Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 110
Like Tree54Одобрявам

Toshiba Mirai (R32)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #61

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Пожелавам на г-н Миланов живот и здраве и дълги години да участва и заблява участниците в теми на клими.
    Не знам как се праща покана за авер.
    Иначе ме кефеш,бъди жив и здрав!
    Поздрави и на тебе. Който се чувства лишен от забавление може да си качи тази програма на телефона, да си пусне цитираната честота и да се забавлява.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #62

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Нямам лоши чуства към теб!
    Кефеш ме като участник!
    Надявам се да не съм те засегнал!
    Поздрави!
    ruuni9 и milanov харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #63

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Да, съгласен съм, инфрачервения термометър има недостатъци, но имам доста опит с моя и вече знам, на кои повърхности ме лъже, но това е друга тема. В случая там където измервам с него съм сигурен, че е около 25 градуса(плюс/минус един).
    Дали климатика е Мирай - моделът на климатика е RAS-13BKVG-E / RAS-13BAVG-E, но никъде по него не пише Мирай. Гледам в някои сайтове, че на същия модел като моя пише Мирай, на моя никъде не пише "Мирай".
    Ето същия модел, на който пише Мирай":
    https://*********/invertoren-klimatik-toshiba-ras-13bkvg-eras-13bavg-e-mirai-13000-btu-klas-a.html
    Да разбирам ли, че това са различни климатици?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #64

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Това дали е Мирай в кръга на шегата. Наподобява в някои неща моят дайсейкай-6, като странични явления.

    - - - - - - - - - -

    Някъде беше станало на въпрос за фреон R32 и предписанията на тошиба за монтаж на климатици с такъв хладилен агент. Сервизното на Mirai R32-ЦЪК На стр.5 пише следното:

    Не коментирам написаното, не знам кой какво се е застраховал, но едва ли се монтира според горното. Твоят е на два дена, може да си харесаш си друг.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от milanov; 26-11-17 в 16:43.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #65

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post842640
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post842651

    Това са инструкциите за промяна в софтуера. Публикувани са от потребител, но предлагам да си извикате специално вашата фирма с изричното споменаване за този проблем и тази настройка. Тази процедура по принцип се прави само от оторизирани техници.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-11-17 в 19:13.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #66

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    ауу те едни техници .. от кол и въже масово .. бас държа ,че на половината поне ще се наложи някой от клиентите да им обясни как точно да се направи настройката ..
    toto4ev и lordaggo харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #67

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Това дали е Мирай в кръга на шегата. Наподобява в някои неща моят дайсейкай-6, като странични явления.

    - - - - - - - - - -

    Някъде беше станало на въпрос за фреон R32 и предписанията на тошиба за монтаж на климатици с такъв хладилен агент. Сервизното на Mirai R32-ЦЪК На стр.5 пише следното:

    Не коментирам написаното, не знам кой какво се е застраховал, но едва ли се монтира според горното. Твоят е на два дена, може да си харесаш си друг.
    Някъде бях чел, че при битовите климатици на R32, дори целият фреон да изтече вътре, не могат да се създадат подходящи условия за устойчиво горене. Гледам, че японците монтират само с конуси и даже не си правят труда да стягат много гайките.
    Може би предупрежденията се отнасят повече за индустриалните машини, които са с много фреон.


  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #68

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Нямам лоши чуства към теб!
    Кефеш ме като участник!
    Надявам се да не съм те засегнал!
    Поздрави!
    Отворете една тема - "Фен клуб Миланов"!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #69

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    "....Някъде бях чел, че при битовите климатици на R32, дори целият фреон да изтече вътре, не могат да се създадат подходящи условия за устойчиво горене...." е защо са го написали в инструкцията за монтаж на битовите климатици. И на мене ми е странно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #70

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Има ли някой с Мирай,на който не му вие вътрешното тяло когато работи продължително време компресора на определени обороти(мощност)?
    Без значение R32 или R410..

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #71

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Отворете една тема - "Фен клуб Миланов"!
    Ъ-ъъ... такова, ако може да е в друг некой форум.
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #72

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    darko, чети бе човек - по темата за успиването на Тошибите има десетки,ако не и стотици постове,включая и решения.Сега още 10 страници ли се дъвче едно и също.И ректоскоп да вземеш топлата вода е открита.А за звука - на снимката ми се струва ,че тръбния сноп опира в стойката - бутни го леко напред за проба.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #73

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Звука е от Компресора нищо никъде не опира..Проблема не е единичен случай..

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #74

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    darko, чети бе човек - по темата за успиването на Тошибите има десетки,ако не и стотици постове,включая и решения.Сега още 10 страници ли се дъвче едно и също.И ректоскоп да вземеш топлата вода е открита.А за звука - на снимката ми се струва ,че тръбния сноп опира в стойката - бутни го леко напред за проба.
    Ок, спирам да споделям и пиша информация повече в тази тема. Наистина ще наблегна повече на четенето. Влязох в тази темата не за "успиването", а за виенето, впоследствие достигнах и до "успиването".
    На снимката не се вижда много добре, тръбния сноп не опира в стойката, на няколко милиметра от нея е.
    Както казва и werti55, виенето явно е от компресора, 99.9% и аз съм сигурен, че е от там. Звукът от компресора се предава по медните тръби до вътрешното тяло, което резонира и така звукът се чува в стаята. В началото си мислех, че звукът може да е предизвикан от движението на фреона по тръбите, че може да зависи от дължината на тръбния път и по лошо стечение на обстоятелствата да се получава резонанс в тръбите - който се е занимавал с музикални инструменти, може би ще ме разбере. Но явно звукът е от копресора. Според мен в тоя случай, с тоя проблем, трябва някъде да се прекъсне твърдата(метална) връзка между компресора и медните тръби достигащи до вътрешното тяло, да се сложи някакъв вид меко звукопрекъсващо съединение. Не съм запознат с климатаците, нито знам дали има такива свръзки. Ама тия водещи компании и корпорации би трябвало да обръщат внимание на тези неща, хората занимаващи се с този бизнес, също би трябвало да се интересуват повече и да търсят решение на подбони проблеми. А не да вляза аз в магазин за климатици и продавача/собственика(или къвто е там) - да ме насочи към точно този климатик, който си купих и да каже - "хубава машина си вземаш, няма да съжаляваш"....е да, ама аз вече съжалявам.
    И последно - по въпроса за успиването - в момента е буден и поддържа ниска консумация на мощност турбината на вътрешното тяло работи на ниска степен, явно не всеки път му се спи.
    Това беше от мен - здраве и късмет на всички
    .
    Този пост е редактиран от darko_d; 27-11-17 в 15:42.
    VanDan и ccankov73 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #75

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Като ти е гаранционен защо не ги викнеш,да го чуят,не би трябвало да ти откажат.Тъкмо им кажи и за успиването.
    Докато не е почнала истинската зима.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлики между Toshiba RAS-M18UAV-E и Toshiba RAS-2M18S3AV-E
    От dimkaraganchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 90
    Последно: 14-12-17, 21:25
  2. Toshiba ras-402GDR-2014 vs Toshiba ras -406SDR- 2015
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 22
    Последно: 23-10-16, 14:52
  3. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-16, 23:40
  4. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе