Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 86

"Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #16

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    От днес вече могат да се ползват услугите на третия GSM оператор в България - "Vivatel".
    Ето как се коментира това в пресата:
    В-к "Стандарт:
    “Вивател” с по-високи цени от “М-Тел”
    Третият GSM оператор поднесе горчива изненада на своите клиенти

    http://www.standartnews.com/archive/...omic/index.htm
    В-к "Монитор":
    Говорим чрез “Вивател” от днес
    37 ст. струва минута по мрежата на оператора
    Цената на един SMS ще е 0,16 лева

    http://www.monitor.bg/bulgaria/?sid=&cid=20&eid=529
    В-к "Сега"
    Третият GSM стартира с безплатни разговори
    Предплатените карти на оператора дават възможност и за международни разговори
    http://www.segabg.com/05112005/p0030001.asp
    И една новина от мен, току що потвърдена от тях:
    През предплатените им карти ще може да се ползва достъп до Интернет през GPRS на цена 5лв/МВ. Това другите оператори не го предлагат за предплатените си карти.
    "Стандарт" пак потвърдиха статуквото си на официален орган на М-Тел. Става малко досадно вече.

  2.  
     
  3. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #17

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    "Стандарт" пак потвърдиха статуквото си на официален орган на М-Тел. Става малко досадно вече.
    Това е ясно отдавна, няма кой да ги слуша обаче. И без това според мен вестникът е скапан по принцип.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    "Стандарт" пак потвърдиха статуквото си на официален орган на М-Тел. Става малко досадно вече.

    Цитат Първоначално публикувано от T
    Това е ясно отдавна, няма кой да ги слуша обаче. И без това според мен вестникът е скапан по принцип.
    И във вчерашния брой имаше оплювки, че базовите им станции били незаконни и щели да ги спрат.
    И днес оплювките им продължават в същия дух: http://www.standartnews.com/archive/...omic/index.htm

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #19

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Верно е това, което пишат в "Стандарт". Поне в известна част, мога да го твърдя, защото се уверих.

    Влизам в страницата на Вивател. Бизнес контакти, тъй като за тъпаците на държавна работа [нямащи право на фирми и определен вид участия в тях] "Контакти" не се предлагат.
    Какво виждам.
    Името е едно, под линка мейла е друг.
    Писах мейл, но уви, отговор няма.
    Има обаче телефон [зарадвах се]. 45 минути дава заето. [Фуск, разбирай F_ck]
    Тогава звъня [от стационарния] на 087123.
    Сладък глас подробно ми обясни, че номер по избор няма как да получа, понеже не съм бизнес клиент. Абонаментни програми се предлагат само за бизнес клиенти.
    Само предплатени карти за простолюдието нерегистрирано по Търговския закон.
    Питам как бих могъл да получа правото да съм "бизнес клиент".
    Отговора е, че бих могъл да бъда, ако имам фирма и закупя най-малко три карти.

    Обяснявам, че по ред причини не мога да имам фирма, семейството ми също, но искам да си платя номер по избор.
    Между другото, цената в страницата е 20 лева, а по телефона ми беше обявена цена 30 лева.
    Но майната му на това, отговора беше, че някога, когато почнат да предлагат абонаментни програми и на граждани физически лица, мога да попитам и ако е свободен да си платя номер по избор.
    Да, ама не.
    Хубава работа, но балканска.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #20

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Нещо не ме разбрахте двамата. Или не схванахте акцента.

    Не защитавам никого.
    Но не може гражданина Malone да не може да се възползва от "Бизнес офертата" на новия ни оператор, защото не бил регистриран по ТЗ. Това при условие, че в страната има търговци, чийто месечен доход е в пъти по-малък от моята заплата.

    И ДЗВЕР не знам дали обърна внимание, че аз не търся никакви служителски, както ги нарече, програми. Не търся нищо повече от обявеното от тях на собствената им страница. Искам да си закупя "Номер по избор". В настоящия момент ме боли бат' Андро [Андрей Громико] дали ще съм на предплатена услуга или на тарифен план, но служителката повдигна въпроса и неволно разкри, че има някъкъв проблем, най-вероятно с билинга.
    Това беше идеята.
    Спокойно можеха да напишат, че в настоящия момент стартират само с предплатен достъп.
    Лошо няма. Щеше да е прозрачно и честно отношение.

    Мой приятел предположи, че това си е един куpвeнски номер, за да се проучат реакциите на останалите два оператора, що се отнася до тарифите на Vivatel.
    Ще видим.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #21

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Разбрах, че проблемът ти е хубав номер или нещо от сорта. Нещо, което другите оператори, да ти подшушна на ушенце, май могат да дадат и без пари, ама щом са ти поискали 20-30 лева Може и проблемът да не е в билинга. Всъщност те тези неща май не се отбелязват в билинговвите системи, а се плащат на касата на място.
    Говорим не за златен или сребърен номер, а за избор от да кажем 20 до 50 текущи номера, нали?
    Аз говорех за проблема ти с туй, че нямаш фирма. И опитът ти да се обясниш в тази насока. Служителските програми обикновено са основани не на това, че военни или полицаи са по - готини от другите, но до голяма степен и на разбирането на този проблем. Това имам предвид. Тип "социална реклама" са по - скоро промоциите към лекари, учители и т.н.
    Всъщност, по мое мнение по отношение на номерата такова деление е недопустимо, особено при стартиращ оператор, не страдащ от липса на свободни номера...
    А пък за предплатените услуги май най - трудно е да си избереш номер Картите са налични.
    За другото обаче не си прав.
    Без да споменавам, че търговецът и да иска не може да купи една карта, освен ако преди това не е купил 10:
    Има голяма разлика между абонамент на търговец и на служител.
    За търговеца се правят маса проверки и се изписват 10 топа хартия.
    Актуално състояние, пълномощно, булстати, едно - друго, МОЛ, договори.
    И 5 лв. доход да има - той и Нефтозавода може да има печалба, по - малка от твоята заплата, Малоун, докато осигурява достатъчен брой лица или е платил депозит и докато фирмата му съществува, той няма къде да бяга. А ако е ЕТ, и след това.
    Докато в твоя случай - утре - недай си боже - те уволняват. Или напускаш страната. И?
    Не могат да идват у всеки индивидуален клиент да видят колко е богат.
    А разликите между корпоративен и частен клиент в правно отношение вярвам и ти ги знаеш. Може би и по - добре от мен.
    В икономиката двете неща са свързани. Риск и премия за риска.
    Прецененият като по - нерисков елемент на пазара може да се ползва от по - големи привилегии в цената.
    Има например по - големи привилегии за фирми по ДДС.
    А че можело да има много богати частни лица и много бедни фирми - можело.
    Но критериите са си критерии.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Но не може гражданина Malone да не може да се възползва от "Бизнес офертата" на новия ни оператор, защото не бил регистриран по ТЗ. Това при условие, че в страната има търговци, чийто месечен доход е в пъти по-малък от моята заплата.
    Може, може... Правилата са създадени от оператора и ти имаш две възможности: Да ги спазваш или да ги заобиколиш. Ако си обърнал внимание услугата "СПЕЦИАЛНИ НОМЕРА ПО ЖЕЛАНИЕ" е само за бизнес абонати. И по какво гражданина Malone се различава от гражданина Асан? А пък ако много ти се иска да си запазиш номерчето, помоли някой приятел с фирма да го купи и да ти го даде. В адреса за доставка на фактурата пише твоя, ти си плащаш сметките и готово.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #23

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Malone, не визирах конкретно теб или друг потребител.
    Подразни ме пристрастната статийка на еФтината журналистка от вестник "Стандарт". И примерно това, че след като много обичат статистиката, тя не направи нито едно сравнение със старта на другите мобилни оператори. Не съпостави какви цени се плащаха тогава и колко беше минималната работна заплата [няколко десетки лева разлика]. Издразни ме отношението й, че винаги се търси ползата от обещанието [дори и да не се възползва от това "обещано"], а се забравят условията, когато е давано то - тогава цените на "M-Tel" и "GloBul" все още хвърчаха в небесата - преди близо година! Най-лесно е да напускаш един куп промоции и нови услуги за последните 2 месеца и после да се тупаш в гърдите, че си подкопал конкуренцията. Ама защо не ги пуснаха преди 1 година, примерно? За да "скубят" като за последно? Знам, че задавам риторични въпроси и не искам отговор. Затова се включих и в темата, а не за да "раздавам правосъдие", примерно.

    Но вярвам, че "VivaTel" тепърва ще се развива и за доста по-кратко време ще предложи на клиентите си това, което другите оператори не успяха с години. Както казах и по-горе: просто не може всичко да стане още от първият ден - нека им дадем малко време - ако държат на обещанията си, ще ни спечелят като клиенти, ако ли не - си е за тяхна сметка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #24

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Az 4akam 2in1 usluga - razgoworite m/u kartata i telefona w kysti da sa free!!! :D

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #25

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от Skywalker
    Az 4akam 2in1 usluga - razgoworite m/u kartata i telefona w kysti da sa free!!! :D
    Що ли ми се струва, че бая ще почакаш

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #26

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Само в подкрепа на горните ми думи, вижте следният линк:

    http://mediapool.bg/show/?storyid=110873

    Промоциите продължават с пълна сила!
    И пак "Бизнес планове". Malone, за тебе е!
    С други думи, коментарът ми е следният: "Не знаех, че Бизнеса в България започна да се развива от 2 месеца насам..."

    И после пак само потребителите на предплатени услуги били облагодетелстваните...

    Ама ще е кеф да си клиент на нов мобилен оператор!!!
    5-10 хиляди клиента - няма да им се скапва мрежата, поради многомилионна клиентска несъобразителност...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #27

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Верно е това, което пишат в "Стандарт". Поне в известна част, мога да го твърдя, защото се уверих.

    Влизам в страницата на Вивател. Бизнес контакти, тъй като за тъпаците на държавна работа [нямащи право на фирми и определен вид участия в тях] "Контакти" не се предлагат.
    Какво виждам.
    Името е едно, под линка мейла е друг.
    Писах мейл, но уви, отговор няма.
    Има обаче телефон [зарадвах се]. 45 минути дава заето. [Фуск, разбирай F_ck]
    Тогава звъня [от стационарния] на 087123.
    Сладък глас подробно ми обясни, че номер по избор няма как да получа, понеже не съм бизнес клиент. Абонаментни програми се предлагат само за бизнес клиенти.
    Само предплатени карти за простолюдието нерегистрирано по Търговския закон.
    Питам как бих могъл да получа правото да съм "бизнес клиент".
    Отговора е, че бих могъл да бъда, ако имам фирма и закупя най-малко три карти.

    Обяснявам, че по ред причини не мога да имам фирма, семейството ми също, но искам да си платя номер по избор.
    Между другото, цената в страницата е 20 лева, а по телефона ми беше обявена цена 30 лева.
    Но майната му на това, отговора беше, че някога, когато почнат да предлагат абонаментни програми и на граждани физически лица, мога да попитам и ако е свободен да си платя номер по избор.
    Да, ама не.
    Хубава работа, но балканска.

    ти пък че искаш и всичко да знят. Те ониа ден са почнали работа момичетата. На МТЕЛ и ГЛОБУЛ са много любезни, ама ква фаида,като са ти 2 пъти по високи цените . Аз говоря на 0,39ст на минута и плащам 15лв такса, как да ги уважам ГЛОБУЛ като цените са толкова надути че до няма и къде. Лятото бях в англия и трябва да знаете че говорих много повече по ГСМ-а, а плащах МНОГО по малко от колкото плащам в българия. Дори и сметнато в левове . А ако се сметне към минималната работна заплата, повярвайте ми ще напсувате на ум нашите оператори . Защото в българия за да говориш по телефона повече от 10мин дневно едва ли не трябва да имаш някакъв бизнес. Все пак 10мин на ден са 300 на месец - което прави 300х0,39 - 117лв.
    Еми кажете ми това ли са много обичаните оператори ? Даваме по 1на минимална заплата за 10мин разговор на ден ?

    ПС. Само да допълня че международните разговори на ВИВАТЕЛ са в пъти по ефтини от тези на другите оператори. Примерно във втора зона е по 0,36ст. на минута, а доколкото си спомням на ГЛОБУЛ беше около 1,2лв . Вие смятайте в %

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #28

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Аз говоря на 0,39ст на минута и плащам 15лв такса, как да ги уважам ГЛОБУЛ като цените са толкова надути че до няма и къде.
    Хм. Къв е този план и откога не си ходил до ГЛобул да се интересуваш за нови планове?
    Само да допълня че международните разговори на ВИВАТЕЛ са в пъти по ефтини от тези на другите оператори. Примерно във втора зона е по 0,36ст. на минута
    Не убивай рибата! На Вивател цените са между 60 стотинки и 2(два) лева на стандартните им 8 или 9 зони.
    На Глобул са между 90 стотинки и 1 и 40 мисля, че беше. И втора зона на Вивател някак си никак не е равна на втора на Глобул, при условие, че на Глобул са три. И като говориш на 39 стотинки международно от България, обади ми се, че и на мен ми стана интересно. Може би не си чел внимателно. Или не отчиташ другия оператор.
    В АНглия е друго. Колко са там операторите?
    В щатите също са повече.
    Скоро ми се оплакваха например, че навсякъде около бълграската граница от българска страна говорят в роуминг.
    Чакайте манната на Вивател. А като изгорите, пак ще питте кой кого карал...

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Скоро ми се оплакваха например, че навсякъде около бълграската граница от българска страна говорят в роуминг
    Раздувки... Проверил съм лично - по всички граници има поне в десет километровата зона извън границата покритие на българските оператори.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #30

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Де да знам. Онзи ден ми се оплака един собственик на сравнително голяма фирма, който пътува често и хората му пътуват и са в група, че "всички са маскари". Склонен съм да му вярвам; няма причина да лъже.
    Както и да е, Малоун ви каза за първите проблеми; за другите вероятно ще говорим по - нататък.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 21:41
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе