Страница 25 от 28 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 418
Like Tree348Одобрявам

Спи града

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #361

    Отговор: Спи града

    Проблемът за мен е във всяка машина. Аз не мисля, че пострадалите сме попаднали на машини с "лошо написан софтуер". Мога да се хвана на бас, че всяка бройка Дайсекай 8 монтирана в моето помещение преди препрограмирането би се "успала".То затова и смяната на платките не проработи...просто са същият софтуер! Оплакванията са основно от България защото сме от малкото баламурници които използваме климатици за отопление. Аз лично съм доволен от решението на проблемът. Типично по български стана бавничко с перипетии, без придържане към гаранционният закон, но пак добре че стана!
    VanDan, djenev, bobbyap и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #362

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това е основното. "Сериозни" форумни специалисти точно така реагираха - отричащо. Винаги мнението на специалист ще натежи пред това на "мрънкача" клиент. То и проблемът е по-особен и не е бил често срещан преди, което води и до по-трудното му откриване и признаване.
    Еми за издънката им със софтуера те първо се опитаха да изкарат клиентите си виновни, че не знаели как да си ползват климатиците.
    Мани, мани... ако чакаш тайландец да ти проектира и да ти прави климатик за отопление през зимата... тия там са виждали сняг само на картинка. До преди 40-50 години са живели в сламени колиби, сега тръгнали климатици да ми правят.
    Миланов нали писа, че си търсели инженери за завода в Тайланд, явно има защо.
    mkukas и Anhhelito харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #363

    Отговор: Спи града

    Не съм казвал такова нещо. Хората явно имат проблем. Горе ясно написах какво искам да кажа. Пак да го кажа (напиша), явно има проблем с ограничена бройка машини. Имам трицифрена бройка монтирани от 8-ма серия. Доста бройки минаха 24 месеца. Никакви проблеми. Имам една машина с вкаран код по желание на клента, това е. Не подценявам проблемите на хората. Аз самия съм натискал Тошиба цяла година за становище, въпреки, че нямам проблеми с машините. Няма гаранция, че няма да ми дойде до главата.

    Проблема е, че компанията майка реагира на сигнали на базата на процент такива спрямо продадените машини. Единствените са подадени от България. Съответно и доста време явно отне да локализират проблема. Един дилър няма кой знае колко лостове над компанията майка.
    Този пост е редактиран от Mega; 31-12-16 в 15:27.
    VanDan одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #364

    Отговор: Спи града

    Решението дойде от изключително тъпото бачкане на мирай модела. Много народ е изревал. Сега просто флашват и 8ците със същотия софт.
    Не знам как сте ги изтраяли 2 години... Моя си отиде за няма и месец.
    Единични бройки... Но момченцата търчът на по 4, 5 обекта всеки ден и махат с дистанционните като джедайчетА.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #365

    Отговор: Спи града

    Виж за Mirai не мога да кажа нищо. Не ги предлагаме. Решенитето пак не дойде от завода, а от австрийския офис на Тошиба по молба на местен дилър. Хората взеха нещата присърце, тестваха основно машините и дадоха решение в рамките на седмица.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #366

    Отговор: Спи града

    С две думи завода произвежда нещо, ма не знае какво точно, а и не го интересува май...
    mkukas одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #367

    Отговор: Спи града

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    С две думи завода произвежда нещо, ма не знае какво точно, а и не го интересува май...
    Всеки го интерпретира както иска, машини и марки всякакви. Не е като да няма избор.
    milanov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #368

    Отговор: Спи града

    Поправимо е, както вече всички разбрахме, затова няма нужда да раздуваме случая - особено при положение, че всеки 3ти е правил някакви шашми по климатика си. Жалко само изгубеното време и нерви.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    1
    #369

    Отговор: Спи града

    " VanDan" е прав,че има още много хора, които не са се оплакали или не са разбрали,че имат проблем с машините. И аз съм от тия,досега само четях и следях развитието на проблема. ( Не съм писал до сега,защото не съм много по писането) И Аз съм убеден както MisterT ,че проблема е в всяка машина,но доста от хората не са го разбрали или не им пречи толкова ,че да го правят на проблем..Всичките са с еднакъв софтуер ,трябва да работят еднакво с проблема. Моя е 13-ка , нагласен на 22гр. тази сутрин се събудих озъбен от студ и заспал вечно. Изключвам го от дистанционното и пак го включвам от него и си заработва нормално. Само да вметна,това успиване го прави много рядко и то при определена външна температура ( 0. -5 гр.) и когато вътрешното е на малки зададени градуси 21-22гр.,защото най-често влиза в он-оф и забравя да включи турбината на вътрешното.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-12-16 в 18:33.
    MisterT и kokovox харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #370

    Отговор: Спи града

    Да, и аз смятам че, проблемът е софтуерно заложен при всички машини, имат еднакви гени, наследствеността им е еднаква . Дали ще се прояви зависи не само от помещението, дори според мен в малка до никаква степен зависи от това. Може би производствените толеранси са същинската разлика между работещите и успиващите се машини. Например толерансите на термисторите, други електронни компоненти, EEV, компресор и т.н. Когато хардуерните толеранси са извън "толеранса" на софтуера - успиваща се машина. Като леко потвърждение - миналата зима моите се успиваха сравнително рядко, тази напротив - редовно. Говоря при еднакви вътрешни и външни условия. Просто машините са вече "разработени" , и преминават с повече "толеранса" на софтуера. Не е изключено една нормално работеща нова машина след време, години, да прояви проблема. Е, може и да не съм прав, разбира се

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #371

    Отговор: Спи града

    Надявам се ,че dodo няма да вика техници все пак неговата единствена във форума беше без проблеми
    mkukas одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #372

    Отговор: Спи града

    Не е само неговата. Много са...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #373

    Отговор: Спи града

    Очевидно е, че каквото и да напишем няма значение.
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не е само неговата. Много са...Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #374

    Отговор: Спи града

    Аз съм с Дайсекай 8 /10-ка, закупена е в края на лятото или началото на есента на 2014г. и съм един от тези, които не съм имал проблем.
    Не зная на какво се дължи проблема при колегите, но потвърждавам, че го ползвам трета зима в 17м2./41м3. Като проблем мога да посоча шумните клапи,
    а като цяло съм много доволен от машината.
    Този пост е редактиран от Pipoko; 01-01-17 в 10:27.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #375

    Отговор: Спи града

    Писал си шумни клапи - хората с ъпдейта са доволни (и то доста) от това, че вече не местел клапите.
    bobovo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 28 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разстояние между два града ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 12-06-08, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе