Страница 11 от 28 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #151

    Отговор: Спи града

    Бъркаш работата на йонизатора и плазмата на тошибите с този на панасониците. При тошибите не трябва да се получава искра.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #152

    Отговор: Спи града

    При мен на 5-ците мирише както мирише в копирен център. И за 4г нищо не се е променило, мирише си както в първия ден, но в никакъв случай не е "като след дъжд", а си е баш като в копирен център с 5-6 ксерокса вътре.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #153

    Отговор: Спи града

    Додо, а може ли със сондата да измериш и да кажеш колко е напрежението при панасониците? Защото имам чувството, че е доста високо.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #154

    Отговор: Спи града

    Няма как да допра дебелия електрод на сондата, без да направя късо при етериите. При дайсейкай 5 е по-малко разстоянието между електрода и топлообменника, затова мирише повече. Не съм мерил напрежението на петицата, защото не съм имал проблеми с нея. Там е обратното, прекалено силна е миризмата и шума.
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #155

    Отговор: Спи града

    Сега разбирам болката с 8ците... снимките :сори толкова можеше този телефон -вече го няма и него изтърван и съм с нов.В кофти серия съм , колата-картера нов от моргата, внимавайте на Дунав мост като влизате Бг, климатика-заспиваше - сменен, компа-дъното чакам черния петък тази седмица.Имаше още нещо, но вече почвам да забравям от каръщина.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 30-11-16 в 16:36.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #156

    Отговор: Спи града

    Тоз Мирай колко е мощен и в какъв обем е?

    - - - - - - - - - -

    Да ви се похваля! Вчера открих, че ползването на прахосмукачка намаля времето за чистене на филтрите десетократно. Много съм доволен.
    Този пост е редактиран от DDM87; 22-11-16 в 17:30.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #157

    Отговор: Спи града

    Вече няма значение - кихнах си : има нов клима, който не спира за по два часа и отгоре.
    В същият обем.
    На същото място.
    А и той вече е спрян - първите чували с пелети излетяха през комина.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-11-16 в 16:37.
    VanDan одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #158

    Отговор: Спи града

    Moя ce ycпa oнзи дeн. Cyтpинтa в пpocъницaтa ĸъм 6AM чyx ĸaĸ изтeĸoxa вoдитe, пocлe cъм зaдpямaл зa мaлĸo и ĸaтo ce paбyдиx yceтиx чe e xлaднo, oтидox дo нeгo, ĸлaпитe нaдoлy и нe дyxaшe. Бъpз pecтapт oт диcтaнциoннoтo и ce oпpaви.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #159

    Отговор: Спи града

    Вече 20 дни откакто преместих сензорът и резултатите продължават да са отлични. Успивания дефакто няма, стаята винаги я заварвам топла. Коренно различно поведение от това което беше миналите години при температури като сега (-5 до +5). Още един колега ми се похвали, че е изместил сензорът и останал много доволен.
    estqwerty, Aleksandars, pulsedriverbg и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #160

    Отговор: Спи града

    Искам да си преместя сензора. Има ли препратка как става, че не ми се търси. MisterT?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #161

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Искам да си преместя сензора. Има ли препратка как става, че не ми се търси. MisterT?
    Подробно обяснение не съм писал никъде. Общо взето трябва да се разкачат белите платмасови капаци около вътрешният топлообменник, за да имаш достъп до сензора който е в едно "легълце" в десният край на тялото над питата. Не съм човекът който да ти дава точни инструкции, защото съм го правил импровизирано, на моя отговорност.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #162

    Отговор: Спи града

    И аз да се включа тук. Климатика работи вече на пълни обороти и проблема го нямаше до одеве, когато го направи пред мен. Беше оставен на 22, външна 2-3, изключи се събра фреона поседя така 2 мини и се пусна отново, но вече заспал. Изстудих стаята ( и без това днес не беше проветрявано) и пак нищо. По едно време външното сякаш вдигна оборотите докато още беше отворена вратата. вдигнах го на 30 за около 7-8 мин и нищо, когато тръгнах да смъквам се включи на 24. Оставих го на 23 поработи 10 мин и пак заби по същия начин?!? Не знам какво да правя. Никой не ми звънял, имам протокол за констатиран проблем от миналата зима. Явно със смяна на платка няма да станат нещата. Да ходя ли в защита на потребителя?
    Любомир одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #163

    Отговор: Спи града

    Преди да отидеш в КЗП, освети с фенер спрялата турбина в дясната и част и виж дали е чиста. Машината има склонност да трупа мръсотия през лятото, запушваща топлообменника от вътрашната страна. Нарушава се вертикалния поток на въздуха при свалени клапи и спряла турбина, при което сензора за стайна температура прегрява. Провери какво се случва, като го преместиш долу и в страни от кондензатора.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #164

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav_dt Виж публикацията
    По едно време външното сякаш вдигна оборотите докато още беше отворена вратата. вдигнах го на 30 за около 7-8 мин и нищо,
    Не може при тази ситуация да е от сензора за входящ въздух на вътрешното. Калпав е софтуера.
    Не си давайте парите бе хора за климатици и то с доказан проблем.
    necata2, pulsedriverbg, SPSt и 2 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #165

    Отговор: Спи града

    Да кажа и аз за проблема какво казват от сервиза и вносителя.Първото което кара машината да забива е,че след OFF софтуерно му е зададено да работи на около 20% мощност,при което топлообменника се загрява до 36гр. и не включва вентилатора който пък тръгва при 42гр. и така работи само външното тяло.Ако се извади датчика до някъде се решава проблема от самозатопляне и може да тръгне машината,обаче има и друго.Самия хистерезис на тази ташина е 3гр. няма такава огромна разлика ,при другите климатици е около 1гр.Така,че като при машината е 25гр. а в стаята 22гр. за нея температурата е достигната и няма смисъл от напъване.Ако вие супер изолирано помещението това ви очаква.За отстраняване то на проблема се чака дистанционно което препрограмира памета и е за Дайсекай и Мирай,с него ще се променят някои важни параметри(най-вероятно ще тръгва на по-голяма мощност) и се надяваме да няма проблеми
    estqwerty, pulsedriverbg, popov и 4 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 28 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе