Вижте резултатите от анкетата: Бихте ли подкрепили такъв закон, какъвто е приет в Италия?

Гласували
107. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    81 75.70%
  • НЕ

    16 14.95%
  • При определени условия

    10 9.35%
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87

За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #31

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    До такива закони/мерки се стига в държави, в които държавата не може да наложи реда/закона, а когато закона не важи - това вече не е демокрация /виж значението на думата/!!!
    България е такава страна и е редно да се нареди до споменатите вече САЩ, а сега и Италия
    Аз съм ЗА!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Така е само че не се отчита фактът че стоп патрона при нашите износени макаровчета - третия или четвъртия засича - и пистолета става неизползваем !

    G_R_U* пистолета Гюрза - до скоро го наричаха "гъмяща змия" , "черна вдовица" - този пистолет е изключително направен за нападение ,заместник на легендарния ПСМ.
    С Този пистолет се охранява президента ***** и се ползва само от "Спецназ"

    От Пистолета се отказах защото прецених че могада се справя и без него , особено в домът си* ( имам сума* ножове, стари ками* и една камара хладни оръжия ( отверки , поялници , клещи , пинсети и др. :mon: :rid: :box: :knuppel2: )

    @IVO Tm* *-твоя стил е т.н "Сталински " - първо стреля , после говори , или говори се в паузата когато сменяш пълнителя - " тррррррррррррррррррррр,* стой ще стрелям !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #33

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    FearMe определено е доста прав - малцина са тези, които няма да злоупотребят с подобни придобивки.

    От друга страна, идеята със стоп-патроните също ми хареса, но нищо не би спряло притежателя на пищова да си сложи и бойни, нали?

    Може би оптималният вариант би бил ако можеше да се пуснат в продажба (като за начало да се изобретят/пригодят де, което не е невъзможно мисля... ) пистолети, които да могат да стрелят със стоп-патрони, но не и с бойни.

    Сигурно е обаче, че нацията ни няма достатъчно съзнание за свобода в аспекта на личното бойно оръжие, въпреки че аз лично (както вече казах) съм ЗА такъв закон - и вие сте ми мили, ама близките ми са ми по-мили!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    FearMe определено е доста прав - малцина са тези, които няма да злоупотребят с подобни придобивки.

    От друга страна, идеята със стоп-патроните също ми хареса, но нищо не би спряло притежателя на пищова да си сложи и бойни, нали?

    Може би оптималният вариант би бил ако можеше да се пуснат в продажба (като за начало да се изобретят/пригодят де, което не е невъзможно мисля... ) пистолети, които да могат да стрелят със стоп-патрони, но не и с бойни.
    ************************************************************************************
    Няма как да се направи това - енергията и при двата патрона е еднаква - по-слаба цев би се разпаднала при изстрел от боен патрон бил той стоп или не . а и не можеш да осъдиш човек на смърт за това че без да иска е сложил боен патрон и цевта му е забита в главата после !

    Това което може да се направи е специален пистолет с нестандартен калибър и от този калибър да се правят само стоп патрони. Но едвали ще стане!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #35

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    а някой може ли да ми изброи държавите в които е приет този закон... да науча нещо

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #36

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    FearMe определено е доста прав - малцина са тези, които няма да злоупотребят с подобни придобивки.
    Тук нещата не са така, но явно не си запознат с процедурата за получаване на разрешително за огнестрелно оръжие.

    От друга страна, идеята със стоп-патроните също ми хареса, но нищо не би спряло притежателя на пищова да си сложи и бойни, нали?
    Тука пак има нужда от пояснение:
    Стоп патрон можеш да си ползваш със всеки газов пистолет стига да махнеш малката тръбичка , която е на винт в цевта. Всеки боен пистолет стреля и със стоп патрони без проблем, като заряда не е отслабен, но патроните биват най-различни и там е тънкостта. Аз имам едни германски, които са със над 100 сачми с диаметър под 1мм. Представи си доктора с лупа и пинсета дето ще ги маха от потенциален престъпник или циганин. Има и едни турски, които са със сачма една единствена няколко милиметъра. И с двата патрона от един или два метра пребиваш човек сакаш стреляш с боен пистолет.

    Може би оптималният вариант би бил ако можеше да се пуснат в продажба (като за начало да се изобретят/пригодят де, което не е невъзможно мисля... ) пистолети, които да могат да стрелят със стоп-патрони, но не и с бойни.
    Има такива, това са всички газови пистолети, както обясних по-горе ...

    Сигурно е обаче, че нацията ни няма достатъчно съзнание за свобода в аспекта на личното бойно оръжие, въпреки че аз лично (както вече казах) съм ЗА такъв закон - и вие сте ми мили, ама близките ми са ми по-мили!
    Много си е узряла нацията, недей мисли, че хората са глупави, не е така.
    Този закон само би респектирал престъпниците, защото и те не са глупави и им е мил живота...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #37

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Голяма глупост каза, но явно не си запознат с процедурата за получаване на разрешително за огнестрелно оръжие.
    Ами хайде, запознай ни де! Нали се сещаш, че когато човек не се аргументира след като не е съгласен с някакво твърдение, ситуацията става леко смешна?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Тука пак си неподготвен, а именно:
    Стоп патрон можеш да си ползваш със всеки газов пистолет стига да махнеш малката тръбичка , която е на винт в цевта. Всеки боен пистолет стреля и със стоп патрони без проблем, като заряда не е отслабен, но патроните биват най-различни и там е тънкостта. Аз имам едни германски, които са със над 100 сачми с диаметър под 1мм. Представи си доктора с лупа и пинсета дето ще ги маха от потенциален престъпник или циганин. Има и едни турски, които са със сачма една единствена няколко милиметъра. И с двата патрона от един или два метра пребиваш човек сакаш стреляш с боен пистолет.
    Ок, прочети все пак и поста на Mr.TECHNO, защото това, което той каза в тая връзка, не се припокрива баш-баш с горното. А и той ме обори по доста по-културен начин от теб...

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Много си е узряла нацията, недей мисли, че хората са глупави, не е така.
    Де и аз да бях такъв оптимист...

    Peace!

  10. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #38

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Не прочетох темата само набързо 2 реда
    Против съм... Аз съм бивш военен и повече от 6 години мъкнах патлак..Тъпо и безмислено- така шанса да те пребият като куче е по голям. Нека да не забравяме и неудобството и психологическия проблем.. ако живееш сам не е кой знае какъв проблем, но ако имаш малки деца... децата намират всичко.. дори кода за сейфа...Друг е яда да го загубиш - примерно в кафене или обществен кенеф...до сега се водеха разследвания сериозни за кражба на оръжие(или загуба)...Така всеки квартален бабаит ще си вземе и като се напие може да застреля съседа щото му е криво...или кучето му че лае - или децата че вдигат шум като играят...То стига да гръмне 2 пъти във въздуха и ще се посереш, като знаеш че детето ти играе там..
    Виждъл съм пиян военен да надупчи колата на комшията щото докато е дежурен онзи закачал жена му ...
    Инак за фирми - охрана и самозащита и сега дават, даже като се борави с определени количества пари въоръжената охрана е задължителна позакон.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #39

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Да, трябва да имаме оръжие. Та като влизат по дворовете и къщите ни да се защитим или да ги сплашим. То със спрей не можеш да уплашиш никого. Трябва по-крути мерки. Щом влиза в частна собственост, той да знае какво ще го очаква там. А не да се прави на бабаит и да трепе и краде.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #40

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Искам съвет как да защитя домът си от крадци. Откраднаха ни всичките кокошки и продължават да влизат и да тарашат, а най-лошото е че ни плашат. Полицията не взе никакви мерки. Нямало доказателства за откраднатите кокошки - пера по улицата. Та кой ще остави перата по улицата, да не ги скубят направо там.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #41

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Да не би да съм сбъркал форума , я да вида пак .. дамм сетком.бг пише .. отивам на църква.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #42

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    закъснял си с година и половина по темата, но поне с получените съвети ще си защитиш добре кокошките....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #43

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    Против съм... Аз съм бивш военен и повече от 6 години мъкнах патлак..Тъпо и безмислено- така шанса да те пребият като куче е по голям.
    Малко късно включване в темата
    Съгласен съм с WilliamDark. Оръжието трябва да бъде колкото се може по-малко. Говоря за смъртоносно оръжие, което много лесно причинява смърт. Спрей или електрошок - да, може.
    Ето доводите:
    - ако всеки си вземе оръжие у дома - това няма да спре крадците. А тъй като и те не пасат трева - задължително ще бъдат въоръжени и ще гледат да стрелят първи - за всеки случай, за да не бъдат те гръмнатите. И тъй като предимството на изненадата е на тяхна страна - ще има повече кражби с трупове, но не на "гостите", а на "домакините".
    - специалисти по оръжия и отбрана съветват, че ако не си изкусен, хладнокръвен и бърз стрелец като в каубойските филми - стой далеч от оръжие. Вероятността да те гръмнат ако те видят че си с оръжие е много по-голяма, отколкото ако си невъоръжен. Тъй като този, срещу когото ще се наканиш да използваш оръжие при отбрана със сигурност ще бъде с много по-голяма практика от твоята в използването на оръжие - резултата от двубоя няма да е на твоя страна. Това не би се случило, ако си невъоръжен.
    - отнемането на живот е все още нещо и със закон позволено - смъртното наказание в някои страни. Но замислете се колко е варварско това. Един нормален човек не трябва да си вменява "божието" право да отнема живот, на когото и да е, под какъвто и да е предлог. Доколкото съм чувал - ако нормален човек убие друг човек, пък бил той и най-големият гадняр - после това го преследва като кошмар и не са рядко случаите след време да превърти. Чувал съм, че руските наказателни отреди от НКВД, които са разстрелвали хиляди полски офицери в Катинската гора по време на втората световна война - след това се пропиват, полудяват и е имало много самоубийства след тях.
    Така че - далеч от смъртоносните оръжия, по-добре без тях.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #44

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    българинът още не се е научил да си хвръля разделно отпадъците, хвърля си фаса на тротоара, въпреки, че кошчето е на две крачки от него, вие искате да борави с такива технологични неща като пистолети...искам да кажа, че не е само до това да имаш оръжие, но и да имаш културата да го ползваш...


    аз лично предпочитам самурайски меч: http://twitchfilm.net/site/view/its-...olice-trailer/

    (трейлъра не за гнусливи и за хора, които не обичат хоръри...)


  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #45

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Без промяна в законодателството е безсмислено да се купува оръжие за самоотбрана. Аз имам пистолет и не съм го вадил от касата от години. Ако гръмна циганина влезнал да краде в дома ми влизам в затвора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 18-07-12, 17:23
  2. Продавам РС за дома или офиса 180лв
    От bogy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-07, 11:37
  3. ще отучват българина да пие домашно вино
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-01-05, 12:10
  4. Врагът на българина се крие в самия него
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-04, 16:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе