Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 244

Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #61

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Melmak, кои са тези по-добри от 13 Shorai за 1500лв?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #62

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    На мен машината ми изглежда доста обещаваща. Някой да сподели по-подробно. Мининумът изглежда добър. Покачва ли се? Ако да- с колко? Как е откъм тишина? Дефрост алгоротъмът, като на Дайсейкай ли е? Само при нужда или не?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #63

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Здравейте rosswen<br>Прочетох горните коментари и съм напълно съгласен, че когато вентилатора е на ауто режим изрежда над 10 степени на мощност на компресора. Сутрин когато отида в хола е на 17 градуса(минимума) и като го пусна на 26 градуса развърта веднага разбръмчава се и като обърне въздуха в интервал от 10 минути редува поне десет степени на мощност и отихва и започва да мърка като коте. НЕ съм спал на този климатик! Не зная как е работата там. НО повтарям когато е на ауто вентилатора и на 17 градуса (минимума) е възможно най дразнещото нещо на света включва се перката през 10 секунди(вътрешната) за около 5-6 секунди работи и пак се изключва. Много е дразнещо, но вечер никой не спи там. Иначе за топленето ТОПЛИ!&nbsp;<br>Относно Въпроса на колегата Gyokov:<br>Наскоро гледах промоций в техномаркте или технополис ( но вече ги няма проверих) на нови модели климатици с газ R32 . Мился че бяха LG - та и&nbsp; Panasonic -и със вградени WiFi модули. Със дисплей на вътрешното тяло. И както по горе казах LG имат екстра на светещо дистанционно на тъмно (Флуоресциращи копчета) и когато влезеш&nbsp; в тъмната стая не трябва да святкаш за да може да видиш какво натискаш. Тошибата ги няма тези екстри.&nbsp;<br>Та тези бяха на изплащане със нула процента лихва и А++&nbsp; маркировка + безплатен монтаж.<br>Другото ми мнение че тези нови модели с газ R32&nbsp; до година две ще им паднат цените(поне с 10%). Сега са надути, защото са нови модели.<br>Поздрави<br><br>

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #64

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Тези екстри, мен не ме греят. Пробвали ли сте, да му дадете по-високо задание, примерно 22-24гр? Как се държи тогава? Би трябвало да не включва и изключва толкова често. Клапата шумна ли е?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #65

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Ще пробвам тази вечер и ще ви кажа

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #66

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Модела го има от 2016-та...Кое му е новото?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #67

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Климатик LG, светещо дистанционно, Wi Fi, A++....,
    дисплей на вътрешното тяло,
    а и с "безплатен монтаж......, тццц....
    Колеги побързайте, че ще ги разграбят!
    Този пост е редактиран от ccankov73; 16-01-19 в 15:23.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #68

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    мелмак да не държите климатика на еко режим? когато е на еко тошибата така работи (вдига и сваля клапите в крти интервали от време) поне моите 2 тошиби които съм имал така са работили

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #69

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Здравейте
    Снощи на Quaiet режим на 22 градуса си работи вътрешната турбина нормално без старт стоп. Не е на еко режим. Става за спане. Сега колко е тиха турбината .....е друга тема. Нямам децибелометър(шумометър) или както там се нарича.
    Не казвам че е лош климатика. Просто има някакви елементарни екстри който тошибата ги няма. Но както казах за ТОПЛЕНЕТО..... ТОПЛИ и то яко. Обаче такава ттринайска за спалня не зная колко е рентабилна освен ако не ти е 15 кв.м. спалнята.......
    Ако е за по -малка стая просто няма да може да му се използва пълния потенцял.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #70

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Здравейте, ползватели на модела! Машината ми се стори интересна и реших да се разровя из сервизните на модела и неговия предшественик - Сузуми. Всичко изглежда добре, по-голяма турбина, по-голяма площ/обем на вътрешния топлообменник, в полза на новия модел. Много харесвам дефрост алгоритъма на Сузуми и Дайсейкай. Обаче, в новия модел, поне по сервизно, са се меко казано, "оакали". Сложили са нова зона за дефрост "D Zone", при която, под -2гр. на външния топлообменник, прави дефрост на всеки 90мин. работа на компресора. Дефакто, според сервизното, независимо дали има нужда или не, под 0-та ще пуска дефрост на всеки час и половина... При ниския клас, Мирай, положението е същото. Прикачвам скрийншотове на дефрост алгоритмите на Шорай и Сузуми.
    Моля собствениците споделят, прави ли наистина такива дефрости машината.

    Дефрост Шорай:


    Дефрост Сузуми +:

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #71

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Shorai е модел вече на две зими и оплаквания от чести дефрости нямаме.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #72

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Онзи ден ходих в един офис на изи пей, там бяха монтирани две Сузумита+. Разчитат само на тях за отопление. Машините се бяха кротнали. Нито вътрешно, нито външно се разбираха, че работят. Навън беше +9гр. някъде. Аз поразпитах лелките все пак, казаха, че са тихи и топлят идеално. А знаете, как се експлоатират машините в такива офисчета. Много ми допада управлението на турбината, като цяло при Тошиба. Нещо много съм хвърлил око на подовия модел, който за сега ползва външното на Сузуми+. Притесненята ми бяха, че докато се наканя да го взема, сигурно вече ще вървят с външно на Шорай и би било много неприятно, ако наистина прави такива дефрости. Разбирате естеството на притеснението ми. Бих се радвал, ако дефростът е като на предшественика. За това моля и собствениците, да споделят своите наблюдения. Все пак, @Aleksandars, благодаря за споделения опит.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    А имате ли информация дали при под -2 са на 90мин.

    - - - - - - - - - -

    П.П.
    90мин за един са чести, за друг може да не са чести.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #74

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    rosswen, имаме клиент който притежава и с двете външни тела. Оплаквания няма.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #75

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Май има нещо нередно в тези сервизни...
    Вижте какво е показано за дефроста на новия Дайсейкай 9. Тук даже интервалът е 70мин., а температурата на външния топлообменник, да е под 0гр. Нещо много гнило ми се струва. Те го изкараха, че на +2-3гр. ще прави дефрости на грубо всеки час...Честно да ви кажа, баш не ми се вярва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba ras-406gdr в 40кв.м. Отзиви?
    От dddilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 05-12-22, 11:30
  2. Toshiba Shorai 18 btu
    От cec85 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 45
    Последно: 12-12-18, 17:47
  3. TOSHIBA SHORAI RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E
    От boris1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-17, 23:25
  4. Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E или Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E SHORAI
    От renola във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 19:22
  5. CANON S90. Мнения и отзиви
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе