Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 244
Like Tree164Одобрявам

Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #91

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Нищо не е объркано. Дефрост-алгоритъмът е доста интелигентно измислен. До сега не бях обръщал внимание на размразяването на тошибите. При новите модели външната околна температура няма значение за дефроста. Следят се само 2 параметъра - температурата на външната пита и стойността на superheat(на български прегряване ли се превежда?), което е разликата между t на изхода на топлообменника и t на кипене на фреона. При заскрежаване на питата superheat-а намалява.

    Дефростът работи така - 10-15 минути след започване на работа се отчитат и се записват в паметта стойностите наTE0 и SH0 и после се сравняват с текущите данни. За да започне размразяване трябва да бъдат изпълнени 2 условия примерно TE0-TE≥2°C и SH-SH0≤2

    Така като гледам такъв дефрост-алгоритъм не подлежи на манипулации, а като се замисля, какво би станало, ако при първоначалното пускане на климатика го набичиш високи градуси + мощен режим, за да стопли по-бързо стаята и след това да падне на минимум - май има вероятност да се успи с дефростите, защото при първоначалното пускане питата би била с по-ниска температура
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 05-02-19 в 12:36.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #92

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Като ви разправям колко пъти дефроства моя III, вие си мислите, че се шегувам.Ако машината работи в нормално натоварен режим, ще видите дефрост в шестък, щото не и трябва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #93

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    За старите модели е ясно-там грешка няма, доказали са се. Пустата му зона "D", особено при Шорай, ако го кара по сервизно, трябва да прави дефрости на 1,5ч., независимо дали има скреж или не...

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #94

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Джак, толкова много глупости написа наведнъж, че ми изхвръкна молива от ръцете! Що си не починеш малко? Има едни температури с индекс 0, прочети ги и поразгледай пак!

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #95

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За старите модели е ясно-там грешка няма, доказали са се. Пустата му зона "D", особено при Шорай, ако го кара по сервизно, трябва да прави дефрости на 1,5ч., независимо дали има скреж или не...
    Добре, ами при новия дайсекай излиза, че трябва да цикли дефрости на 1час и 10мин. при температури на питата от 0° ~ -3°. Как я тълкувате тази D зона на картинката?
    Примерно при сухо време и външна температура на въздуха +2° ~ +3°,е нормално питата да е по-студена с 4-5 градуса от околния въздух. Първото условие ще е винаги изпълнено(околна t над -10°) и последното условие ще е винаги изпълнено(температура на питата под 0°) Излиза, че ще цикли дефрости на час и 10 минути.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    zxc0 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #96

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Еми точно де, съгласно сервизното, точно това трябва да се случва. Но дали е така в действителност? Пак казвам, мен лично, ме съмнява. Сашо каза, че няма оплаквания, но все пак е друго, да сподели някой, който го е наблюдавал по-обстойно. На много хора, дефростите не им правят впечатление, ако не са много шумни и смятат, че това е нормална работа на климатика (не, че не е). Отделно, че комбинирано с он/офф цикли, се удължава времето между дефростите.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-02-19 в 18:37.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #97

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ... , а като се замисля, какво би станало, ако при първоначалното пускане на климатика го набичиш високи градуси + мощен режим, за да стопли по-бързо стаята и след това да падне на минимум - май има вероятност да се успи с дефростите, защото при първоначалното пускане питата би била с по-ниска температура
    Точно това си го помислих и аз!
    Сигурно затова си вдигат минимума под нулата ...?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #98

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Е добре де, няма ли някой по-наблюдателен собственик на Шорай или Дайсейкай, четящ форума? Тук само си гадаем, вярно ли е, сгрешено ли е.
    На братовчед ми съм монтирал два Шорая и два Зубадана,по негова информация Шорая прави по-чести дефрости от МЕ.За такива по часовник не можа да ми отговори,не е вманиачен в климите толкова,а и не му пречело.Това от първа ръка информация.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #99

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    На братовчед ми съм монтирал два Шорая и два Зубадана,по негова информация Шорая прави по-чести дефрости от МЕ.За такива по часовник не можа да ми отговори,не е вманиачен в климите толкова,а и не му пречело.Това от първа ръка информация.
    Ако е така, както е посочено в сервизните, наистина МЕ-то трябва да прави по-рядко. На Зубадана дефростът е на 150мин., а ако зона "D" наистина съществува при Шорай, ще прави на 90мин.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #100

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Еми точно де, съгласно сервизното, точно това трябва да се случва. Но дали е така в действителност? Пак казвам, мен лично, ме съмнява. Сашо каза, че няма оплаквания, но все пак е друго, да сподели някой, който го е наблюдавал по-обстойно. На много хора, дефростите не им правят впечатление, ако не са много шумни и смятат, че това е нормална работа на климатика (не, че не е). Отделно, че комбинирано с он/офф цикли, се удължава времето между дефростите.
    Аз го разгадах как е - стария и новия дайсекай са с почти еднакви дефрост-алгоритми, разликата е само промяната в D зоната. При стария D зоната включва дефрост, при околна темература на въздуха от положителна до -10°, ако температурата на топлообменника спадне под -13° Примерно външна 0° + много гъста мъгла; дебел слой скреж блокира питата, топлообмена спира, температурата на топлообменника пада под -13° и климатика почва чести дефрости на час и 10 минути - добре измислено.
    При новия модел D зоната е изместена да почва с дефростите от 0 до -3°. Това е положението.

    Просто във сервизното на старите дайсекаи не са написали първото условие To≥-10°
    Странно защо няма условие за To<-10°, под -10 няма ли да прави дефрости? Може да са сбъркали някой знак.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 05-02-19 в 19:29.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #101

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Вероятно има още нещо, неписано в сервизните.
    dodo_pv, zxc0 и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #102

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Джак пак помисли,кога е по-ниска температура на на изпарителя,когато има мъгла и скреж или когато е чист?

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #103

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Вероятно има още нещо, неписано в сервизните.
    А може би на зона C е сгрешен знакът след To. Вместо по-голямо, да е по-малко. Така както е написано е абсурдно. Представете си при околна температура -7° питата трябва да стане под -25° градуса за да включи дефрост - получава се 18 градуса разлика между питата и околния въздух, което е невъзможно.
    В сервизните на панасониците имаше объркан един знак на дефроста.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #104

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Да, сега обърнах внимание на зона C. Явно не може да се разчита особено на написаното в сервизното, относно дефроста. Нищо чудно, да е като на старите, там всичко изглежда в реда на нещата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #105

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Toshiba ще пуснат нов модел лятото , Шорай-премеум който ще е с йонизатор.

    Изпратено от моят Mi A1 с помощта на Tapatalk
    ivan74 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba ras-406gdr в 40кв.м. Отзиви?
    От dddilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 05-12-22, 10:30
  2. Toshiba Shorai 18 btu
    От cec85 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 45
    Последно: 12-12-18, 16:47
  3. TOSHIBA SHORAI RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E
    От boris1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-17, 22:25
  4. Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E или Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E SHORAI
    От renola във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 18:22
  5. CANON S90. Мнения и отзиви
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе