Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 244
Like Tree164Одобрявам

Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #166

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Т.е. отиваме пак към вечния въпрос - трябва ли климатикът да се изключва и ако отговорът е "НЕ" се питам за кого това е по-добре, за самия климатик или за ползвателя?
    Моето скромно мнение е, че помещение, в което не се живее постоянно не трябва да се топли или охлажда денонощно и целогодишно.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #167

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Ама то, този въпрос има много лесно решение. На всяко дистанционно има старт/стоп бутон и всеки си го ползва както намери за добре.
    Аз, поне, не съм видял някъде около него да пише "трябва" или "не трябва".
    mimojef, rosswen и ivan9494 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #168

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ама то, този въпрос има много лесно решение. На всяко дистанционно има старт/стоп бутон и всеки си го ползва както намери за добре.
    Аз, поне, не съм видял някъде около него да пише "трябва" или "не трябва".
    Тъй де, ама де що имам познати с всевъзможни климатици, все някой "майстор" им е казал, че зимъска климатикът не трябва да се изключва. Винаги в такива случаи питам "защо му е тогава таймер, а сега и Wi-Fi контролери" - та чакам сега включване от по-запознати от мен, може пък да има и здрави аргументи в посока всичко да се върти и да фучи докато съм 10-12 часа извън къщата.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #169

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Всеки сам си решава

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #170

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Щото като се прибереш и в стаята е 16°, пускаш климатика, той се издува на макс, след 20мин е в дефрост който продължава 12..15мин и така може да се зацикли....
    bobivg, rosswen и ivan9494 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #171

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Аз пък имам друга система.
    Климатика се спира когато навън е над 5-8 градуса.
    Когато навън е под тази стойност не го изключвам , за да е комфортно в нас.
    Примерно сега както навън е около 10 градуса климатика не работи през деня .
    Преди да си трагнем към нас през wi- fi го пускам и за около 20-30 мин климатика си е дозатопли и се е кротнал.
    bobivg и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #172

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Аз пък ги пускам есенес и ги спирам пролетес, не ме интересува, дали трябва, не трябва ли, харчи ли, не харчи ли.
    Aleksandars, vadim, SPSt и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #173

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от StoyanNS Виж публикацията
    Тъй де, ама де що имам познати с всевъзможни климатици, все някой "майстор" им е казал, че зимъска климатикът не трябва да се изключва. Винаги в такива случаи питам "защо му е тогава таймер, а сега и Wi-Fi контролери" - та чакам сега включване от по-запознати от мен, може пък да има и здрави аргументи в посока всичко да се върти и да фучи докато съм 10-12 часа извън къщата.
    Ако няма хора в жилището, по правило всички електроуреди се изключват. Иначе има опасност от пожар. И рискуваш някой път като се прибереш да завариш димящи останки.
    След като всички климатици имат таймери и мощен режим, не виждам смисъл да се оставят да въртят докато няма хора.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #174

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако няма хора в жилището, по правило всички електроуреди се изключват. Иначе има опасност от пожар. И рискуваш някой път като се прибереш да завариш димящи останки.
    След като всички климатици имат таймери и мощен режим, не виждам смисъл да се оставят да въртят докато няма хора.
    Това, че ти не виждаш смисъл, не означава, че няма! Н`ъл тъй! Ще го спирам аз, че като се прибера да е студено и да изгори два пъти повече ток, как пък не! Ако няма да има хора няколко дена, да. Но в рамките на денонощието не е оправдано. Все пак зависи и от машината. Ако е някоя ламя и не можеш да и платиш тока-спирай я!
    vadim и ivan9494 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #175

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    всичко да се върти и да фучи докато съм 10-12 часа извън къщата
    Точно за да не ти фучи като се върнеш и да не ти лъха студ от стени и мебели.
    Това за зимата. Сега не е зима...
    vadim и ivan9494 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #176

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от StoyanNS Виж публикацията
    може пък да има и здрави аргументи в посока всичко да се върти и да фучи докато съм 10-12 часа извън къщата.
    Цанков е посочил аргумент.
    Докато не си в къщата да си вучат колкото си искат. На никого не пречат.
    Аз примерно в моята спалня машината я глася да ми поддържа 24С докато не сме в стаята а когато си лягм 22. По този начин си гарантирам приличен около двучсов ОФФ (при сегашните условия) и си заспивам като пич без да долавям паразитни шумове.
    Всеки луд с номера си.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #177

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Оказва се, че пак няма единодушие по въпроса. Аргументи има както в посока неизключване, така и в посока изключване на климатиците, едни гонят комфорт, други икономия, трети безопасност и т.н. всеки според костюма си. Моите наблюдения са върху два еднакви климатика, с външни тела едно под друго, топлещи две еднакви съседни стаи. Докато майка ми беше жива единият не се изключваше, а другият ползвах аз, но го включвах само когато съм в стаята. Това, което забелязах е, че "моят" климатик в определени ситуации се заскрежаваше повече, съответно се дефростваше по-често, но не безкрайно. Резултатът от постоянната работа на другия климатик е, че на 8 години сдаде багажа, а "моят" работи вече 10 и няма признаци за умиране. Може би трябва да уточня, че климатиците са нисък клас ON/OFF, но надали това има съществено значение когато говорим за износване на компресор, лагери на турбина и т.н. триещи се и скърцащи части. Сегашните Тошиби се карат само при нужда, имам повече наблюдения само върху една 3-4 годишна 13-ка AVANT (ако не се лъжа) - да, има някакъв елемент на разгонване при първоначалното пускане, но това са някакви си 10-15 мин. които се преживяват на фона на денонощната работа. И понеже тук се прокрадна едно мнение, че при спиране и пускане на климатика той щял да "излапа" повече ток, ще помоля изказалия се да опита да докаже твърдението си - аз не съм забелязал такава зависимост, да, моментната консумация се вдига, рядко до максимална мощност, но след 10-15 мин. нещата се кротват, а в зависимост от външнните температури до час климатикът си сваля консумацията до минимум и само поддържа температурата компенсирайки загубите на помещението.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #178

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Моля не четете постовете "през ред", а целите, като и ги осмисляте. "Изказалият" се също е написал, че зависи и от машината. Зависи и от други неща и точна рецепта за различни случаи няма. Всеки сам трябва да стигне до най-правилният за неговите условия начин на работа на дадена машина. "Изказалият" се говори за личната си машина, която следи от 2016г. Това означава, че е правил експерименти и измервания при различен начин на работа и различни режими, като се е постарал да разбере /доколкото е възможно/ алгоритъма на работа. Машината е с нисък минимум и при темперирано помещение може да работи неопределено дълго време с необходимата за компенсиране на топлозагубите минимална консумация. От друга страна при първоначално включване в нетемперирано помещение, алгоритъма и на работа я кара да работи няколко часа на доста по-висока мощност, да покачи температурата до 2-3 градуса над заданието и при този начин на работа се изразходва повече електроенергия, отколкото при постоянна работа без изключване.
    Да обобщя: Това се отнася за едно денонощие-ако няма да има хора 2-3 дена, машината се спира. Отнася се за конкретната машина, работеща в конкретни условия и не бива този начин на работа да се пренася автоматично върху други машини работещи при други условия.
    И конкретно за питащият: sorry, ама ще трябва сам да стигнете до най-добрият начин на работа за Вашата машина при Вашите условия.
    VanDan, Aleksandars, vadim и 3 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #179

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Конкретно за питащия, тази дискусия за спиране или постоянна работа се повдига периодично от поне няколко години в различни теми. По-добре да прочете малко повече, отколкото отново да повдига едни и същи обсъждания.
    Aleksandars, vadim, SPSt и 2 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    18
    #180

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Благодаря на всички изказали се и споделили своя опит!
    Извинявам се на тези, които са се почувствали засегнати и отегчени от това, че един и същи въпрос се повдига многократно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba ras-406gdr в 40кв.м. Отзиви?
    От dddilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 05-12-22, 10:30
  2. Toshiba Shorai 18 btu
    От cec85 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 45
    Последно: 12-12-18, 16:47
  3. TOSHIBA SHORAI RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E
    От boris1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-17, 22:25
  4. Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E или Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E SHORAI
    От renola във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 18:22
  5. CANON S90. Мнения и отзиви
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе