Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #121

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    При мен няма драма, но всеки го разбира различно. Помещението ми е далече по-малко и с по-малко загуби. Имам изключително незабележима машина. Всеки има право на мнение, което уважвам. Стига личното мнение да не се изкарва дефект на серията.
    Работи ли при тебе он/офф на сред зима?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #122

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Работи ли при тебе он/офф на сред зима?
    Да и това не ми пречи по никакъв начин. Нито го чувам, нито ми води до преразход - нищо. От машина с 41 кг. външно какво се очаква. Това е машина с много висок запас, реално хардуерно си е 13-ка. Виж, ако работи в недостиг посред зима ще се притесня. Но на -18 да работи под 400 вата, това е моята машина. За справка MHI-то под -16 отива в друго измерение.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #123

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    При излизане от off развърта ли турбината на вътрешното до около 2-3 степен за няколко секунди и после утихва на около първа или под първа? /Зададена е auto от дистанционното/

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #124

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Не съм чул такова нещо. Но при мен предвид малката стая е в режим Auto-Тихо. Няма смисъл да трупаме темата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #125

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    След дефрост форсира ли се климатика на макс /2.4kW според моят ватметър/ за около примерно 10 минути?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #126

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    След дефрост форсира ли се климатика на макс /2.4kW според моят ватметър/ за около примерно 10 минути?
    Никога. Тази машина няма 2.400 макс, няма и как да ги качи. Нещо уреда не е верен. Никога не развърта след дефрост. Но аз имам 3.40 тръбен път.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #127

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Додо ама ти сериозно ли...Едно от най големите предимства,наред че топли на Тошибите са избора на скорости в режим отопление..За разлика от например Фуджитсу където в режим отопление той си определя скоростта без да ти дава шанс ти да пипаш ,Тошиба може да работи на 1,2,3,4 според задаване от дистанционното. Ауто е налично, ако искаш да си пуснеш произволна скорост, никакъв проблем.

    За мен тази възможност е една от най важните..да мога аз да му задавам .Има различни сценарии които избирам ама тази информация няма да я пиша понеже няма да послужи коректн она никой,това с ие мое виждане.

    Няма такъв момент да не можеш да смениш от Ауто на фикс скорост. !!
    Виж [https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...5707] този 155-ти [/url] и [https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...5715] този 157-ми [/url] пост. Друго казват? Форсирала над заданието? Аз, такова нещо при моите тошиби не съм видял? Когато го прочетохте, защо не го опровергахте? Аз го приех за факт!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #128

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    При външна примерно +10 градуса и зададена 20 градуса работи ли с часове компресора, а на вътрешното турбината не се върти и консумира 140...160W?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #129

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Няма такова нещо. Машината си минава в офф. Но ако уреда ти дава 2400 на макс, нищо чудно да дава, че работи с часове на 160 вата.
    bobovo и SPSt харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #130

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Аз лесно този уред за 18лв. от Конрад ще го сменя с одобрен електромер от Дейзи за 50лв. и ако пак се наблюдава същата работа на климатика. /Съгласен съм , че може би евтиното ватметърче може да греши с показването на 2,4kW, но показва 1200W когато максималната мощност е ограничена от power-sel на 50% - и тука сигурно греши ама някак си много пропорционално/

    - - - - - - - - - -

    На сред зима работил ли ти е цял ден без да изключва и вечерно време когато външните температури станат с няколко градуса по-ниски от дневните климатика ти да започне да работи on/off?
    Хем външните по-ниски хем започва on/off.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #131

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Додо.. въпроса който засягаш е встрани от това което се коментираше по горе но и на него ще отговоря.

    И 5та серия и 6 та... имат контрол на оборотите. На режим Ауто..той си решава как да се държи..Като говорим за 6 та.. Ако си оставил на Ауто..след дефрост се развърта..пуска жега.. като навакса загубата в температура..намаля турбината и се стабилизира до зададената. Това за мен е коректния режим през повечето време, предвид на това че самата машина си регулира всичко.
    При същото упражнение след дефрост ак оси задал Фан1 ..отвън машината се развърта, темепратурата на вътрешното е висока, но той се съобразява с зададеното Фан1.. така си остава.
    Какво следва от това..след дефрост темепратурата вътре се е понижила..фан1 няма този дебит като на макс при Ауто.. Външното буха жега, а вътрешния фан не го издухва.. тоест имаме дисонанс... Въпреки натоварването Тошиба се съобразява с дистанционното..

    Това е различно от сценария в който вътрешното се е оспало и не поема команди за промяна на оборотите,...


    Предвид многото постове не мога да следя по всички теми кой какво пише.. в случая не съм го мернал...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #132

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    milanov, не е нужно да пълним темата с безмислени спорове и обяснения. Ако смятате, че имате реални проблеми с машината, ми имате телефона. Има начин да се замери с манометри и ампер клещи дали работи в норми, или не.
    dimkaraganchev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #133

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Аз не споря, само питам за начина на работа на Дайсейкай 6. Ако само при мене се проявяват тези особености - ще се мери и ще се проверява. Но ако работи при още 5 човека по същият начин вече е съвсем друго.
    Климатика си е екстра, не съм казал че е лош или нещо подобно, просто горните 5 неща лично на мене не ми допадат.
    Ако знаех с какво да го заменя може би бих го направил, но такива като горните 5 подробности за работата на даден климатик не ги пише в официалната документация и този форум е единственият източник от който може човек да си набави "дребни" подробности за начина на работа на някоя машина. НО трябва много отсяване и т.н.
    Mega одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #134

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Темата е за мултито от заглавието. Всяко следващо мнение което не е свързано с темата ще бъде изтривано.
    Symptom, dimkaraganchev, Mega и 1 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #135

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Здравейте! Да повдигна тази стара тема с няколко въпроса.
    1.Доволен ли сте все още от системата.
    2. Заслужава ли си да купувам 18 като в моите условия и 14 ще свърши работа? Малки топлоизолирани помещения. Разгледах характеристиките и като тегло са еднакви, а като кубици съотношението е 110/130, но и като цена няма голяма разлика.
    3.Заслужава ли си да се купуват вътрешни тела Дансекай или и Сузуми + се справят добре със задачата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе