Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54
Like Tree22Одобрявам

285NDR не се развърта на максимум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #1

    285NDR не се развърта на максимум

    Проблема е следният: климатика се развърта до някъде, и спира. Сложил съм уред за мерене на консумацията в контакта, макс. консумация, която прави в момента е 650-700W, и повече не иска, без значение каква температура съм задал. Идея от какво може да бъде? Като изкл. този проблем всичко друго си му е наред (т.е. като е топло навън и си намалява консумацията, топли... както си му е реда). Моето предположение е, че датчика за вътр. температура е счупен и не може да отчете колко е темп. на въздуха и духа колкото да не е без хич. Ако датчика е точно над плазмената касета в дясно, едно кабелче със залят накрайник като пъпчица - сутринта го натопих в чаша със студена вода, като бях задал темп. 30* - резултат никакъв. Стоях там да го изстудявам 10 мин, белким се сети че е станало много студено - не се получи. Или това е нещо друго, или е правилният датчик, но е повреден. Вие какво мислите?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    А бре топли се на климатика бре, човек! От време на време си пийвай и удряй по някоя па**ка на жената и си живей живота, че е кратък ...
    Aleksandars одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,159
    #3

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    да не си му активирал ограничението на мощността .. то със 600 вата няма да се топли особено както е -15 тия дни
    estqwerty одобрява това.

  5. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #4

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    За ограничението се замислих тази сутрин, като се събудих (тресна ме по главата просветлението), обаче този модел не знам да има такава екстра. Как мога да проверя дали има? По дистанционното няма нищо нередно като нов символ, който да е светнал.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,159
    #5

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    аз мисля ,че всички японски имат .. вече къде е по дистанционното - превод нямаш ли ..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Проблема е следният: климатика се развърта до някъде, и спира. Сложил съм уред за мерене на консумацията в контакта, макс. консумация, която прави в момента е 650-700W, и повече не иска, без значение каква температура съм задал. Идея от какво може да бъде? Като изкл. този проблем всичко друго си му е наред (т.е. като е топло навън и си намалява консумацията, топли... както си му е реда). Моето предположение е, че датчика за вътр. температура е счупен и не може да отчете колко е темп. на въздуха и духа колкото да не е без хич. Ако датчика е точно над плазмената касета в дясно, едно кабелче със залят накрайник като пъпчица - сутринта го натопих в чаша със студена вода, като бях задал темп. 30* - резултат никакъв. Стоях там да го изстудявам 10 мин, белким се сети че е станало много студено - не се получи. Или това е нещо друго, или е правилният датчик, но е повреден. Вие какво мислите?
    От няколко дни имам абсолютно същия проблем с LDR а, само ще допълня, че заспиването става след няколко часа работа на ниска мощност. След рестарт всичко се оправя, няма записани грешки, специалистите го гледаха но в момент в който не беше проявил дефекта и нищо не откриха.
    estqwerty одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #7

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    И при мен идва техник, гледа го, и каза че всичко е ОК. Няма записана грешка и фреона не е изтекъл. При мен след рестарт си е същото положение - на студа си седи на ниска консумация и толкова. Даже турбината не се развърта на максимум, като задам да духа най-силно. Сега се сетих нещо - да не би трансформатора да прави ядове, мм? Ако при голямо натоварване му пробива някъде изолацията на проводниците, ще окъси и вече няма да подава нужните напрежение и ток за да работи климатика нормално.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    и аз имам проблем ЕДР-а.уж не пипам градусите-23 гр. пък жена ми ходи полуоблечена и ми намига................
    ...........значи машинката те топли,пък ти се притесняваш че не хабяла ток...........ШЪ СЪ СЪМОУБИЯ
    estqwerty одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #9

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Проблема е следният: климатика се развърта до някъде, и спира. Сложил съм уред за мерене на консумацията в контакта, макс. консумация, която прави в момента е 650-700W, и повече не иска, без значение каква температура съм задал. Идея от какво може да бъде? Като изкл. този проблем всичко друго си му е наред (т.е. като е топло навън и си намалява консумацията, топли... както си му е реда). Моето предположение е, че датчика за вътр. температура е счупен и не може да отчете колко е темп. на въздуха и духа колкото да не е без хич. Ако датчика е точно над плазмената касета в дясно, едно кабелче със залят накрайник като пъпчица - сутринта го натопих в чаша със студена вода, като бях задал темп. 30* - резултат никакъв. Стоях там да го изстудявам 10 мин, белким се сети че е станало много студено - не се получи. Или това е нещо друго, или е правилният датчик, но е повреден. Вие какво мислите?
    Имал съм подобен случай. Само за проба включи го в режим на охлаждане за 10 мин, като зададеш минимална температура от дистанционното. След това трябва да се развърти на max.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #10

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Отваряйте по 2 пъти врата- сутрин и вечер да проветрите поне по 3 минути, а може и по 7-8. Тогава ще будите дзверовете от дълбокия сън ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Синти, изключи го изчакай 10 минути и го пусни

  14.  
     
  15. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #12

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Много оригинално... ако топлеше с тези пикливи 600 вата при -15 навън (точно толкова, по термометър тази сутрин) дали щях да се притеснявам за консумацията?!
    Ще опитам с изкл. и ако не се оправи - с изстудяването. Дано да тръгне

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Много оригинално... ако топлеше с тези пикливи 600 вата при -15 навън (точно толкова, по термометър тази сутрин) дали щях да се притеснявам за консумацията?!
    Ще опитам с изкл. и ако не се оправи - с изстудяването. Дано да тръгне
    Като изкл. този проблем всичко друго си му е наред (т.е. като е топло навън и си намалява консумацията, топли... както си му е реда).....................
    това са твои думи,не мои..........ако при -15 ти харчи 600 вата и РИВЕШ.........................

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #14

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    чета коментарите на няколко човека и искам да кажа едно , че и аз го имах този проблем при първия ми НДР , оказа се дефект при четирипътни вентил , дойдоха смениха ми тялото външното и сега никакъв проблем няма , преди пусна го на 25 да го пробвам , направи ги и като ги сваля на 20 се изкл. и до там после не иска да качи пак на тези градуси дори и да е станало в стаята 10 Надявам се не подвеждам някой но просто казвам от къде беше моя проблем Много се бях ядосал на фирмата но за 3 дни го смениха и всичко е ОК вече в момента на -15 градуса направи вечерта 1 или 2 дефроста и зададена темп на 20 гр вътре си харчи 350-500 в. което при моята стая без изолация на таван или някъде др е ОК над мен и под мен не се отоплява никой стая 13 кв.
    estqwerty одобрява това.

  18. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #15

    Отговор: 285NDR не се развърта на максимум

    Рива, щото като набия 30* и си остава на тези 600 вата и в нас се налага да пусна духалката за да стопли. Като е топло навън тези ватове стигат, ама при -15 сам се сещаш, че са крайно недостатъчни за да отоплят стаята. Затова рива, щото имам такова животно в 20кв.м. помещение, и трябва да пускам радиатор за да топли точно тогава, когато имам най-голяма нужда от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вътрешният вентилатор - на минимум или на максимум?
    От zaho_cool във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-14, 07:14
  2. Отговори: 4
    Последно: 13-07-12, 08:27
  3. Избор на 26 максимум 30 инча LCD телевизор
    От MAKAPOB във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 01-10-10, 11:06
  4. Максимум HDD
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-07, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе