Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 86

"Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #31

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    D3BEP, това, че на някой се е случило да говори в роуминг в пределите на страната не е новост. Аз съм плащал роуминг на Златни мостове. Просто си бях оставил телефона на автоматичен избор на мрежа и явно съм минал през някоя дупка, където е имало силен сигнал на сръбски оператор и слаб или никакъв на МТел. Означава ли това, че МТел нямат покритие на Витоша?

    Стана ми много смешно вчера като говорих с Вивател за бизнес плановете. Трябва да се продиктуват по телефона данните на фирмата, след което щели да ми назначат "акаунт мениджър", който ще се свърже с мен в рамките на една седмица за уточняване на подробностите по договора. Аз да не кандидатствам за кредит...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #32

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    D3BEP, това, че на някой се е случило да говори в роуминг в пределите на страната не е новост. Аз съм плащал роуминг на Златни мостове. Просто си бях оставил телефона на автоматичен избор на мрежа и явно съм минал през някоя дупка, където е имало силен сигнал на сръбски оператор и слаб или никакъв на МТел. Означава ли това, че МТел нямат покритие на Витоша?
    Тъй излиза. Има покритие, ма на, не можах да се свържа.
    Плюс туй говорим не за дупката и ъгъла на падане, а за пътища. Примерно в района на Малко Търново. Чутните планини там ги няма за оправдание, а телефонът хваща всичко друго, освен Мтел и Глобул...
    Тъпо, ама е така. Естествено, че за да говориш в роуминг, говориш през някой друг оператор. Ако нямаш друг оператор, ще имаш ли роуминг?
    Това е простотия от една страна на българските оператори и от друга страна може би липса на установени международни отношения при поставяне на мощности, които - да се надяваме - в скоро време ще се изчистят, поне със съседните страни.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #33

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Хихи, днес, докато ме е нямало вкъщи, се е случило нещо неочаквано...

    В нашата фамилия, все още има действащ Мобифон [с активен номер], и днес се е получило благодарствено писмо от "Мобиком" ЕАД, заедно с подарък - "Пакет за предплатена услуга от... Вивател"!



    Не успях да прочета писмото, но ми се мярна нещо, че "Мобиком" били вече "Вивател"... вярно ли е това?


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Мобиком не е Вивател. Само собственика е един и същ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    41
    #35

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Не успях да прочета писмото, но ми се мярна нещо, че "Мобиком" били вече "Вивател"... вярно ли е това?
    И да, и не - Мобиком беше, и е дружество със собственик БТК, както и Вивател. Но общото приключва до тук (като оставим настрана и факта че доста от инженерите на Мобиком се "преляха" във Вивател, но там отидоха и "недооценени" такива от МТЕЛ и Глобул).

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #36

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Slayerized, благодаря за уточнението.

    Всъщност, писмото в момента е до мен, затова ще ви зачета малко от него...

    "...Тази година новият GSM оператор БТК Мобайл стартира своята дейност на българския пазар под търговското наименование vivatel.
    За нас е чест да Ви информираме, че Мобиком е избран за основен дистрибутор на продуктите и услугите на vivatel..."


    Мисля, че това обяснява всичко.

    Пакетът идва с 10 лв. време за разговори, но за да се активира, трябва да се занесе въпросното писмо в някой от магазините на Мобиком и БТК...


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    63
    #37

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    ве4е от 2-ва дена сам си купил от предплатените карти на вива и днес от обяд нямам ве4е врьзка обаждам се на 087123 и служителката ми вика: ами нова е компанията и за тва няма вразка... е да ама ве4е я няма тая врьзка от 12 4аса и не се знае до кога аиде сега успех на вси4ки нови и "щастливи" абонати

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от krasimladeja
    ве4е от 2-ва дена сам си купил от предплатените карти на вива и днес от обяд нямам ве4е врьзка обаждам се на 087123 и служителката ми вика: ами нова е компанията и за тва няма вразка... е да ама ве4е я няма тая врьзка от 12 4аса и не се знае до кога* аиде сега успех на вси4ки нови и "щастливи" абонати*
    Всяко начало е трудно....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    63
    #39

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    абе....нямам думи

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #40

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    хайде-хайде.....спомнете си първите седмица-две от съществуването на мрежата на мтел или глобул.....все пак стартираха преди по-малко от седмица.....не ги оправдавам, защото оператор от тяхната категория и с техните претенции наистина неможе да допусне нещо подобно, но се случва....btw аз от снощи имам обхват и си говоря нормално.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #41

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Само не мога да разбера къв е тоя рев, че мрежата на vivatel е спряла за някакъв си ден-два. Голяма работа! Глобул пък са на пазара от ненам си колко години пък за миналия месец мрежата им умря на два пъти /за толкова знам/, отделно разговорите се разпадат като преварена юфка. Много се забавлявам и с *телефония им център - толкова е творчески, че от всеки оператор получаваш отговор, изключващ всички други, дадени до момента. Мтел нямат проблем с обслужващия си център, обаче направиш ли разговор извън тяхната акватория ти правят пълна аутопсия на портфейла. Също така имат и невероятен мениджмънт - от 5-6 години свалят цените, а те си стоят все едни и същи - МАГЬОСНИЦИ!!!
    Не мисля да си купувам скоро vivatel, обаче пък накараха Мтел и Глобул да си смъкнат поне малко безобразно високите надценки и затова и новите са ми сиимпатични, дори и неработещи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #42

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    днес жена ми като Иво има още действаш мобифон,и получи по пощата сим карта,та в офиса и казали че в момента няма мрежа на Вива защото Глобул и м-Тел съдят Вива,и че не се знае кога ще тръгне мрежата им

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    днес жена ми като Иво има още действаш мобифон,и получи по пощата сим карта,та в офиса и казали че в момента няма мрежа на Вива защото Глобул и м-Тел съдят Вива,и че не се знае кога ще тръгне мрежата им
    Типичен случай на информация в стил "Една жена каза"...
    Мрежата си работи и то съвсем читаво. Ето и първите наблюдения:
    1. Вчера клетката ми даваше ниво, по-ниско от средното, сега е на максимум.
    2. Изпратен СМС от GSM с карта на Vivatel до GSM с карта на Mtel пристига за 12 сек - обратно - за същото време.
    3. Сигнала е чист и силен, но има едва доловимо ехо.
    4. GPRS на предплатената карта работи нормално с автоматичните настройки.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #44

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    /offtopic

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    2. Изпратен СМС от GSM с карта на Vivatel до GSM с карта на Mtel пристига за 12 сек - обратно - за същото време.
    Това за ping ли да се счита

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #45

    Re: "Vivatel" стартира...(Какви са впечатленията Ви?)

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    /offtopic
    Това за ping ли да се счита* *
    Почти - показва както работата на SMS сървъра, така и връзката между двата сървъра. В миналото Мтел имаха сериозни проблеми с "опашките" в сървъра си - съобщения се бавеха с часове...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 21:41
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе