Вижте резултатите от анкетата: Бихте ли подкрепили такъв закон, какъвто е приет в Италия?

Гласували
107. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    81 75.70%
  • НЕ

    16 14.95%
  • При определени условия

    10 9.35%
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 87

За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #16

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Темата май отиде в различна посока от заглавието - въпросът беше дали човек да има право да застреля друг, който нарушава неприкосновеността на неговия дом. С две ръце съм "ЗА" тази мярка.
    Това обаче не означава, че с приемането на подобен закон куцо и сакато ще може да си купи лесно законно оръжие!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Гласувах ЗА и аргументите ми са следните:
    1. Самия факт на съществуването на такъв закон ще има силно възпиращо действие за квартирните крадци. Сега практически хората са беззащитни срещу всеки по-ловък апаш, успял да преодолее ключалките, който като види собственика, предпочита да го нападне пръв, знаейки, че той няма правото да се защити адекватно, а след това да избяга, разчитайки че няма да бъде открит.
    2. Правото на притежаване на оръжие в къщи, в офиса или на вилата не означава правото за "носене на оръжие" - т. е. аз мога да го употребя там при самозащита, при защита на близките или имуществото си, но не мога да го разнасям по улиците, в транспорта или на обществени места.
    3. И както каза Pat : "В едно съм сигурен обаче 100% - ако ще гледам някой прострелян, предпочитам това да е нападателя, а не някой близък или самия аз!"

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #18

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    най-малкото той като влезе у нас с патлак няма да го питам дали го е грижа колко боли ако простреля някой...
    за намирането на нелегални оръжия съм съгласен... най-лесно ще те гръмне и ще го хвърли в някое дере...
    но цаката е да се изкара такав закон и да се разрешава употребата на огн. оръжие само при определени условия...
    естесвено че съседа ми който е лежал например в затворя няма да му се даде такова...
    или пък напримерно... извинявай с какво ще ме обираш че да знам дали да си вадя патлака ако си с нокторезачка...
    друг пример... 7 часа вечер, неделя зимата... леко се стъмнило, минавам по мост, разминавам се с двама цигани и отнасям ебати тупаницата в устата... още имам дупка от откъснатото месо... е питай ме как нямаше да ги разстрелям като кучета долните боклуци... айде може да подминеш... но става ли въпрос за детето ми (само пример) или съпругата ми или незнам кой още... първо стрелям после питам... да не е влизал... аз не смятам да оплаквам съдбата на някой скъп за мен заради някой прошляк решил да изкара някой лев... дори и да съм с нелегално... няма да се замисля :knuppel2:
    като бъдат засреляни няколко отпадъци от обществото ще има малко респект!


    П.С: Не съм за насилието, но при дадено положение ще го използвам имам или нямам право, имам или нямам възможност ще се опитам!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    @Pat -* мдам , малко се поувлякох - пак си помислих за нападение .
    Истината е че* в къщата си можеш да държиш оръжие за самоотбрана ,но ако излезеш с него навън - под ударите на закона.
    За да се приложи този закон у нас - на полицаите им трябва разрешение за стрелба без моментните ограничения* ( до този момент имат право да използват оръжие* само ако са в положение на неизбежна отбрана или явно нападение. )
    Много е важно да се уточнят и огнестрелните оръжия за отбрана у дома
    Навсякъде са :
    Ловни карабини с магазин до 5 патрона и калибър от 22* до 12мм.* Полуавтоматични
    Пистолет* с магазин до 8 патрона* с калибър от 22 до 8 мм , Полуавтоматични
    Сметнато е че при повече патрона при карабини и пистолет вече става дума за нападение , и калибъра при самоотбрана в малки разстояния като на една къща* не е от толкова значение.


    Автоматични карабини , пистолети с калибър 11,45( 45 -ти* ) , 9мм* с магазин повече от 8 патрона за пистолетите и повече от 5* за карабините се продават само с разрешително за което се чака 1 м след проучване . Даже автоматичните карабини са "спънати" нарочно да не са автоматични , но лесно се модват - изпилявва се ограничителната планка и "Uzi"-то става пак бързо и опасно!

    Само че ще трябва и конституцията да се преправи - в момента пише че можеш да използваш насилие срещу незаконно проникнало лице в къщата ти , но само с измерим оглед на щетите* - няма как да те оправдаят че си гръмнал някого, който ти е нарамил телевизора!!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #20

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Сметнато е че при повече патрона при карабини и пистолет вече става дума за нападение , и калибъра при самоотбрана в малки разстояния като на една къща не е от толкова значение.


    Значи зареждам 8-магазинния патлак с цял пълнител + един патрон в цевта и вече се водя нападател и потенциално опасен за обществото!

    Между другото, някой може ли да сподели впечатления или знания по въпроса дали един пневматичен пистолет (калибър 4.5 мм, с въглероден диоксид) би бил достатъчно ефективен за самоотбрана?

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #21

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    аз съм За!
    Имам доста лични обеждения по този въпрос, които доста се препокриват с изредените мнения дотук, за това мисля че няма смисъл да ги изреждам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Абсолютно ЗА! с двете ръце. В Америка, като е разрешено да не би да са се избили един друг? Точно обратното ! Има ред, частната собственост е на висота и уважение а престъпниците са респектирани (които са останали живи де :-) )

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #23

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Между другото, някой може ли да сподели впечатления или знания по въпроса дали един пневматичен пистолет (калибър 4.5 мм, с въглероден диоксид) би бил достатъчно ефективен за самоотбрана?
    Няма смисъл,най-много отсрещния да се настърви още повече.
    По-добър вариант е да се позанимаваш и да си извадиш разрешително за боен пистолет,първите няколко (по твоя преценка колко ще са) стоп-патрони, останалите
    Иначе газовите/пневматичните са:
    1. Много опасни в някои ситуации,защото повечето са копия на истинските (поне на външен вид),нападателя няма от каде да знае че е газов/пневматичен и предприема крайни мерки за да оцелее (ако той има истински пистолет се сещаш какво се получава или да речем нож)
    2. Пневматичните са ефективни само ако го уцелиш в тези точки на тялото (очите и въобще лицето),за които след това ако остане жив,ще те съдят за има няма 15-тина години затвор(освен ако не си лудия късметлия).
    3. За газовите пистолети повечето хора са запознати,така че...






  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #24

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    В шахмата има едно златно правило - заплахата е по-силна от самото изпълнение.
    Достатъчно е крадецът да знае, че може да бъде гръмнат!
    Категорично бих подкрепил такъв закон, но не бих си взел оръжие без конкретна заплаха.
    Важното е, че крадецът няма да знае това.
    Категорично съм "за",като горното мнение най-точно съвпада с моето.Освен това на нападателя може да се въздейства не само с огнестрелно оръжие!
    Kато казвам това имам впредвид,че сега българина няма право по никакъв начин да въздействана нападателя,дори сметоди от типа "Сам в къщи"! Спомнете си как беше разпънат на кръст пенсионера,който охраняваше имота си с капани от 220в от циганите(не знам докъде стигна делото).
    А иначе притежаването на огнестрелно оръжие у дома си е много повече отговорност и грижи отколкото спокойствие.Познавам и други,които са предпочели да се откажят от него,подобно на @Mr.TECHNO,за да спят спокойно!Аз просто искам да имам право да правя с престъпника каквото си знам :knuppel2:,щом е в моя имот !

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #25

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    за

  13. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #26

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    А това според мен е най-"доброто"

    http://handguns.g00net.org/Russian/PM-gurza.htm


    Най-важната част от техническите характеристики на пистолета, създаден за стрелба по защитени цели е неговата далекобойност на ефективния огън - 100 м, макар че на такова разстояние прицел с лично оръжие се води рядко (при "Макаров" тази далечина е 25 метра).
    ...
    За пример до 70 м. куршумът на "Гюрза" пробива бронирана жилетка (2 титанови пластини с дебелина 1.4 мм. всяка и 30 слоя кевлар), а до 50 м. пробива стоманен лист с дебелина 4 мм. Куршумът е способен да пробие цилиндров блок на автомобилен двигател. Такава бронепробиваемост е невъзможна за повечето известни пистолети
    Малко се поувлякох... :tequilla:

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #27

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Категорично съм "за",като горното мнение най-точно съвпада с моето.Освен това на нападателя може да се въздейства не само с огнестрелно оръжие!
    Да бе,може и с пиратки,може с причестяване,а може и с убеждаване!Я остави тези смехории Аз съм твърдо "за"!След като не могат,или не искат да ни пазят,то да се опазим сами!Това не означава,че искам да гърмя наляво или надясно всеки,който ми се мерне.Но искам да имам правото да си защитавам частната собственост по закон,срещу незаконни посегателства! :knuppel2:

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    приятели, правите грешката да преценявате личната си нужда от огнестрелно оръжие, а не да гледате на обществото такова, каквото е - не няколко високоинтелигентни индивида, каквито сме се събрали тук, а СБИРЩИНА от полуграмотни, полуинтелигентни, сприхави примати, каквито са ОГРОМНА част от хората.

    аз няма да го използвам за незаконни цели, ти няма, той няма.... но на всеки от нас се падат поне по 100 абстинентни наркомана, 200 циганина без никакви морални и етични задръжки и по 50 криминално проявени, които само това чакат.

    погледнете на обществото отгоре. аз не мисля, че мнозинството е съвестно достатъчно, за да му бъде дадено правото да разполага с оръжие

    лично мнение

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #29

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    В съвсем тексаски стил, най-добре на лепнем една бележка на входната врата:

    "Първо стрелям, после питам..."


  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #30

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Предполагам че тестовете за огнестрелно оръжие - боен пистолет, не са никак лесни! Естествено че няма да се дава право на всеки втори да защитава частната си собственост с оръжие! Най-малкото един циган или наркоман или леко психически отклонен човек няма как да го мине... пък дори и да го направят боен със стоп патрони... 2-3 стоп и съм сигурен че няма да може да си каже името злоупотребилия доста време... то да им вземеш страх... то стоп стоп, но от 2-3 метра сигурно болката е наполовина с прострелян от истински... а и една лепенка на защитения район "СТРЕЛЯМ НА МЕСО" ще е доста ефикасна, след като например е приет такъв закон... за тези които могат да четат обаче

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 18-07-12, 16:23
  2. Продавам РС за дома или офиса 180лв
    От bogy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-07, 10:37
  3. ще отучват българина да пие домашно вино
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-01-05, 11:10
  4. Врагът на българина се крие в самия него
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-04, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе