Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree21Одобрявам

Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #31

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Я го намали с 2 градуса и застани до него точно преди да изключи няма ли едно шшшшш ( много тихичко , не е дразнещо ) . При мен забелязах , че това го има само тогава .

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #32

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Ок, ама след малко. Пробно го бях оставил на 23 градуса, пък в стаята станало 26.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #33

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Споко моя SDR е на 19 градуса пък в стаята е 22 . Работи on/off още , явно топлозагубуте ми са доста по малко от това което смятах ... Хитачито съм го признал подържа градусите абсолютно точно . И страното е че SDR-а не съм го виждал под 100 W , а Хитачито ми пада до ~ 70W и може да си работи там дълго

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #34

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Ей, не мога да Ви разбера...Машините сте ги взели да ги слушате и да ги дебнете или да Ви вършат работата за която са създадени?! Имам чувството, че се превръщате в маниаци колко харчи и колко се чува и колко не се чува. Честно, това за мен не е нормално...
    zzz, Mega, aruba_man и 3 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #35

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Ахахаха , не аз не им се паля , ама така просто между другото . Коли и техника ми даи ( това ми е и работата де ) нали трябва да си поиграем с играчкитте .

    P.S. Хитачито не е пипано от както е пуснато преди месец седи си на 24-ри ( него го знам как работи ) ... Тишибата я следя от време на време от любопитство докато и науча начина на работа ...

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #36

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Намалих го с 2 градуса, не изключи. Намалих с още един и спря. Не се чу нищо. Изключих го и почна самопочистването и климатика духа леко хладно. При него се чува постоянно, но ухото трябва да ти е до клапите.

    - - - - - - - - - -

    Намалих го с 2 градуса, не изключи. Намалих с още един и спря. Не се чу нищо. Изключих го и почна самопочистването и климатика духа леко хладно. При него се чува постоянно, но ухото трябва да ти е до клапите.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #37

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Честито на aruba man за хубавата придобивка.P.S.Мерака и интереса какво ли не прави.И аз съм така,изкривява ми се врата да зяпам волткрафчето,излизам да пуша на терасата,и слушам външното.
    aruba_man одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #38

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    имам едно питане и аз - машната е RAS-225NDR в 16м2, зададени 19 градуса за да мога да спя.
    при плюсови температури примерно +5 го ел потребление 100 вата +/-30% фантастика определено!
    при около 0 - 230-250 вата.
    дали кача минимума както европейските модели ? защото според мен не са се променили кой знае колко загубите.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 28-11-13 в 18:46. Причина: поправен модел.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #39

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Сигурно е почнал да работи on-off. Окепазили са иначе хубавите машини с тази "гениална" мисъл да им повишат минимума под +2 градуса. Предпочитам да харчи 250W, но да не спира. Като спре за половин час имам чувството, че съм влязъл в хладилник, иначе температурата не пада повече от градус. Оставих вратата отворена да топли и коридора вече. :rolleyes:

    Хората хубаво са си го написали на вътрешното: Use only in Japan!
    Този пост е редактиран от aruba_man; 28-11-13 в 15:36.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #40

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Сега ще ме накрате да обърна внимание и аз на SDR-а за тоя минимум Задал съм му 20 градуса режим спане ( най-тихия ) и в стаята е 22 градуса , тишинка ебаси кефа . Насочването на струята при SDR-а е уникално може да пратиш струята в посока която си решиш така , че да не се усеща ( на страни се мести ръчно ) . При хитачито греда има и авотоматично от дистанционото на страни , но не върши никаква работа нищо общо с тошибата . Хитачито ми е сложен на кофти място и през деня клапите седят на най-горна позиция ( като при охлаждане ) зададени 24 подържа 23 в наи далечния краи на стаята , впечатлен съм точноста на подържане на градусите независимо от външните температури .

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #41

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Твоя сигурно е едноцилиндров и има наистина нисък минимум, щом при -2 ти дърпа 140W. Тази "гениален минимум" явно е при моделите от 2009 нагоре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #42

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    не работи на он-офф. поне вечер кога съм при него.
    модела е от старите https://www.eccj.or.jp/vanguard/comm...ende14_06.html

    попринцип в спалнята няма нужда да пускам нищо за топлене до 0 че и при минусови Т, вратите стоят отворени и духа от хола /21-23 градуса се държи там/. Преди пусках Ради /500вата/ само вечер и то при отрицателни температури. Дефакто температурата в спалнята не падаше под 17-18 градуса преди да сложа климатика.

    ясно е че разтоварвам работата на машината в хола.
    ясно е че комфорта е по-голям от към температура.
    ясно е че е алчно да искам цяла зима да върти на 100 вата просто проучвам как работи.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    сега в момента тия градуси навън не са показателни за това как ще работи машината .. до оня ден беше 20° ,сградите още не са изстинали .. нека стегне до -10 за 10-15 дена ,няма да работи на 100 вата че и на 200
    estqwerty и justify харесват това.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #44

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Този NDR e с едноцилиндров май. Писал си 221, пък то е 225NDR. Медалист дет вика diksanal.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #45

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    според мен няма значение дали е едно или двуцилиндров а е въпрос на софтуер .. и на ограничения .. явно 1 цилиндър ( вероятно малък ) не може да направи достатъчно налягане под 2° за това се включва втория но с него консумацията отива на 250 вата примерно .. но пък имаш нисък минимум над +5
    estqwerty одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 19:07
  2. Вътрешният вентилатор - на минимум или на максимум?
    От zaho_cool във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-14, 07:14
  3. Избор на ТВ минимум 37инча с ДЛНА до 1000лв!
    От ichigoxt във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-07-12, 15:29
  4. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  5. Относно зимните гуми с минимум 4 мм грайфер
    От Niakoi във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-12, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе