Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55
Like Tree21Одобрявам

Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Специално си пуснах LDR-а да работи..... ами няма абсолютно никакъв шум освен нормалният от движението на въздуха.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #17

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Kaкто бях казал по-нагоре в темата, след прегледа от Aleksandars и от брат му ще споделя има ли промяна.Първо малко предистория.
    Такаааа... първото лято(2012г) машината работеше перфектно и не се тормозеше с обема на стаята и охлаждаше идеално без да се тормози.След това в началото на зимата започнах да я пускам на отопление и ми направи неприятно впечатление, въпросното шуртене на фреона и честото размразяване - някъде на около 80 минути размразяваше абсолютно ненужно.Но въпреки всичко машината си топлеше и след консултация с продавача ми беше казано, че "така си работи".Нормално било да се чува фреона, тия Тошиби така си работели и климатикът размразявал често, защото тепературите били около и малко "над нулата" и това реално е и температурния диапазон, в който най-често заскрежава.В крайна сметка се съгласих.Реално становището беше, че проблем няма и че шуртенето на фреона не е проблем, а нещо нормално при работа около минимум.Да, но при мен шуртенето го имаше до около 390w консумация - тоест доста над минимума...Както и да е, зимата си мина и стана време за второ лято да ползвам климатика и вече към края на лятото на 2013г. ми направи впечатление високата мощност, на която работи и то дори при затворена врата на помещението(около 18квадрата), консумацията достигаше до около 1080w на охлаждане, което за тази 28ца е абсолютния максимум.За да не се тормози машината и да и взимам здравето, ограничих компресора на 75% и се сетих, че вътрешната турбина може да е замърсена - погледнах я и се оказа, че е доволно гъбясала.Тогава реших, че това е и проблема - поради зацапана турбина вътрешното тяло не може да "загребе" достатъчно въздух, за да направи достатъчно дебит и оттам компресора се опитва да компенсира с по-високи обороти, за да охлади успешно стаята.Това нещо се случи края на лятото и вече почти нямаше нужда от климатик и реших да потърся някой да почисти спешно машината преди да започне отоплитепния сезон.Исках пълна профилактика и цялостно почистване с демонтаж.Първо се свързах с Цецо Божков тук от Форума, понеже другата ми машина Мицубиши ZW228 беше от него и бях останал(и все още съм) с добри впечатления от него и от Фирмата, която представлява.По една или друга причина не можехме да се организираме с него, защото пък тогава бях решил че искам всичко да стане от днеска за вчера и той нямаше как да реагира толкова бързо.После потърсих мои познати, които работят в София, но се занимават с ОВИ и по-големи обекти, чилъри и т.н., като тук-таме монтират по някоя машина от Булкима.За съжаление и с тях не можах да организираме нещо съботно-неделно, защото бяха затрупани с работа.Тогава се сетих за Mega, също тук от Форума и тъй като и той беше ангажиран за известно време напред, реших да пиша на Aleksandars и да видя дали може да свърши работа.И така,докато уж бързах, вече беше минало известно време и в крайна сметка вече климатикът беше спрян,тъй като нямаше нужда от охлаждане. В крайна сметка се разбрах със Сашо да дойде от Пловдив и да почисти машината. Докато го чаках имаше май един два по-студени дни и пуснах климата на отопление и за мое огромно учудване се оказа, че вече и на отопление не бачка, въпреки че външното се форсираше здраво, вътрешното едвам-едвам подухваше няква хладна струя, настроен на 30 градуса.Погледнах го отвън да видя как е що е и видях,че беше направил леден колан по средата, а температурите бяха поне 14-15 градуса ако не и повече.Тогава ми стана ясно, че не замърсената турбина е проблем, а липсата на фреон.Явно климатикът е бил монтиран с лек пропуск и за около година и половина е изтекъл.В крайна сметка така или иначе Братя Щереви трябваше да идват и беше ясно , че ще има кръвопреливане.Моментът на истината настъпи и Сашо и Станимир дойдоха...точно на време, въпреки сутрешните задръствания в Сф.Не искам да се превръщам в поредното клише във Форума и да пиша колко съм доволен от работата им, но смея да твърдя, че работят така добре и толкова чисто сякаш са у дома си и ремонтират тяхната собствена машина.След тях жената се беше приготвила да чисти основно цялата стая, защото имаме един разбойник на година и половина, който лази непрекъснато, но след като си тръгнаха оставиха след себе си "аптека", включително си почистиха и банята, където къпаха преди това климатика.Това се случи може би преди около месец, но досега не беше пускан климатика и не знаех дали проблема е отстранен.Снощи за първи път пуснахме машината на отопление и си легнахме.В момента машината работи коренно различно и няма нищо общо с начина отопление спрямо предходната зима.Вече въпросното шуртене от фреона се чува само когато компресора падне под 100w и в моментите, когато го изобщо го има, то е в пъти по-слабо от преди.В момента е гробна тишина и машината работи перфектно.Така или иначе ако е оставен на 22-23 градуса , под 100w на пада, така че съм повече от доволен.
    Отделно тръбата на вентилацията, беше оставена без бандаж точно на чупката, където излиза от външната стена и се спуска надолу към външното тяло и беше въпрос на време да прегори и да се напука при изложението , което има апартамента.Взеха, че и това оправиха.
    Сега единствено остава да го видя как ще размразява, но имам чувството, че няма да е "както преди"...
    Този пост е редактиран от Bivola; 12-11-13 в 13:58.
    estqwerty, iwan33, mirandi и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Бравос.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #19

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Браво на братята . И моята под 100 W издава съвсем леко шшш ( главно преди да изключи ) . Чува се само ако си до климатика иначе не .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #20

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Установи ли се от къде е излетял фреона? Да няма догодина същата (пред)история

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #21

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    този пост е за тези,които се чудят защо НИЕ ЛУДИТЕ ГИ викаме чак от филибето и плащаме монтаж и пътни.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #22

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Установи ли се от къде е излетял фреона? Да няма догодина същата (пред)история
    Да, мисля че спукана гайка на едната тръба на външното тяло и оттам е охлабило конуса.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #23

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Не е ли още гаранционен този климатик? Утре и аз монтирам, ще видим има ли шшшшш PDR-ката.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    @aruba_man, стягайте гайките с динамометричен ключ. Моментите са дадени в ръководството за монтаж. Не го правете с френския ключ, леко примижавайки и с празен поглед нагоре. И така става номера, ама само по някога

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #25

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Аруба, за мен взаимоотношенията с фирмата доставчик приключиха в момента, в който ми беше казано, че "климатикът работи нормално".Иначе както всеки японец беше с 1+2 години гаранция.
    Умишлено в този дълъг пост, който съм написал не съм задълбавал в тази посока.За себе си съм преценил, че оттук нататък не искам да имаме каквито и да било отношения.Ясно ми е, че сигурно някои от прочелите поста ми се чудят коя е тази фирма, но не искам да я споменавам, за да няма някакво противопоставяне между съфорумци, или пък че търся някакво съдействие или съчувствие от Форума и се оплаквам и сега търся реванш и искам да оплюя въпросната фирма.Отдавна съм разбрал, че с реване по форумите проблеми трудно се решават.Както са казали хората "всяко зло за добро". За сметка на това пък се запознах с Цецо Божков, от който взех следващото си "японче", впоследствие и със Сашо и брат му Станимир, на които още веднъж искам да изкажа своите огромни благодарности за свършената работа.Забравих да спомена, че при сглобяването на вътрешното тяло, където имаше нужда сложиха технически вазелин, и смазаха и механизма за отваряне на предния капак.
    Яд ме е единствено, че не снимах каква чернилка излезе от EDR-a и особено от плазмената касета, която уж почиствам на 4-5 месеца.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #26

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    хубо де,след толкоз много писане кои фирми са читави и кои не,как аджеба се натрисате..........................
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Фирмите са много, като овчите стада на времето. Всички си имат черни овце. Текучеството на кадри (монтажници) е голямо. Така че читави фирми няма. Има читави монтажни групи. Така стоят нещата.
    Гларус68 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Фирмите са много, като овчите стада на времето. Всички си имат черни овце. Текучеството на кадри (монтажници) е голямо. Така че читави фирми няма. Има читави монтажни групи. Така стоят нещата.
    според мен не си прав.не бих купил климатик от някъде и друг да ми го монтира,освен ако изрично монтажника ми не гарантира за машината.абе кого заблуждавам.....вече си купувам машините само от ЩЕРЕВИ.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #29

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    ...стига самите ЩЕРЕВИ да го монтират, след като го продадат. Едва ли биха гарантирали на 100% за някой друг, че може да свърши тяхната работа.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #30

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    При моя 221PDR (работи от вчера на 60-100W) няма никакъв шум. Като му изключа аспирацията все едно няма климатик в стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 19:07
  2. Вътрешният вентилатор - на минимум или на максимум?
    От zaho_cool във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-14, 07:14
  3. Избор на ТВ минимум 37инча с ДЛНА до 1000лв!
    От ichigoxt във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-07-12, 15:29
  4. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  5. Относно зимните гуми с минимум 4 мм грайфер
    От Niakoi във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-12, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе