Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #106

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Скоро не бях се смял така....
    mkukas одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #107

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    .....е на едно помещение ако са му необходими 40W на куб.м. защо да го оразмеряваме климатика по 80W или по 100W на куб.м ..... При мене е оразмерен на 70W на куб.м./по книга - перфектно/ и работи непрекъснато on/off. При външна -18 градуса и вътрешна 22..23 не изключваше и консумираше според ватметъра 430W. Топлоотдаването колко да е било 1600-1800W /или по-малко, за -18 става въпрос/ и излизат 40W на куб.м.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #108

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E


  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #109

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    ...
    Крал Додо.. Апартамента дето давам пример с него е със стара алу дограма и 5-6 см фибран ,на около 15 години.. Аз не живея в топлия Пловдив, а на доста по свирепо място зимно време. В Пловдив съм живял достатъчно време за да знам, че няма нищо общо климата. Като оспорваш техн. данни барем дай завишение инак е смешно. Не за друго а четат хора откъде ли не и си правят грешни изводи.После почват да пишат небивалиците.. чайници, отоплители кожуси за климатици...
    Ако ремонт няма...твоята теза... къв тест, кви 5 лева. И в кой ден как точно да тестваме с конвектора.. когато настъпва зимата, по средата на зимата... при средни -7 градуса, при -14 кога и какво ще изтестваме ?как бяга топлото...ааа събота и неделя ли да е или през седмицата ?
    И всичкото това за няма и <200 лв разлика между тела 10 ка и 12 ка ?
    Додо, ела тука да поддържаш 22-23 градуса с каквато и да е машина с 50 W на кубик,.. Позволявам ти 10 литра ракия за целия зимен сезон, топла булка нема да има да знайш. .. От верните аксесоари на колегите с Мидейки ти позволявам един стар чайник с чучур.Това като стане вътре 14 градуса а отвън перката разбутва леда на нещото което ще си инсталирал...
    Колега, нищо не съм крал, нито възнамерявам скоро нещо да крада. Предпочитам да си купувам нещата. Имам "скромен" опит от 5 различни имота в топлия Пловдив и още три в други краища на страната, с доста по-различен климат. Вменяваш ми оспорване на някакви технически данни, за което не мога да се сетя. Свикнал съм, особено след като наскоро ми вмениха, че съм огъвал тръбите за климатизатори с пясък. Хора разни, свиркам си. Това, дали има или няма извършен ремонт на помещенията за климатизиране, няма връзка с въпроса за точни ватове на квадратен метър. Те ще се различават, простичко казано, повече или по-малко. Питаш, кога точно да се "мери" с конвекторите? Логичният отговор е, преди да се хвърлиш с главата надолу в попрището на климатизацията. Колко дълго преди това, зависи от акъла на ентусиаста и това, дали вижда какво гледа. Защото сляпата кучка бързо ги ражда едни... много интересни, понякога. Ти, лично, можеш да благодариш на Бога, че си улучил размера на машината от първия път. Стоте лева разлика между 9-ка и 12-ка (10-ка и 13-ка) са затрили главите на много з@дници и още продължават да затриват. Простотията е предимно човешки атрибут. Всичко това се отнася за една много дребна на вид подробност, наречена КОМФОРТ. Четейки постовете из темите, хич не изглежда да е на почит. Ракията и чайникът ги ползвах за последно преди повече от 10 години в един косовски хотел около Призрен, където един идиот беше решил въпроса с отоплението по описания от теб най-долу начин. Общо-взето, здраво залиташ в разсъжденията си около двете крайности - преоразмеряване и недооразмеряване, което е ЕДНАКВО лошо, лично за мен. Позволил съм си да сложа комфорта на първо място и не се вписвам в "пейзажа"
    Aleksandars и emil vasilev харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #110

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    За да изчистим двусмислията.. крал да се чете като благородническа титла ,а не като крадец ,крал ! Ако пак си чел внимателно щеше да знаеш ,че първият ми избор на климатик е Дайсейкая 5 ца, при който 63 W ме поставят на ръба. С наличието на другата машина се поукроти както и съм написал. Изводите са за умните глави каквито тук очевидно има доста.

    На базата на първия избор и на последващите опитно установих кое на мен ми върши работа и ядец..то наистина върши работа.

    Аз не разбирам драмата къде е при оразмеряването да се дрънкат хората за 10 или 20 вата отгоре , Един му пречи че машината офи, друг иска да бълва жега нонстоп дори и при 15 градуса навън... няма угодия .

    Затуй всеки да си решава за себе си на базата на умствения си багаж , а пък който реши да споделя да го прави от собствения си опит и машини Това разбира се има пожелателен характер .
    dodo_pv, bobovo, Mega и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #111

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Точно поради това има машини с различни алгоритми на работа, за да може за всекиго да има това, което търси. Някои от машините, предимно високите класове, могат да ги променят, с което угаждат на по-голям кръг потребители с различни потребности. Такива са пета и осма серия на Тошиба. Разбира се, потребителят трябва да е много наясно с копчетата на дистанционното... Изненадващо за мен, според писаното тук, във форума, шеста серия се представя най-зле, откъм алгоритмите / софтуера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #112

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Додо, пак не уцели ..ама в тавана ли гледате не разбирам, По кой показател точно 6-та серия е зле. Наблюдавам 3 машини 6-ци. 2бр. 13-ки и една 10-ка. Ти само четейки форума ли разбра ,че се представят най-зле. Я дай по-подробно кое им е зле, белким и аз разбера,понеже досега зле не съм видял.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #113

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Точно това е проблема тук. 6-та серия е продавана, монтирана и коментирана във форума, много преди да започнеш да го четеш (Dodo_pv). Само аз съм сложил машини на над тридесет човека от форума 6-та серия. Една голяма част от тях са написали изцяло положителни мнения. Друга част отдавна не влизат, но се чуваме, никакви проблеми. Но те не се зачитат, разбира се. Виж ако има двама с отрицателни мнения, там нещата са други, има кръв и плът за късане. Има по какво да се плюе. В същата тема, има колеги, които пишат, че нямат никакви забележки от машината, но постовете им се подминават с погнуса. Но няма какво да и ровим в кокалите, модела го няма вече, а още се търси. Ако някой има за продаване да се обажда.
    Този пост е редактиран от Mega; 08-04-16 в 20:38.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #114

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Защо не работят фиксираните скорости на турбината на шеста серия? Или оплакващите се са лъжци? Я уточнете фактите още веднъж, моля.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #115

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Ако искате да се преместим в съответната тема. В темата за "Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E" кой знае какво няма да се прочете за Daiseikai 6.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #116

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защо не работят фиксираните скорости на турбината на шеста серия? Или оплакващите се са лъжци? Я уточнете фактите още веднъж, моля.
    Фактите са уточени отдавна, качвани са клипове и какво ли не, но пак казвам, това няма значение. Кръв и зрелища да има. Това за турбината кой го каза? Доволните, или недоволните? Ако скоростите работят кой лъже и кой говори без да знае, само защото така е чел?
    А кой казва как работят скоростите на турбината в ръчен режим? Защото на MHI в ръчен режим, машината пак си ги сваля надолу, ако сметне за нужно. При Тошиба не знам да има такова нещо. При мен работят перфектно. Защо се дъвче едно и също нещо? Ако за 8-ма серия на един му заспива, при теб работи нормално, лъже ли някой. Хайде по-сериозно. Ако от четене тук се познаваха машините и кучето щеше да е касапин.


    ... Моля те, не ме карай да оборвам и коментирам неща, които просто си чел. Може да четеш много неща, но истината е друга. Тук може да прочетеш какво ли не, от кого ли не. Толкова хора има със 6-та серия тук, че е редно да помислиш, кой е прав. Само колегата по-горе няма да ми стигнат 15 минути да напиша личните машини които има. Определено има опит с няколко марки и с много Тошиби.
    Този пост е редактиран от Mega; 08-04-16 в 21:41.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #117

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Додо ама ти сериозно ли...Едно от най големите предимства,наред че топли на Тошибите са избора на скорости в режим отопление..За разлика от например Фуджитсу където в режим отопление той си определя скоростта без да ти дава шанс ти да пипаш ,Тошиба може да работи на 1,2,3,4 според задаване от дистанционното. Ауто е налично, ако искаш да си пуснеш произволна скорост, никакъв проблем.

    За мен тази възможност е една от най важните..да мога аз да му задавам .Има различни сценарии които избирам ама тази информация няма да я пиша понеже няма да послужи коректн она никой,това с ие мое виждане.

    Няма такъв момент да не можеш да смениш от Ауто на фикс скорост. !!
    Mega одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #118

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Когато заработи он/офф в помещение с малки топлозагуби става драмата.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #119

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Когато заработи он/офф в помещение с малки топлозагуби става драмата.
    При мен няма драма, но всеки го разбира различно. Помещението ми е далече по-малко и с по-малко загуби. Имам изключително незабележима машина. Всеки има право на мнение, което уважвам. Стига личното мнение да не се изкарва дефект на серията.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #120

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    "Драмата" както я наричате при 6-та серия не съществува при 85 W на кубик със сигурност. Ако някой е набутал 13 ка в 6 квадрата е отделна тема...и пак ме съмнява, . 6-та серия вдига клапата и просто спира. Никога не съм видял да не мести скоростта на турбината ако и зададеш ръчно.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе