Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree20Одобрявам

Toshiba RAS-281UDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #1

    Toshiba RAS-281UDR

    Здравейте писах и във една друга тема,но питането ми е вече за конкретен модел Toshiba RAS-281UDR,дадоха ми читав превод. Но така и не можах да наглася ламелите за наляво и надясно,в един момент дори ми се стори,че се регулира само лявата(като си срещу него).Побърках се от четене,и не можах да ги настроя повторно.Има някаква комбинация или накрая съм се оплел.Как да ги регулирам посоките за наляво и надясно.А ако някой има по читав превод за дистанционното.Благодаря ви. (Това е по сложно от таблета ми)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #2

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    След толкова прегледи на темата,само един ли е климатика във форума.Със посоката на вятъря се справих долу горе.Ако може някой да ми обясни как да се самопочиства без да го изключвам.И пак,ако някой има превод,аз бих споделил това което ми е дадено.Поздрави.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Но така и не можах да наглася ламелите за наляво и надясно,в един момент дори ми се стори,че се регулира само лявата(като си срещу него).Побърках се от четене,и не можах да ги настроя повторно.Има някаква комбинация или накрая съм се оплел.Как да ги регулирам посоките за наляво и надясно.
    А вентилатора на каква скорост го държиш за най-оптимална работа?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #4

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Оставил съм го на авто.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #5

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Препоръчвам вентилатора да е на макс. Така имате повече вкарана топлина в помещението, а машината ще ви се отблагодари с ниска сметка за ток.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #6

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Препоръчвам вентилатора да е на макс. Така имате повече вкарана топлина в помещението, а машината ще ви се отблагодари с ниска сметка за ток.
    Това става само при конвенционалните,при инверторните не е точно така,те си имат РАМ,V-PAM контрол и други софтоерни екстри,при които има синхрон между компресора и скороста на вентилатора и стайната температура.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #7

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Не искам препоръки за скорост на вентилатора.И без това заключиха други теми за тези вентилатори.Кой как му е кеф,така да си го държи.А и освен,че имам монитор на климата съм му сложил и на контакта,а ватовете които изразходва са смешни.За 168 часа и 45 минути е изразходил 16,99 киловата(данните са от този момент в който пиша),зададената темперутура е 23* само в далечния ъгъл,ниско долу е 20*.И да не се отклоняваме,моля само по питанията ми на по горните въпроси.Благодаря.
    mirandi одобрява това.

  10. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #8

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    charliii вертикалните клапи може и да не се местят автоматично от дистанционното а ръчно при SDR са ръчни имат едни перца издадени напред но изчакай по компетентен отговор

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #9

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Писах,че съм се справил с посоката на вятъра(с моторче е и там).

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #10

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Със горепосочените питания се справих.Но в момента температурата навън е 3* и климатика започна да включва и изключва,работи със около 270-310 вата и изключва.Като до онзи ден при температури от 10* до 20*си падаше на минимума от 50 вата и не изключваше.Каква може да е причината.То бива късмет....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #11

    Re: Toshiba RAS-281UDR

    Най вероятно е от компресора. Под 2 градуса включва втория цилиндър и минимума скача на 200 и нещо вата, поне така е при дайсекай 5.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #12

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Добре де,след като се е включила тази втора помпа,кога ще заработи без да изключва.При какви температури се включва тази втора помпа и при какви температури ще спре да изключва,зададени са 24 градуса.Не вярвам да са го направили толкова тъпо.Да си остава на едната помпа след като си ги достига градусите защо ще спира,нали се губи комфорта така.За мен има някъде грешка.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Добре де,след като се е включила тази втора помпа,кога ще заработи без да изключва.При какви температури се включва тази втора помпа и при какви температури ще спре да изключва,зададени са 24 градуса.Не вярвам да са го направили толкова тъпо.Да си остава на едната помпа след като си ги достига градусите защо ще спира,нали се губи комфорта така.За мен има някъде грешка.
    Грешката е откъм твоята страна на дистанционното. Пий си ракията и остави машината на спокойствие.
    Aleksandars, zzz и Mega харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #14

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    За да ти изключва напълно, значи стаята ти е прекалено малка за тоя климатик.. при мен тоя номер с изключването го прави в спалнята - 14кв, в другата стая 20кв не изключва. Изчисти си и филтрите и настрой вертикалната клапа на 45 градуса.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Toshiba RAS-281UDR

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    За да ти изключва напълно, значи стаята ти е прекалено малка за тоя климатик..
    Няма прекалено малка стая за тоя климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе