Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #301

    Отговор: Спи града

    Проблемите са в интервала +2 - -2, със сигурност започва от +2 градуса, за долната граница не съм сигурен за точната стойност. Минимумите като че ли не са пипани, променено е поведението на вентилатора и клапите, струва ми се, че прекодирането чисто и просто изключва Cold draft prevention control .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #302

    Отговор: Спи града

    Да и при мен сега в офф не вдига клапите. Като влезе в офф след 30 секунди спира турбината, но след около минута пак я пуска на много ниска скорост (струята се усеща на не повече 10см от клапите). Сега не са подходящи темпертурите за симулация, но предвид че постоянно си обменя въздухът около датчика през офф цикъла, не виждам вече как ще се "успи".
    DDM87 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #303

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Като влезе в офф след 30 секунди спира турбината, но след около минута пак я пуска на много ниска скорост (струята се усеща на не повече 10см от клапите).
    Вентилатора на "Ауто" нали?
    Да, успиване вероятно няма да има повече, само леко ме притеснява, че ако не е на "Ауто" вентилатор, не намаля скоростта изобщо и не спира в офф. Така ли е при теб?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #304

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Вентилатора на "Ауто" нали?
    Да, успиване вероятно няма да има повече, само леко ме притеснява, че ако не е на "Ауто" вентилатор, не намаля скоростта изобщо и не спира в офф. Така ли е при теб?
    Не, на фиксирана скорост беше. Продължи да духа на фиксираната скорост не повече от 30 секунди, но после спря за кратко и пак си се пусна да обдухва леко.

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #305

    Отговор: Спи града

    Браво проблема е решен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #306

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Малко резултати от замервания направени при мен, до голяма степен обясняващи проблемът. При зададен 23 от ДУ, поддържа в стаята около 20,5-21 градуса. Термометър със сонда сложена до темп. датчика на климатика сочи около 25 градуса. Когато горе стигне 26 градуса някъде минава в оф. След това, когато падне с половин градус до около 25.5 се включва отново. Поради малката разлика която има да гони, развърта доста слабо компресорът докъм 250-300в....но турбината не тръгва. При тази постановка, при консумация около 200-250 вата работи 5-10-20мин, в резултат на което темепературата при датчика горе започва да се вдига 25.5..6.7.8, явно се затопля от вътрешното тяло. Климатика реагира с допълнително понижаване на мощността и пада около 150 вата консумация. Естествено, предвид че турбината не върти, стаята изстива в противовес на затоплянето на датчика горе. Ако времето е много меко, тези 120-150 вата, са достатъчни да продължи локланото затопляне на сензора и при достигане 26 градуса горе компресорът изключва. Ако е по-студено, отдавана топлина от вътр.тяло явно става малко и темепратурата при датчика започва обратно да спада. Климатикът реагира с развъртане на компресорът и ако то е достъчно за да се стигне температурата търсена от тръбният датчик турбината тръгва...ако не надлъгването продължава. Тръгне ли турбината, вследстие обдухването на датчика, темепературата там веднага спада до 24.7..8, вместо показваните секунди преди това например 25.8.
    N.B: Тези резултати са при турбина на ауто!

    А сега как е турбината? Не спира и винаги се върти, при off се върти, при излизане от off се върти?
    /То сега като не мърда клапата излизането от off т.е. кога тръгва компресора няма да се забелязва, освен на ватметъра да го дебнеш./

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    20
    #307

    Отговор: Спи града

    Това са добри новини, и аз ще звъня в такъв случай. Дори и само заради клапите пак си заслужава :D
    Ако минимумът е 350W++ при -3-5 -> отива на ~1.5кW (70-80% номинал) отдавана мощност. Странно защото COP спада съвсем леко и при по ниски мощности в тези условия, вече под 30% пада с 0.4 и е нормално по да не слиза до толкова. Но явно по дизайн се предпочита да си работи по близо до номинал.
    Ще го преживея, щом ON/OFF почти няма да се забелязват.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #308

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    Не, просто монтажна група. Идват, въвеждат някаква комбинация от копчетата на дистанционното и климатика. Казаха подадено ни е от Тошиба и толкова, не са информирани по-подробно.
    Явно са оставили вратичка. Знаели са че нещо може да се оплеска. Добра реакция на нашия сервиз - 1 година да се разберат с Toshiba. Благодаря на всички които натискаха това да стане!


    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    След прекодирането, какво се забелязва - когато мине в офф клапите вече не се вдигат, остават си на място. Това е добре, избавихме се от шума на клапите.
    Това е страхотно, невероятно неуписуемо яко!


    Елиминиране на двата основни проблема на този климатик ме кара да настръхвам.

    Искам сам да въведа комбинацията като реша. Моля да се напише тук!

    djenev, моля дръж ни в течение дали всичко е наред! Както и който има ъпдейта (и не е вадил датчика).

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #309

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Искам сам да въведа комбинацията като реша. Моля да се напише тук!

    Кода е конфиденциален и го имат само няколко човека с оторизация. Въвежда се само от оторизиран сервиз. Не може да го пишем тук. Само това остава, да почнете и по машините да ровите.
    badr, Aleksandars, necata2 и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #310

    Отговор: Спи града

    Казвай го както и други кодове каквито знаеш Аз примерно искам на Сузуми да не се мърдат клапите при он-офф.. ще се оплача че шуми на фирмата от която го взех
    estqwerty, teon, justify и 1 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #311

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А сега как е турбината? Не спира и винаги се върти, при off се върти, при излизане от off се върти?
    /То сега като не мърда клапата излизането от off т.е. кога тръгва компресора няма да се забелязва, освен на ватметъра да го дебнеш./
    Да турбината си върти винаги на съвсем лека степен, не е нещо притеснително да създава течение из стаята. Он-офа по-трудно се хваща защото не движи клапите, но в това аз не виждам лошо. Направих няколко опити да го "успя" сега като падна температурата на 3 градуса, но все неуспешни. Поведението му не ми дава даже повод да си помисля че ще успея.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #312

    Отговор: Спи града

    Е нали тук се откри проблема, от хора не специалисти. Щото щяха да се сменяват платки и датчици до откат.

    - - - - - - - - - -

    Alexi , аз пък искам код за 6-ца, та турбината да не чака 40градуса от тръбния и да тръгва по-рано.
    Искам код за мин. при -2..-3.. 300W.

    Кой каквото има да си пожелава, Коледа идва.
    Alexi и DDM87 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #313

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Кода е конфиденциален и го имат само няколко човека с оторизация. Въвежда се само от оторизиран сервиз. Не може да го пишем тук. Само това остава, да почнете и по машините да ровите.
    Какво толкова, отпада гаранцията и готово.

    - - - - - - - - - -

    Всъщност въпросът ми е - веднъж въведена комбинацията, може ли да се направи Undo?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #314

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Какво толкова, отпада гаранцията и готово.

    - - - - - - - - - -

    Всъщност въпросът ми е - веднъж въведена комбинацията, може ли да се направи Undo?
    Всичко може, но си зависи от оторизираният сервиз. Явно чрез различни сервизни кодове могат да достигнат и променят всякакви параметри от софтуера. Както са го въвели така могат и да го върнат по-старому, но едва ли тези промени могат да се извършват единствено по желание на клиентът!
    Aleksandars и Mega харесват това.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #315

    Отговор: Спи града

    Джапанките имат хубаво почти скрито меню в което има доста неща, но го имаше и из документациите май.

    Колкото е акъла на клиентите, толкова достъп се дава явно.
    Rumb@ta одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 28 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе