Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 186
Like Tree119Одобрявам

Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #151

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    milanov Пропускаш един фактор май.. Тези неща в таблиците са при определени метри на тръбите. Нали не очакваш на 9м. тръби машината да ти прави минимум.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #152

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Прави го. Слагах си ръката на външният сензор и пада от 400W на 250W. При външна някъде около -2градуса.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #153

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И 109 метра да са тръбите, след като се покрият загубите по тях и топлинните загуби на помещението са достатъчно ниски би било добре климатика да си намали мощността вместо да изключи. По документи го може, но в действителност не. Значи има нещо сбъркано или документацията е грешна или климатика е дефектен.
    С корекция на термистора за околна температура може да го вкараш в дефрост, тогава ще коригираш и тръбния.
    milanov одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #154

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    biro сам го каза.. след като се покрият загубите по тях. А ако за покриване на загубите по тях/и под това нямам предвид топлинни загуби/ са необходими мощности по-големи от минимума какво става тогава...
    Документацията не е сбъркана щото съм го виждал това и много други ще потвърдят че при стандартен монтаж и определени условия климатика пада на 120W и не влиза в он/офф.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #155

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Различен софтуер или различно конфигуриране. Имам възможност да разменя хевито и тошибата, тогава тръбният път може да е 2,3м без нито една чупка. Примерно реша и прежаля едни 200-300лв. , но ако начина на работа си остане същият.....още набутване. biro е имал два дайсейкай-6,с тръбен път може би доста по-къс от моя и двата са пукали и яко on/off. Това и аз съм го описал и съм описал и защо се получава. Може просто различни партиди с различно конфигуриране и за това си виждал 120W. Лошото е, че за такива настройки в БГ няма към кого да се обърне човек.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #156

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    biro сам го каза.. след като се покрият загубите по тях. А ако за покриване на загубите по тях/и под това нямам предвид топлинни загуби/ са необходими мощности по-големи от минимума какво става тогава...
    Документацията не е сбъркана щото съм го виждал това и много други ще потвърдят че при стандартен монтаж и определени условия климатика пада на 120W и не влиза в он/офф.
    Ако загубите по тръбите и в помещението са по-високи от минимума на машината, то тя не трябва да спира компресора. Ти си виждал да пада на 120W и да работи продължително без да изключва, но забеляза ли външната температура? Миланов бори проблема с покачване на минимума при външна под 2 градуса.
    Освен това :
    Ен. разход отопление kW Минимален: 0.090, Номинален: 0.630, Максимален: 1.820

    Моя дайсейкай 6 изключваше на 190W

    Аз се отказах да търся машина с нисък минимум, след като японското хитачи се оказа, че изключва на 400W при обявен минимум от 50W. Важното е он-офф в спалнята ми (ME FD) да е безшумен, което при дайсейкай 6 беше непосилно.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #157

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Пробва ли с кашона ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #158

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Като крайна мярка, колко му е да му метна едно велпапе. Какво да очаквам - намалява се капацитета/COP-a и леко повишаване на консумацията (от 400 на 450W), но пък няма да изключва. Или друго ще се получи.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #159

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ефекта е все едно EXV-то е затворило повече. По-малко фреон се изпарява, по-ниско налягане, компресора се товари по-малко. По-нисък минимум. По-малък капацитет, няма да влиза и в он-офф вероятно. Т.е. подобен ефект като играта с потенциометъра, която планираш, само че с по-малко рискове.
    milanov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #160

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    biro твоето хитачи определено му е имало нещо .. моя модел е доста подобен на твоя 100 волтов ,слиза на 120-130 вата а може би ще слезе и още но е в голямо помещение .. в он-офф не изпада никога ,дори при +15
    mystikalrs одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #161

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Пробва ли с кашона ?
    Той се е завил сам.


    - - - - - - - - - -

    Нали беше през деня +3....+4 свалил си нашият минимума на 250W. Закротил се, не е изключвал. Даже стаята поизстинала с градус-два.

    - - - - - - - - - -

    Два градуса в "+" и се размрази. Що мърсотия изтече.....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #162

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Еми това ти е решението, но не ползвай кашон, а поликарбонат!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,037
    #163

    Re: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Толкова ли няма кой да го купи този дайсекай, или нещо му има или така работи модела, и в двата случая си набутан и само си губиш времето щом толкова те дразни. И моето хитачи 25wx8 изключва на 360 вата по каталог му дават 150 вата , но струва 2 пъти по малко а и е в хол и съм му отворил да топли и коридор и кухня 38кв общо и няма он офф изобщо, работи си само на 370 вата с дни , в спалнята евтиния ми панасоник от два дни на -5 -7 работи на 180-190 вата и си поддържа 22 градуса, на по високи градуси 23-24 дига на 360
    stainway одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #164

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Чак да ме дразни, не. Но с нерегламентираният внос е така.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #165

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Пак съм аз.
    На платката с IR приемника е предвидено да се слагат седемсегментни индикатори. Не бяха ли подовите тошиби с индикация за температурата. В смисъл дали мога да се ъпгрейдна . Може би направо с платка от подов....



    П.П.
    Ясно е че докато не го таковам няма да мирясам.
    Поздрави на всички,
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе