такъв писукащ звук при 10 годишните клими на нашите... При теб какъв беше звука?

  18. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #30

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Скрибуцане, като вилица по чиния, не толкова силно, но за сметка на това постоянно. Машината е 2004г, колко е работила преди да я взема - един Господ знае. Другата е 2006г, като пак е на неизвестен брой часове работа, при нея тропаше ритмично, като че турбината се удря в нещо. Свистенето на въздуха през ламелите не го отчитам за дефект - явно си се завихря и така прави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за турбина
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 20-11-17, 23:02
  2. Турбина за sanyo sap-f28v6p
    От fotogaf във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-14, 08:48
  3. Сваляне на турбина на PDR
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-13, 13:38
  4. Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE
    От p_k_y_1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 08-07-13, 20:15
  5. Баланс на турбина
    От n1k0lai40 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-12, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе