Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 136 до 138 от общо 138

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #136

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Здравейте ! Включвам се в дискусията с наскоро монтирано двойно мулти 18 ,с вътрешни подови 10ки. Системата е монтирана на едноетажна селска къща ,тухла четворка санирана външно с 5см стиропор. Това е лятна къща (отскоро наша) с височина на стаите по 2,7м ... като решихме да сменим заварените климатици в спалните с нови ,като сметнах за по-добре да са подови.Идеята е къщата да стане годна и за целогодишно обитаване...затова и разкарах наличните клими.Изолирах тавана на стайчетата с фибран 2см +1см деко пана .За тая година друго няма да бутам.Очаквам да се наложи и изолиране на пода,който е бетонова плоча с ламинат ,и си дърпа здраво.Но ще стане ясно на зима.Та това ми е първото мулти...и с интерес ще трупам впечатления от машината.Много ми е хикс дали ще смогва да стопля...като се сетя миналата зима колко беше зле със стенните машинки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от d_imige; 02-10-22 в 16:13. Причина: добавяне на снимки

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #137

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Здравейте , и Честита Нова Година на всички !!! Да споделя малко впечатления от работата на нашето мулти. То все още нямаме зима във варненско ,но нощем си пада температурата на село до към -2 гр. Изкарахме около седмица там , и добих някаква представа за характера на работа на машината (марката) . Конзолите ми хареса как работят , и най вече само на долна клапа. Не се усеща течение ... и това е Ок. В режим са ми перфектни. Обаче имат един според мен огромен недостатък когато работят ON/OFF... през определен интервал от време вътрешния вентилатор издухва за няколко секунди и то със значителна скорост . Предполагам че така се мери температурата контролно , но нощем е доста стряскащ този начин на работа.Ако има вариант тази настройка да се промени бих го направил.Предполагам и при другите Тошиби е подобно поведението. За външното имах малко по високи очаквания откъм спокойна работа. При него си има паразитни шумове както и характерния вой на компресора който е дискутиран в много теми за Тошиба . Възможно е в градска среда да не се забележи изобщо този шум , но на село е тихо и ми направи впечатление. За щастие не се предава вътре в стаите . Ако застудее ще го видим как е с дефроста ... но не очаквам да е зле.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    7
    #138

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Здравейте, аз се двоумя между RAS-2M18U2AVG-E и SCM45ZS-W.
    Вече имам термопомпа самоделка Тошиба, от която съм доволен.
    Помещенията са хол ~ 30кв, спалня ~ 12.5 ниски тавани ~ 245, общо ~ 105m3,
    южно изложение, 5ти етаж, 10см вата на фасадата, троен стъклопакет 4-сезона.
    Ще се ползва предимно за охлаждане, като най-вероятно ще ги пускам да помагат
    на термопомната зимата, защото чакаме дете и тогава температурите ще са други.
    Сега си живеем добре на 23г в хола и 20 в спланите.
    Лятото обаче в големите жеги в хола си стига до 28, a вече работя от вкъщи и
    ми идва в повече.

    Кои вътрешни тела са по-безшумни? Вярно ли е че телата на MHI пукат много?
    В спалнята идва да се монтира на 1.50м над леглото и се чудя дали няма да пречи през ноща.
    Другия вариант е точно срещу леглото но там май не се препоръчва.

    Каква роля играе тръбния път при дефрост?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 20:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 23:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 01:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 18:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе