Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 110
Like Tree54Одобрявам

Toshiba Mirai (R32)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    69
    #31

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    При мен 10-ката работи вече седмица. Засега никакви грижи. Тих, ужасно тих засега. Поддържа си заданието без дрямки. Монтиран е в спалнята но държим и вратата отворена.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #32

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Миналата година монтирахме няколко обаче много бучаха,от такава малка машина толкова голямо бучене никой не е очаквал.Разглобяване,наместване на тръби и едни тампони и нещата малко се подобряват.
    Преди два дни ми монтираха климатик - TOSHIBA - RAS-13BKVG-E / RAS-13BAVG-E в хол 50 куб.м. тръбен път 4.3м. На моменти обаче се чува едно виене, което установих, че се предава по тръбите - прослушах ги със медицински слушалки(стетоскоп). Това виене се чува в стаята когато климатика работи с мощност на отопление в диапазона около 350-550 вата(сложил съм му ватметър).
    В момента работи с мощност 458 вата, настроен е на 20 гр. Външната температура е 7гр. Вътре в стаята е 19.5гр. Виенето се чува и е доста дразнещо, не е много силно, но в тиха стая се набива в главата. Звукът е с честота 442 херца, пуснах тонгенератор и по слух честотата съвпадна с тази. Сега докато пиша, мощността спадна на 156 вата, звукът не се чува, а само едва доловимо "мъркане"........та даже сега не се чува. Но всичко в един момент започва да се повтаря при мощностите, които описах. Интересно, че този звук не се чува когато климатика постепенно вдига мощността, въпреки че преминава през "шумните мощности". Звукът се чува когато климатика от по-високи мощности(800-1200) започва да слиза и преминава или се задържи в диапазона 350-550 вата.
    Какво ли ще да е това
    . Някакви предположения или съвети?
    Този пост е редактиран от darko_d; 25-11-17 в 09:16.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #33

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Нещата има накъде още да се развиват. Потребителите тук масово използват ватметри. За стетоскоп, тон генератор и Фурие анализатор обаче не сме се досещали.
    Това в кръга на шегата.
    Иначе по въпроса : ако не сте се топлили на климатик досега е нормално да има дискомфорт от всякакъв тип. Ако имате достъп до външното тяло опитайте да натиснете тук и там, както и да приложите напрежение някъде, докато бучи. Имате ли кондензна тава? Те почти винаги дрънчат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #34

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Не знам дали е било от студа или от това, че е бил малко под 500W - ЦЪК
    Иначе при тръгване от off е това июууу...июууу / долу в подписа/. Ако няма пуснат телевизор или друг шум се чува. Като тръгне турбината шума от нея го маскира.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #35

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Нещата има накъде още да се развиват. Потребителите тук масово използват ватметри. За стетоскоп, тон генератор и Фурие анализатор обаче не сме се досещали.
    Това в кръга на шегата.
    Иначе по въпроса : ако не сте се топлили на климатик досега е нормално да има дискомфорт от всякакъв тип. Ако имате достъп до външното тяло опитайте да натиснете тук и там, както и да приложите напрежение някъде, докато бучи. Имате ли кондензна тава? Те почти винаги дрънчат.
    Да, за пръв път използвам климатик вкъщи, винаги умишлено съм го избягвал, но човек не може да избяга от съдбата си.
    Кондензна тава допълнително сложена няма, ако е нещо такова:

    В момента е мъгливо и под климатика капе доста, което обаче ми дава отговор на въпроса - какво беше това нещо оставено на терасата, което явно са забравили да сложат монтажниците:


    с напипване, там където капе, има отвор и най-вероятно тоя щуцер е за там, ще му сложа малко маркуче, поне конденза да не капе в саксиите на съседите под мен.
    Това е външното тяло:


    При натискане или усукване на тялото се получават допълнителни звуци - в един тънък момент на усукване започва едно доста силно тракане(поне ми стана ясно откъде произлиза думата трактор - от корена на думата тракане). Ламарините също започват да дрънчат при натиск, имам подозрение, че скоро ще започнат да дрънчат от само себе си без да ги натискам и усуквам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от darko_d; 26-11-17 в 09:48.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #36

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Недей слага това коляно щото зимата ще замръзне .. неслучайно е оставено несложено .
    Mega, ruuni9 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #37

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не знам дали е било от студа или от това, че е бил малко под 500W - ЦЪК
    Иначе при тръгване от off е това июууу...июууу / долу в подписа/. Ако няма пуснат телевизор или друг шум се чува. Като тръгне турбината шума от нея го маскира.
    Видях темата, която си посочил - напълно споделям нещата, които си писал, нещо такова е и при мен. Не напразно измерих честотата на звука, която се чува. Разбира се когато се чува, честота се мени в някакви граници и е пряко свързана с оборотите на компресора, а от там и на консумираната мощност, която с измервам. Според мен виенето е от компресора, може би изпада в някакви резонанси. Навън този звук не се чува, навън се чува само шума на външното тяло, който е на доста по-ниска честота. По външното тяло има леки вибрации, засега не мога да разбера откъде се получават - от компресора или от вентилатора - но вибрациите и звука навън са с много по-ниска честота от виенето, за което става дума - около 440 херца. Който ползва смартфон, може да си изтегли приложение на тон генератор, да му зададе звук с честота около 440 херца и ще разбере за какво иде реч. Всички други звуци от вентилатора на вътрешното тяло и вибрациите на въшното са долу горе в границите на поносимото, само това виене да го нямаше...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #38

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Гледам от кутийката на датчика за външна температура са спестили 50стотинки. В шлаух и ламаринка, видяли ли са го от някъде или са се сетили.

    - - - - - - - - - -

    "...В момента работи с мощност 458 вата, настроен е на 20 гр. Външната температура е 7гр. Вътре в стаята е 19.5гр. ..."
    Не е ли множко консумацията. Как работи, включва/изключва или непрекъснато. Ако е в темперирана стая и работи без да изключва, дали няма да дойде малко при -15° външна.
    Този пост е редактиран от milanov; 26-11-17 в 10:24.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #39

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Недей слага това коляно щото зимата ще замръзне .. неслучайно е оставено несложено .
    Хмм...Спорд мен има голяма вероятност да се случи това, което казваш. Засега обаче ще пробвам да го сложа и ще го следя
    Абе аз, ако знаех, че толкова интресно било около тия климатици, щях по-рано да си поръчам.
    bobbyap одобрява това.

  12. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #40

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Същото е и с 13ка на шорай,доста силни звуци от външното тяло които се чуват вътре и това при положителни температури,не искам да си мисля какво ще става при минусови.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #41

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Мирая и шорая, малките 10-ка/13-ка при външна под +5° усилват ли вентилатора на външното тяло.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #42

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Шуми си, спасение няма. Машината е годна за охлаждане, по нашите г. ширини, съответно съветвам да НЕ си избирате моделчето.​ Под 400 вата бученето изчезва.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Що чак след 2-3г изплювате камъчето обаче .. аз като се набутах с МЕ спасих доста хора от същото унижение ,вместо да си мълча или да го хваля ..
    estqwerty и milanov харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #44

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Гледам от кутийката на датчика за външна температура са спестили 50стотинки. В шлаух и ламаринка, видяли ли са го от някъде или са се сетили.

    - - - - - - - - - -


    "...В момента работи с мощност 458 вата, настроен е на 20 гр. Външната температура е 7гр. Вътре в стаята е 19.5гр. ..."
    Не е ли множко консумацията. Как работи, включва/изключва или непрекъснато. Ако е в темперирана стая и работи без да изключва, дали няма да дойде малко при -15° външна.
    Консумираната мощност на климатика при отопление се движи в диапазона - 1260-146 вата(показания на ватметъра).

    Аз се чудех каква е тая тръбичка. Благодаря ти, сега разбирам, че е датчика за външната температура. Ми много съм бос с климатиците, но от няколкото мнения след моето първо по тази тема, вече започвам да обувам чорапите.

    В началото като го включа, постепенно надува до маскимума. Като започне да достига зададената температура, мощността започва да спада и понякога спада на около 150-200-250 вата и там поддържа. Явно зависи от зададената вътрешна температура, като от голямо значение е и външната температура, и топлозагубите на стаята. Все още го изучавам климатика. Обаче имаше един период, в който климатика при достигане на зададената температура, намаляваше мощността до около 500 вата, след което изключваше компресора, т.е. не слизаше до ниските мощности 150-200. След това не включваше дори при разлика 4 градуса по-ниска от зададената. Вдигнах му градусите от дистанционно и чак тогава включи и започна да достига максимална мощност, след което пак слизаше до около 500 вата и пак изключваше, а после пак същото - не включваше. Изключих го от щепсела и включих отново след няколко минути, и пак взе да слиза до 150 вата...както казах - изучавам го още.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #45

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Е успива се ,бъг е това какво да го изучаваш чети из форума .. и викай техниците преди да е застудяло да го препрограмират .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлики между Toshiba RAS-M18UAV-E и Toshiba RAS-2M18S3AV-E
    От dimkaraganchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 90
    Последно: 14-12-17, 21:25
  2. Toshiba ras-402GDR-2014 vs Toshiba ras -406SDR- 2015
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 22
    Последно: 23-10-16, 14:52
  3. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-16, 23:40
  4. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе