Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #16

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Явно са решили да ни дават на извънземните... опааа тоя сценарии беше за друг филм :D
    Най-малкото дето могат да направят с всичката тази информация е да я продават на 3-ти лица, корпорации т.н.... Лошото е, че едва ли ще се спрат до тук, а ще посегнат и на други свободи...

    Днес един познат ми прати снимка дето е бая по темата:


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #17

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Много ми е интересно какви ли фермани ще се налага да изписват лицата, които имат достъп до тази "информация" и при случайно изтичане на такава, с цел злоупотреба над трети лица - например, "изнудване"?

    Ами ако утре някой започне да ме изнудва за нещо лично?

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #18

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Много ми е интересно какви ли фермани ще се налага да изписват лицата, които имат достъп до тази "информация" и при случайно изтичане на такава, с цел злоупотреба над трети лица - например, "изнудване"?

    Ами ако утре някой започне да ме изнудва за нещо лично?
    Просто не прави нищо, за което може да бъдеш изнудван....
    Аз ще рискувам, пък - нека ме изнудват после. А и колкото повече неща правиш, достойни за изнудване, толкова по-трудно ще е за изнудвачите да си подберат подходящо "Сухо дупе........"

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #19

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Защо не се задълбочите малко в заглавието преди да коментираме?
    "Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация"

    1. Ще имат достъп не означава, че ще го използват когато това не е наложително.

    2. Сега също имат достъп, но той не е ясно регламентиран [което е по-лошия вариант]

    3. Има правила при използване на СРС. Ясни. Тук ще е същото.

    4. Ако наистина има какво да криеш от службите за сигурност защо трябва да протестираш след като не спазваш Закона?

    5. Търсената информация няма нищо общо с личния ви живот [кой кого е наe6aл и други подобни]. Това предполагам, че е ясно.

    6. Предпочитам някой да ми чете пощата, отколкото да погребваме пострадали накуп.

    7. Със съвсем малко повече средства всеки би могъл да си осигури достатъчно надежден разговор по мобилен телефон. Реално, при броя абонати в момента в България има техническа възможност да се записват 100% разговорите в цялата мрежа. Въпроса е в съхранението, не в записването. Респективно могат и да се прослушват, но това не се прави, защото е ненужно. Никога няма да бъде и нужно. Записват се разговорите на определени хора, след като съдията е убеден в целесъобразността на използването на СРС. И имайте предвид, че всичко извън доказателствата за незаконна дейност в самия разговор е под закрилата на Закона. Никой няма право да го разпространява. Един вид теоретично няма как жена ви да научи, че и изневерявате или пък колегата да разбере, че сте гей.
    По друг начин казано, достъпа до личната ви информация, не засяга самата нея, а само частта от нея, която доказва, че извършвате противозаконна дейност.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #20

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    @Malone

    И аз това се опитвах да кажа, но в малко по-шеговит вид. Винаги тези служби са имали и винаги ще имат достъп до такава информация. Нали за това са "такива" служби. Няма нищо трагично в това. За обикновения човек нищо не се променя.
    Никой няма да ти записва флиртовете с комшийката/ комшията.
    Ако станеш политик - ами ще се постараеш да няма условия за компромати. Защо да коментираме повече? Пък и то каква "новина" е?


    //Добавено:
    http://vgindev.hit.bg/r03-01.jpg

    Смятате ли, че това нарушава престижа и свободата на човека!

    //Добавено:

    Забравих да поясня кой е човека (за тези, които не го познават още). Това, надявам се от сърце, след два дни ще е новия световен шампион по шахмат!

    Рутинна проверка за оръжие на входа на залата.

    Чукам на дърво...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #21

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Защо не се задълбочите малко в заглавието преди да коментираме?
    "Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация"

    1. Ще имат достъп не означава, че ще го използват когато това не е наложително.

    2. Сега също имат достъп, но той не е ясно регламентиран [което е по-лошия вариант]

    3. Има правила при използване на СРС. Ясни. Тук ще е същото.

    4. Ако наистина има какво да криеш от службите за сигурност защо трябва да протестираш след като не спазваш Закона?

    5. Търсената информация няма нищо общо с личния ви живот [кой кого е наe6aл и други подобни]. Това предполагам, че е ясно.

    6. Предпочитам някой да ми чете пощата, отколкото да погребваме пострадали накуп.

    7. Със съвсем малко повече средства всеки би могъл да си осигури достатъчно надежден разговор по мобилен телефон. Реално, при броя абонати в момента в България има техническа възможност да се записват 100% разговорите в цялата мрежа. Въпроса е в съхранението, не в записването. Респективно могат и да се прослушват, но това не се прави, защото е ненужно. Никога няма да бъде и нужно. Записват се разговорите на определени хора, след като съдията е убеден в целесъобразността на използването на СРС. И имайте предвид, че всичко извън доказателствата за незаконна дейност в самия разговор е под закрилата на Закона. Никой няма право да го разпространява. Един вид теоретично няма как жена ви да научи, че и изневерявате или пък колегата да разбере, че сте гей.
    По друг начин казано, достъпа до личната ви информация, не засяга самата нея, а само частта от нея, която доказва, че извършвате противозаконна дейност.

    Ти като искаш всеки месец доброволно можеш да даваш на службите и извлечение от банковата си сметка, аз обаче не искам разни педали от службите да си врат носовете в личната ми кореспонденция.Нещо много заприличахме на Съветския съюз от времето на Сталин, но какво може да се очаква от един съюз управляван от комисари :knuppel2: :knuppel2:
    Така че момчета да живее PGP и всякакъв друг софтуер затрудняващ гнусната работа на спец. службите.
    За успокоение на заинтересуваните мога да кажа че има прости криптографски алгоритми с гарантирана устойчивост осигуряващи защита за периоди достатъчно дълги дори и за съвременните компютри.
    Ако човек се зачете в теорията на Клод Шенън ще види с какви прости методи може да се реализира неразкриваем, практически, шифър.И тогава успех копои

    Ако не си имал достатъчно контакти със службите мога да ти разсея ореола на героизъм и романтика от филмите за контраразузнавачи----.... момчетата от службите обичат да мислят за себе си като за овчарски кучета дето пазят стадото от вълци, но всъщност са глутница ловджийски кучета които се подчиняват на този който ги изкара на лов.....

    Уважаеми служби и лица внедрени във форумите като агенти под прикритие ето ви едно файлче и успех в разкриптирането му

    [attachment deleted by admin]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #22

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Добре е да се прочете "Цифрова крепост" на Дан Браун.

    Също така и друго е добре - който иска да побърка Службите, може да разпраща наляво-надясно писма с random стрингове в тях, доста по-лесно, отколкото да ползвате кодиращи програми, а със сигурност ще е по-трудно за "дешифриране".
    Просто сложете домашния си любимец на клавиатурата или пишете със затворени очи

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #23

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Добре е да се прочете "Цифрова крепост" на Дан Браун.

    Също така и друго е добре - който иска да побърка Службите, може да разпраща наляво-надясно писма с random стрингове в тях, доста по-лесно, отколкото да ползвате кодиращи програми, а със сигурност ще е по-трудно за "дешифриране".
    Просто сложете домашния си любимец на клавиатурата или пишете със затворени очи
    Ами нали те работят за нас??? Ние им плащаме - какъв е този мазохизъм??
    Да си платим за нещо и да го бойкотираме. Плащам си за кабелната и вадя доволно кабела до другия месец...............

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #24

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    А бе тая цифрова крепост дали няма нещо общо със "Задача 295 (Код за достъп)" ?

    Ауу.., извинявайте, изморен съм и обърках темата.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #25

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    No comment Pancho ... Говорим на различни езици.
    Надявам се повечето да са ме разбрали какво искам да кажа.

    Има една приказка в ДОИ, някои от вас знаят какво се крие зад тази абревиатура.
    "Госпожо ... Това, че сте параноичка не означава, че не ви наблюдаваме."

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #26

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Ами нали те работят за нас??? Ние им плащаме - какъв е този мазохизъм??
    Да си платим за нещо и да го бойкотираме. Плащам си за кабелната и вадя доволно кабела до другия месец...............

    Wise, има огромна разлика от това дали си платил доброволно за нещо, до това - парите от данъците, които съвестно плащаш да се използват за такъв вид дейност. Тепърва ще се открият доста работни места, ще се закупува техника и т.н. Тук не можеш просто да "дръпнеш кабела", ако не си на кеф, така че думата "бойкот" нещо не се връзва... Ако нещо трябва да се бойкотира, то това са високите ни данъци, които хранят всеки друг, но не и нас самите.


    Добавено:

    Такъв вид "защита" е меко казано "непредсказуема" и никога с ясен край. Нещо като здравните осигуровки. Плащаш нещо, което няма да ти бъде възвърнато, дори и да не се наложи да стъпиш в болница до края на живота си.
    Мисля, че излишно се надъхваме за неща, които така или иначе ще се случат и които все още не са започнали официално да се случват, така че... колкото и да говорим - нищо няма да се промени. Както и всички неща, които не зависят пряко от нас. Честит Ви Рожден Ден, братя и сестри, земляни!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #27

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Ако не ме лъже паметта то и сега пак службите могат да следят мобилните телефони ( всичко свързано с тях ) - това е заложено като изискване при издаване на GSM лиценз .

    А и кога службите НЕ са имали достъп до личната инфо на всеки ?
    Просто невярвам на думите че 1 година щели да съхраняват инфото - за 1 година обема ще е прекалено голям .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #28

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    No comment Pancho ... Говорим на различни езици.
    Надявам се повечето да са ме разбрали какво искам да кажа.

    Има една приказка в ДОИ, някои от вас знаят какво се крие зад тази абревиатура.
    "Госпожо ... Това, че сте параноичка не означава, че не ви наблюдаваме."
    Я виж ти какви познания имаш за структурите на МВР а щом знаеш и такива крилати сентенции значи, че познанията ти не само от Закона за МВР.Сентенцийката си я бива, както и стария ченгеджийски похват всички които се усъмнят в посегателство спрямо личните им права от страна на службите да бъдат диагностицирани като параноици.
    Далеч съм от мисълта че тиквениците, които обитават нашите служби могат да свършат нещо полезно.Но съм сигурен, че там служат най-дивашки безпринципните хора, които не биха се посвенели да омаскарят дори и свои близки само и само за някоя червена точка.Самия наплив на разни млади помиярчета към заветните служби говори че са места в които не се извършва усилен труд ( да речем интелектуален) а просто е борба за статут и перчене пред хорицата дето всъщност ги издържат с данъците си.

    Ти понеже си много светнат да ти дам ли материали за една КОМПРА срещу мен, или тук във форума не си на работа.
    А за ДОИ (бившето БОИ) мога да ти разкажа много истории и то не чути от тук и там , а на прима виста ама не им е тука мястото

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #29

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    Братята китайци са наясно как се заобикалят ограниченията, налагани от държавата, ще черпим опит от тях, ако се наложи

    там имат по-големи проблеми, както става ясно оттук: http://www.opennetinitiative.net/studies/china/ (не го четете, дълго е...)

    това е пример, който ясно показва докъде може да стигне контрола при добро желание

    освен държавата, и други могат да налагат ограничения, ако решат, че им е от полза, както правят MPAA и RIAA

    А се готви и по-голям - TCPA*
    http://www.againsttcpa.com/
    http://www.cl.cam.ac.uk/~rja14/tcpa-faq.html

    въобще, ако не сте запознати що е то TCPA, вече е време да го направите - заслужава си отделна дискусия (sorry за отклоняването от темата, ама нещата са свързани - става все дума за ограничаване )

    така че бъдещето е на ограниченията...

    ..::FUBAR::..

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #30

    Re: Службите за сигурност ще имат достъп до личната ни информация

    @Pancho
    Чудесен стил на изразяване.
    Не се сърди, но разсъждавайки и изразявайки се по този начин показваш, че си точно толкова тиквеник, колкото и тиквениците, които има в службите.
    Просто сте на различни полюси. За едните всички граждани са престъпници, а за другите всички в МВР са тиквеници и помияри.
    Тиквеници има навсякъде около нас. Дзукеро веднъж беше казал, че майката на глупаците винаги е бременна.
    Аз лично се надявам, че в службите, а и въобще в държавните структури тиквениците ще са все по-малко, колкото и наивно да звучи.
    С последния си пост честно казано ми изглеждаш като неуспял в желанието си за работа висшист и респективно всички, които са успели се класират в графата "млади помиярчета". Не знам какво и е лекото на работата в службите.
    Наплива към МВР се дължи не на характера на работата, а на относителната сигурност, която дават във връзка с присъединяването ни към ЕС.

    "Спокоен съм за бъдещето ази
    и там ще има нужда от гавази."


    Пък и какво лошо има в това един юрист, икономист или инженер да се стреми към работа в МВР, вместо да подсмърча и да продава вестници. Друг е въпроса, ако не му стига пипе, дори и за това.
    Тогава преминаваме на план "Hater": Всички гавази са тъпанари, некадърници и подлоги на политиците"

    Е извинявай, ама не е много интелигентно.
    И пак ти моля да се постараеш да вникнеш в това, което искам да кажа. То няма нищо общо с интелектуалния потенциал на служителите в т. нар. "Служби". По добре секс с презерватив [нормативна уредба], отколкото без никакъв секс. "Служби" е имало, има и ще има. Независимо от това дали на Pancho, Ахмед или Стамат това не им харесва. Те просто не са фактор. Фон са и е нормално да е така. Винаги ще има параноици, които ще искат да знаят всичко за всички и винаги ще има пак параноици, които ще крякат срещу нарушаване на правата върху личността.
    Последните обикновено никой не ги знае, че съществуват, като с вдигането на шум се опитват да привлекат вниманието върху себе си. Един вид, може и на изглежда така, но аз съм значим, следят ме, четат ми пощата и ми слушат телефона.
    Та идеята ми е, че чрез регламентиране на достъпа да се сведат до минимум злоупотребите с личната информация. Да се извади този достъп наяве, а не както досега, всеки малоумник, умник или многоумник научава всичко за теб, като не е длъжен да дава обяснение как го е научил.

    Предлагам ти да престанем диалога на тема червени помияри vs. съвестни граждани, т. к. ще станем досадни. Нямам представа за какъв компромат срещу тебе става дума, а честно казано не ме и интересува. Предполагам, че е някоя мега глупост, по-голямата част от която е само в твоето въображение.
    И не се сърди, ела на следващия купон, ще те черпя бири.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разпродажба на личната аудио техника
    От varieca във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-10, 00:49
  2. Поща и сигурност
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 22:08
  3. Сигурност в NETA
    От Didi4 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-03, 11:26
  4. Край на личната свобода ... :-(
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 13-06-02, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе