Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 110
Like Tree54Одобрявам

Toshiba Mirai (R32)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #46

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Аз го ползвам от близо 4 месеца, хвалене от моя страна е нямало. Доволен съм от работата му в режим охлаждане, тихо вътрешно, адекватно управление на турбината, нисък минимум, не влиза излишно в он/оф дори и при задание 27гр. Неприятно бучене в определени ситуации, които в моят случай са сведени до минимум, ако прочетете аватара ми ще разберете защо.
    На отопление работи от 2 дена и тъй като през повечето време от деня е под 200 вата, разбирайте 160 — дрънчене няма.
    Стигаме отново до г. ширини, та който е недоволен от машината или да го сменя или да емигрира в Испания.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #47

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Нещо много аномалии покрай тези тошиби.

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #48

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нещо много аномалии покрай тези тошиби.
    Само при някой.
    SPSt одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #49

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Само при някой.
    При тези дето са на грешното напрежение, нали!
    ruuni9 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #50

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Да де тях визирам.
    ruuni9 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #51

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Е успива се ,бъг е това какво да го изучаваш чети из форума .. и викай техниците преди да е застудяло да го препрограмират .
    Е то изучаването само започва с четене, но не е достатъчно, най-вече става с наблюдения, проби и измервания . Инструменти за целта поне на първо ниво мисля, че имам - например най-важния - фазомер(фазоуказател), шегувам се . , Амперклещи, мултицет, влагомер, индикатор на магнитно поле, цифров осцилоскоп и т.н. ги оставям за по-нататък, засега използвам само стетоскоп, инфрачервен теммометър, ватметър и обикновен стаен термометър.
    Възможно е и да има някакъв бъг, ще наблюдавам. Засега се въздържам да викам техниците, вярвам, че няма да им е приятно да се разкарват за нещо, в което клиента не е сигурен, че е дефект(изключвам виенето, това не е дефект, а наказание).
    Не знам точно къде се намира датчика за температурата на вътрешното тяло, но тъй като тялото е на почти 15см. под тавана на стаята, то топлината обикновено бяга горе, самото вътрешно тяло също се затопля когато работи, така че според мен датчика вътре трудничко ще измери точната температура в стаята. Предполагам, че може и да има и някакъв заложен температурен хистерезис, който определя вкл/изкл на климатика. Според мен най-добрия вариант е термодатчика да е изнесен извън вътрешното тяло и поставен някъде в стаята, а комуникацията може да става чрез кабел или безжично. Не знам...може и да има такива климатици, някои май правеха това от дистанционното, самото дистанционно измерва температурата и дава информация, но пък какво ли става, ако държим дистанционното в ръка и то се затопли от нея.

    А за грешното напрежение - всички на 230V сме грешни, тези на 100V Буда ги пази.
    Този пост е редактиран от darko_d; 26-11-17 в 14:08.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #52

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Прочети за "успиването" на някои модели Тошиби. Няма нужда наново да откриваш топлата вода. Точно това е, което описваш. Климатикът спира да работи при достигане на зададената температура. След известен период от време, дори при понижаване на стайната температура доста градуси под зададената, климатикът не започва работа. Не е хардуерен проблем, а проблем със софтуера фабрично. Събраха се прилична бройка потребители с този проблем във форума, че да накарат фирмите да потърсят решение. Сам трябва да викнеш техници да внесат промени в настройките. В една тема има указания как може и сам потребител да го направи. Става само с натискане на комбинация от бутони на дистанционното. Може два вида промени да се направят.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #53

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)


    Предположение за датчика за стайна температура.

    - - - - - - - - - -

    За да си сигурен, че наистина се успива, едно NTC -ЦЪК и хванеш ли го че не е включил...успал се е. Горе при датчика трябва да държи около 3 градуса над заданието. ЦЪК #87
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #54

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Ама това с Тошиба сериозно ли е?
    Ползвам оплювана марка,обаче нямам такива проблеми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #55

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Това явно не се проявява при всички потребители или много хора не го забелязват. Масово повечето търговци и техници тук в началото твърдяха, че такъв проблем не съществува. Чак след като се посъбраха една критична бройка потребители с подобни оплаквания се призна, че може да има нещо и се намери някакво решение с промяна на част от фабричните настройки на софтуера
    estqwerty одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #56

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Нищо не се "оплюва". Чат пат се появяват не масови случаи на малки камъчета. Всичко си е наред с марката, май.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #57

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Гледам от кутийката на датчика за външна температура са спестили 50стотинки. В шлаух и ламаринка, видяли ли са го от някъде или са се сетили.
    .
    2 милиона бройки по 50 цента = 1 милион $
    2 милиона бройки по 10кг спестена мед (от работа на R32) = ....#@$#$#@
    и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #58

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Прочети за "успиването" на някои модели Тошиби. Няма нужда наново да откриваш топлата вода. Точно това е, което описваш. Климатикът спира да работи при достигане на зададената температура. След известен период от време, дори при понижаване на стайната температура доста градуси под зададената, климатикът не започва работа. Не е хардуерен проблем, а проблем със софтуера фабрично. Събраха се прилична бройка потребители с този проблем във форума, че да накарат фирмите да потърсят решение. Сам трябва да викнеш техници да внесат промени в настройките. В една тема има указания как може и сам потребител да го направи. Става само с натискане на комбинация от бутони на дистанционното. Може два вида промени да се направят.
    Разбирам....явно има такъв проблем, щом го казвате вече няколко човека. Но той климатика просто не знае на кого е попаднал(не че и аз знам на какъв климатик съм попаднал де), мамицата му ще разкатая, ще му извадя мръсните ризи.
    Сега в момента, което забелязах - при зададена температура 20гр. климатика беше изключил. В един момент гледам ватметъра показва консумация 160 вата. Вдигам капака на вътрешното тяло и под филтрите пипам, че е топличко, вентилатора/турбината обаче не включва, абе работи са като радиатор на тавана. Външното тяло работи, вентилатора му си върти на относително ниска скорост. Започнах да вдигам градусите от дистанционното, чак при 25 градуса се включи турбината на вътрешното тяло и се повиши мощността и на външното тяло до максимум, взе да духа яко топло, след няколко минути намалих отново до 20 градуса, след няколко минути климатика намали мощността и спря.
    Сега в момента прави същото - консумира 160 вата, но турбината на вътрешното тяло не върти, на пипане под филтрите е топло около 40 градуса.
    А иначе това с комбинацията на бутони от дистанционното за промяна на настройките, ако става бих го пробвал, ще потърся темата(ако я намеря) и ще опитам.

    milanov, и според мен това, което си показал на снимката прилича на отвор за термодатчик, има го същото и при мен. Сега измерих там с инфрачервения термометър и ми показва 25 градуса, външното тяло в този момент на измерване е спряло да работи, консумацията е 10 вата. Зададените градуси от дистанционното са 20....в стаята са около 19...Ми то вътрешното тяло при тези градуси, само себе си топли, егати егоиста...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #59

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Инфрачервеният не е много удачен. Ако ти е трудно да намериш, мога да ти пратя няколко термистора. (Те Комет май пращаха по куриер.)

    Сигурен ли си, че имаш Мирай: ЦЪК#313 и #315
    От тогава не задавам 20градуса. Или 21 или 19. Не знам дали има някаква връзка от това, че е зададена 20 и компресора да работи, а турбината да не се върти.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #60

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Пожелавам на г-н Миланов живот и здраве и дълги години да участва и заблява участниците в теми на клими.
    Не знам как се праща покана за авер.
    Иначе ме кефеш,бъди жив и здрав!
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-11-17 в 15:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлики между Toshiba RAS-M18UAV-E и Toshiba RAS-2M18S3AV-E
    От dimkaraganchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 90
    Последно: 14-12-17, 21:25
  2. Toshiba ras-402GDR-2014 vs Toshiba ras -406SDR- 2015
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 22
    Последно: 23-10-16, 14:52
  3. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-16, 23:40
  4. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе