Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Привет на всички позитивно мислещи съфорумци. Умишлено изчаквах да мине време от пускането на мултито за да събера инфо как се държи и това далеч не е финално ,тъй като зимата предстои.
    Кратко и ясно какво се отоплява:
    Стая 1 -спалня 1 външна стена врата пищов алу. дограма обикнов. стъкла ( остаря).. 14 квадрата.
    Стая 2 -малка спалня, пак вътрешна на тавана има изолация, прозорец и врата към тераса. 12 квадрата.Таз я държим отворена да топли към 4 квадрата коридор,каквото влезе в банята и тоалетната..идеално е .

    Техника : Мулти Тошиба RAS-M18UAV-E външно ( японче) и вътрешни Suzumi + 10-ки. Монтажа отне цял ден предвид дупчене и всичко останало.. извършено от Mega .Естествено подбора и съдействието при намирането на техниката беше негова заслуга.

    Та ,на 19 дек. ще стане точно 1 месец откак сме го пуснали.Не са гасени телата изобщо, независимо от времето навън. Предвид ,че в тези стаи нямаше отопление, вкъщи беше бурна радост..Влизаш от вратата и те лъхва топлина...
    Системата е настроена на 21 и двете тела, и Fan Auto, дори не се забелязват ,че духат, предвид че на ръчен режим Fan 1 вътре става вихрушка.За момента нямам потребност да сменям режима. Беше необходимо около 5 дена да се темперират помещенията ( не 3,4 часа)..
    За времето на работа имаше разнообразни условия ,студено, дебела мъгла, топли дни..

    Поведение при средна мъгла: Изненадващо се разкри интересен алгоритъм на работа.. Да, прихвана скреж но си работи, и поддържа питата някак си слабо заскрежена, започна да редува с изключване телата едно по едно, .Влизаш едната стая нещо клокочи.. другото духа топло.. след време , другата.. Последните дни на мъглата стана тежка и мн. влажна. Е тогава си мина в офф,спряха си и двете,светна индикация.. и докато се усетя, размрази и тръгна наново...много кратък дефрост в голяма степен поради тръбния път.Никаква драма.
    И така си вървят дните,..инсталирал съм измерител на консумираната енергия.
    Шок !.. Разход.. постоянен при всички вариации на външната температура до момента: 10 градуса навън, 190-205 вата ..върти ги затова пиша от до. 5 градуса навън 260 вата.. 3 градуса навън 260 вата 1 градус навън 265-268 вата ... 0.1 навън 269 вата

    За момента е изхарчил една идея повече от 5-цата Дайсей 16 ка която работи в холо-трапезарията в доста по тежки условия.
    Стените се затоплиха, и това помага и на 5 цата, кротна се горката...
    С Mega се шегувахме наскоро че м ие продал уред с реакторче с полоний...
    Някой ще пита за звук.. звук няма, вибрации никакви, перката върти колкото да не заспи, денем ,вечер се ускорява но на практика нищо.
    Като стане по топло навън дори пада под 190, гледах го и на 140-160... буквално заспива...
    Много флекс машина за разлика от MHI което имам също на друг обект..там нещата са камионски, не се задъхва в никой студ, но под 400 вата не пада, оффи- външното тяло но не може 300 и надолу.
    Тошиба се доказа за сетен път..брутално флекс машина не дразни с нищо,тихо и топло.
    Някой ще пита ма то suzumi + няма пречиствател... никаква драма не е това.. а и аз си имам Daikin йонизатор и си го местя където ми кеф, най вече като спим ..работи или в хола.
    Накратко 2 топли стаи с 1 тяло отвън без драми без висок разход на енергия..какво повече от Toshiba multi.
    Ще продължа да пиша инфо за температурните условия по уред ,нека дойде голем студ че засега се бави.
    Този пост е редактиран от Symptom; 13-12-15 в 18:41.
    dodo_pv, VeleV.Klima, Aleksandars и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Не ти трябват йонизатори и пречистватели за спални. Имат смисъл в помещения, в които се готви или има миризми от храни. Те водят до вмирисване, ако телата не се обработват отвреме на време с кислородна вода или нямат йонизатор (плазма - филтър).
    Честито

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    забележително нисък минимум от тая голяма машина ,чудесно .. зор няма как да види ,стаите са малки ще си крета на 300-400 вата цяла зима
    Mega одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #4

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Вън 6.8 градуса .. разход 240 ..
    Mega одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #5

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Това са перфектни данни на консумация, като на върхов клас климатик.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    Това са перфектни данни на консумация, като на върхов клас климатик.
    То в върхов клас климатик, външното е доста сериозно и грамотно като хардуер. За съжаление новите модели не са японски, да видим като изработка как ще са. Предполагам на ниво, но има време, ще видим.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Сега разглеждах цени и направих списъци... Оказва се, че мултисплитите на Тошиба и Мицубиши с малки мощности излизат на абсолютно една и съща цена. Разлика има само в цената подовата конзола, около 250 лева. Теглата на външните и вътрешните тела при Мицубиши са доста по-тежки от на Тошиба, а мощностите им са по-малки. Това ми говори за евентуално по-голяма тишина и ефективност при Мицубиши, въпреки по-високите минимуми. Понеже отоплението не е приоритет, изобщо не мога да реша какво да взема. Различните търговци дават различна гаранция при Тошиба (от 2 до 3 години), докато при Мицубиши навсякъде е 3 години. Мисля да пратя жената да избира, на външен вид...

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #8

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Имайки предвид ,че ги имам и двете вече съм пристрастен към Тошибата .Разликата в масите на телата на практика няма да натежи в крайното класиране. Митсубишовите тела за мулти са по дундести и по архаични така да се изразя.Тошибовото е изчистено и пасва на всеки интериор. Подовите в някой случай са опция..но сравнено по кубици въздух превъртат по малко...така ,че.. Тошибата ми е над главата и си спя идеално..то остави ми и жената спи до мен..ако беше шумна Тошибата и аз нямаше да мога да спя хахах Аuto Fan-a си върши идеално работата. Гаранция франция , ако си е читава машината без видими дефекти е без значение.
    dodo_pv одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Сега разглеждах цени и направих списъци... Оказва се, че мултисплитите на Тошиба и Мицубиши с малки мощности излизат на абсолютно една и съща цена. Разлика има само в цената подовата конзола, около 250 лева. Теглата на външните и вътрешните тела при Мицубиши са доста по-тежки от на Тошиба, а мощностите им са по-малки. Това ми говори за евентуално по-голяма тишина и ефективност при Мицубиши, въпреки по-високите минимуми. Понеже отоплението не е приоритет, изобщо не мога да реша какво да взема. Различните търговци дават различна гаранция при Тошиба (от 2 до 3 години), докато при Мицубиши навсякъде е 3 години. Мисля да пратя жената да избира, на външен вид...
    Вземи един самсунг - и на външност и на тишина и на цена, ако това са факторите е по-добър от останалите изброени. Пък аз ще опитам да ти подаря един сервизен конвертор, за да можеш да го закачаш към компютъра и да гледаш абсолютно всеки един параметър, за който се сетиш. Предполагам, че ще е интересно не само за теб, а и за целият форум да види. То в тази връзка и аз мога направя разни записи и да ги постна.
    dodo_pv одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Подовото, евентуално, ще е в спалнята. Ако може със стенно, няма да е необходим мултисплит. Трябва да се види на място хавата и да се прецени.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Вземи един самсунг
    За кой модел говорим?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    AJ050FCJ2EH
    AR09HSSDBWKNEU (или по-скъпия HSSF или по-евтиния HSFN)
    MH026FJEA

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    50-ката няма ли да е голяма за няма и 75 кубика? Имам резерви относно късата гаранция и алуминия. Може би, неоснователно, не знам.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Има и 40-ка в тази връзка.
    Външно тяло мултисплит Самсунг AJ040FCJ2EH/EU

    2 + 5 не е лоша гаранция според мен, пък и без годишни профилактики.

    Мултитата не са с алуминиеви микроканални, стандартни медна тръба с алуминиеви ламели.

    Ето технически справочници за външното и подовото (първият) и триъгълните вътрешни:

    http://www.climamarket.bg/wp-content.../FJM-20131.pdf

    http://www.climamarket.bg/wp-content...2-addition.pdf

    Ако трябва още инфо ще дам.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #15

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    CU-2E15PBE

    Това няма ли да свърши работа? Гледам че от вътрешните има и 7чки( с йонизатор от XE серията), а нали помещенията са малки. И не на последно място цената е доста съблазняваща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе