Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Питане за климатик toshiba RAS-221jd

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1

    Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Здравейте, никъде не намерих писано из форума за този модел климатик toshiba RAS-221jd.А повярвайте доста теми изчетох.Искам да разбера какво представлява и какво да очаквам.
    По Японските сайтове намерих малко информация:
    Модела е 2011 г.
    Фреон R410,100V тип захранване,6 клас татами Охлаждаща мощност (kW) :Номинален капацитет 2.2 (0.7 до 3.1), Отоплителна способност (kW) Номинален капацитет 2.2 (0.7 до 3.9)
    Номинална нискотемпературна способност 2.8 Ефективност на енергийната ефективност през цялата година APF-5,8
    Изход на компресора (W) 750
    Превод с Google
    Функция за автоматично почистване

    Топлообменник (Aqua de Cleaning) Изплакнете маслото и мръсотията, прилепнали към ребрата на топлообменника, с дренираща вода, генерирана по време на изсушаване и охлаждане и поддържайте ефективността.
    Път на въздушния поток (самопочистване) При спирането на операцията вътрешността на климатика автоматично се изсушава, за да се спре адхезията на праха и други.
    Вентилатор на вентилатора, съдържащ фунгицид Приготвена смола, съдържаща фунгицид, за вдухване на вентилатор, който лесно се формова.

    Функция за изсушаване

    Мек сух (изсушаващ) Изсушавайте влажния въздух така, че да не издухвате директно вятъра и да не изпускате студ. Може да се използва от външна температура на въздуха 17 ° C или повече. ◆ Когато температурата на външния въздух е ниска, стайната температура може да се понижи с около 2 ° C.

    Функция за сън

    Приятен сън Докато спите, контролирайте температурата според ритъма на телесната температура. Поддържаме сън при отопление и охлаждане.

    Дистанционно управление

    Лесно дистанционно управление Събрах всички бутони на повърхността.
    И сега най важното:Стаята е 13 квадрата спалня с източно изложение,стандартен прозорец с едно отваряемо крило без врата за балкон.ПВЦ дограма 6 камерно без външна изолация,стъкла 4 сезона.Местоположение Асеновград,централна градска част.
    Ще се ползва по предназначение олаждане и отопление.Изискване за отопление(около 21 градуса).
    Предложиха ми го за 9-ка.Тези 6 татами на колко квадрата се равняват?Струва ми се по малка от 9000 BTU тази машина.Търговеца е предлага за 15 кв. отопление и ,казва ,че СОР-а е 5,8.
    Дали ще справи тая машинка с 13 кв.помещение?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Машината е 7-ца, но гледайте мощността. Ще Ви е напълно достатъчен за тази площ и то за поддържане на по-висока температура, освен ако нямате зверски топлозагуби, а май не е така.
    COP=4,94 ; EER=4,23; 5,8 e APF. Сравнително добри минимуми-155/охлаждане/ и 170W/отопление/.
    Този пост е редактиран от SPSt; 20-03-18 в 21:56.

  4. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Благодаря за бързия отговор!
    До колкото разбирам ,среден клас 7-ца,която е със що годе добри характеристики и ще ми върши работа.
    Като гледам по писането за този модел,или няма много монтирани ,или са хубави и никой не се оплаква Дано да е второто
    Иначе машинката изглежда добре на външен вид,обслужена и почистена казва търговеца.На вътрешното тяло си стоят трите стикера,филтрите топлообменника и турбината са като нови.Външното е добре почистено и дистанционното си е добре.
    Възможно ли е търговеца да не знае ,че климатика е 7-ца ,или се прави на луд ,Ако мине номера Утре ще редуцираме цената,да стане като за 7-ца .А се дава и гаранция 1 година с възможност за още 2 след задължителна профилактика.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Търговецът ще Ви отговори, че е девятка на отопление, само, че се гледа номинална мощност на охлаждане, а не максимална на отопление. Тук и двете са по 2,2 kW, така че.... Не зная каква цена ви е казал, но дано се спазарите.
    Не гледайте толкова външният вид на дистанционното, а се уверете, че е оригиналното за модела. Това е много важно, защото ако е от друг модел или някое универсално е възможно да не Ви работят някои функции. Проверете номера на ДУ задължително и ако не е оригиналното за модела, по-добре не го взимайте. Какво ви обясни търговеца за среден клас климатик? Може и да греша, но ми се струва по-скоро базов модел, което в никакъв случай не означава, че не е добър.

  6. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #5
    Нищо особено не ми обясни,каза ,че е читав и дава гаранция.Твърди ,че ще ми върши перфектна работа.Относно дистанционното ,то е същото като това дето излиза на сайта с ероглифите.Според мен си е оригиналното.Дава и превод за да се ползват всички функции правилно.Цената е 700 лв. с монтаж траф.Според мен е малко завишена цената,но знам ли?

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Щом е с трафа и монтажа, цената е добра и едва ли ще Ви свалят още от нея. Намерете номера на ДУ точно за този модел. Има ДУ, които са досущ еднакви на външен вид, но като разгледаш йероглифите и виждаш, че има различни надписи по бутоните. Всяко дистанционно си има номер и като отидете в магазина можете да го сверите дали е същият.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Най-добре да публикувате японско-български
    речник,защото хората се ошашавиха!
    Ама обяснявайте и за трафове,как се разбират с мощност на компресори?Минимум и максимум?
    И на мен ми се иска и кара Акура,но не я искам с десен волан!
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-03-18 в 22:52.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Би трябвало да е това, а номерът е WH-D1P.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Най-добре да публикувате японско-български
    речник,защото хората се ошашавиха!
    Ама обяснявайте и за трафове,как се разбират с мощност на компресори?Минимум и максимум?
    Има си специална тема и който се интересува ще я намери!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #9

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Това, което не мога да си обясня, е надписа долу, в ляво WH-D1P. Защо проклетите говеда не го нарисуваха / надраскаха, както навсякъде другаде по панела на нещастното дистанционно?

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Е, кво ти пречи, че е там? Поне се вижда от пръв поглед, докато има някои марки, дето ще им го търсиш с микроскоп по цялото ДУ-отпред, отзад, отгоре, отдолу и отстрани.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #11

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Не знам???
    Не разбирам??'

  14.  
     
  15. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #12

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    А каква е разликата между двете дистанционни.За мен са абсолютно еднакви дават ми ги и двете.Има ли значение кое ще взема?

    На едното пише DH-D1P а на другото пише DH-D6B
    Има ли значение кое ще ползвам или да взема по запазеното.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Изборът си е твой, но моят съвет е да вземеш това за твоя модел-DH-D1P. На пръв поглед са еднакви, но има разлика в йероглифите на един от бутоните. Ако прочетеш темите за японски климатици ще намериш питания защо не работи тази или онази функция.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Вземи си оригинала за твоя модел, както каза и колегата.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #15

    Отговор: Питане за климатик toshiba RAS-221jd

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Изборът си е твой, но моят съвет е да вземеш това за твоя модел-DH-D1P. На пръв поглед са еднакви, но има разлика в йероглифите на един от бутоните. Ако прочетеш темите за японски климатици ще намериш питания защо не работи тази или онази функция.

    Колега, едно време имаше едно списание "Паралели" на БТА и там откривахме по 10 разлики между две привидно еднакви картинки. Понякога, дори повече. Приеми го, всички японски дистанционни са еднакви

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E
    От vladyyan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 59
    Последно: 15-12-17, 07:57
  2. Питане за климатик
    От Plamen Nenkov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 36
    Последно: 02-04-16, 17:48
  3. Купувам климатик Toshiba Ras-251 или 281 PDR или UDR
    От nanizealot във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-15, 20:07
  4. Питане относно избор на климатик и разположението му
    От pileto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 32
    Последно: 05-01-11, 12:55
  5. Касетъчен климатик TOSHIBA
    От profyt във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-10, 12:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе