Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54
Like Tree22Одобрявам

285NDR не се развърта на максимум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #16

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    синти ,не се заяждам ма веднъж казваш ,че топли а после,че пускаш радиатор...ако климата има проблем-викни МАСТОР къв е проблема

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #17

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    синти ,не се заяждам ма веднъж казваш ,че топли а после,че пускаш радиатор...ако климата има проблем-викни МАСТОР къв е проблема
    Проблема му е ясен. Вика майстори, а те идват през деня когато машината се справя и му казват, че всичко е ОК. От майстор до майстор има голяма разлика и от човек дето иска да ти свърши работа до такъв дето само симулира, че върши такава!
    mirandi одобрява това.

  4. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #18

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Еми аз съм написал кога има проблеми машината - когато е СТУДЕНО ! И наистина майстор идва, прави диагностика, гледа, мери - каза "няма какво да и правя, машината ти е перфектна, всичко е ОК". Обаче не е, и търся сега как сам да си реша проблема, защото майстора не свърши нищо. и аз не се заяждам, ама пиша си болката, и трима човека ми викат "бе ти се оплакваш че харчи малко докато топли..." - ми не е така.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    има тука едни БРАТЯ-звънни им

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    има го тоя момент и при моята НДР-ка.
    прибирам се през няколко дни да проверя дали още работи - този автоматичен рестарт ми е голяма мъка че го няма... но това друг проблем.

    както и да е обикновено бачка - реша да го засиля и : нищо.
    не се развърта , дори не променя оборотите на турбината. а трябва да се случи нещо когато го засилиш от 18 на 25 градуса.
    рестарта оправя нещата. поне ми се е случвало само веднъж иначе си потдържа 18. всъщност не съм мерил може и малко нагоре да са - тази машина малко си прави каквото си иска , но нали топли цветята , не ми пука.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #21

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    а бутон powerfull има ли ? може да се пробва в тоя режим как е ..

  8.  
     
  9. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #22

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Няма такъв бутон. До тук три варианта за пробване:

    1) изкл. за 10-15 мин. и включване
    2) пускане на студено с най-ниската темп., да поработи малко така и после вкл. на топло
    3) Рестарт, веднага на 30* да топли и се гледа какво прави.

    Ако някой се сети нещо друго, което да опитам за да проработи нормално машината, слушам

    Това с четирипътният винтил няма как сам да го проверя. Ще трябва да викам техник (отново...) Затова го оставям като краен вариант.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Не става с powerful, само рестарт го оправя. Моя климатик го гледаха точно братята,но когато дойдоха, подлата гад се развъртя на макс. А за да заспи му трябват часове на минимална мощност.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Дам, има нещо гнило в ндр-ките...
    щом се събрахме такава дружина...

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    ама си трайте с години никой не се оплаква
    estqwerty и zxc0 харесват това.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Аз пък с EDR имах подобен проблем. Прозореца отворен, а той си чеши компресора и ми прави бриз.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #27

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    След едночасова игра с климатика (по-горе проиграх всички варианти, + още няколко за които се сетих), установих следното: компресора (или климатика) е забил на 650-800 (най-често седи на около 700) вата консумация, т.е. на някакви обороти и от там не мърда, без значение каква темп. задавам. В помещението е 22* по термометър, като му задам да поддържа 18 - консумацията не пада, като задам 22 - не се променя, като задам 30* - отново няма промяна. И сега въпроса ми е: какво може да се е счупило? И един въпрос: как да рестартирам климатика? От дистанционното не става. искам да му направя "hard reset" - да го върна в заводски настройки. Под капака има един бутон, който го вкарва в автоматичен режим аконямам дистанционно. Като го задържа 8сек. и климатика избибитква (някъде четох, че това е ресет). При дефрост видях консумация 550 вата, ама той и не беше заскрежил почти нищо по питата. Набързо разтопи леда и пак се върна на 700 вата да топли.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #28

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Ватметъра точен ли е?

  17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #29

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Сигурно... Не е мултицет, уред за измерване на консумацията е, от тези, които се продават по магазините. Немски... едва ли мърда с повече от 10-15 вата. С други уреди като съм го ползвал показва според очакванията.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #30

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Синти, твоята машина си е проявила дефекта и ми е странно, че техници не могат да поставят диагноза на проблема. Очевидно има нещо което не позволява на компресора да развърти пълната си мощност, аз съм пълен аматьор, но смятам, че проблема е от датчик които работи, но не реагира коректно, за това и на самодигностиката не излиза проблем. Ако беше изгорял елемент или блокирал четирипътен винтил машината щеше да запише грешка. При мен проблема е по -неприятен защото дефектния елемент през повечето време очевидно работи коректно. Жалко, че никой от майсторите във форума не се включва поне с разсъждения, което ме навява на мисълта, че 90% от тях всъщност са най - обикновени монтажници.
    gnf и preparatos харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вътрешният вентилатор - на минимум или на максимум?
    От zaho_cool във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-14, 07:14
  2. Отговори: 4
    Последно: 13-07-12, 08:27
  3. Избор на 26 максимум 30 инча LCD телевизор
    От MAKAPOB във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 01-10-10, 11:06
  4. Максимум HDD
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-07, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе