Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 103

Да подкрепим Дания!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #61

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    И какво - да се убиваме ли?? Не- ние сме хора , мислещи!!
    Нека всеки си изповядва религията, стига да не пречи на другите.
    В момента се насаждат някакви крайни виждания на верска основа.
    Няма ли разумни хора в света, където се изповядва ислям??
    Ами публикувайте карикатури - нека това е вашето оръжие.
    Не убивайте невинни хора!!
    Няма причина - никаква! Европейците сме толерантни към всякаква религия.
    И сега (преди е било друго) сме готови да уважаваме всеки избор!
    Не може с атентати - няма да стане.
    Не си ме разбрал правилно.
    Явно някъде се разиграват сценарии и т.н

    За никакви убийства и прочее не говоря
    Не може ли някъде пък тайни служби да подготвят и самоубийствени атентати.

    Тая работа ми изглежда все по-нагласена

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #62

    Re: Да подкрепим Дания!

    "Насилието е последната възможност на некомпетентния"- Азимов, "Фондацията". До колкото познавам историята, няма конфликт, решен с насилие.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #63

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    "Насилието е последната възможност на некомпетентния"- Азимов, "Фондацията". До колкото познавам историята, няма конфликт, решен с насилие.
    Е това ми хареса - благодаря!

    @badr
    никого не съм се старал да разбирам.
    за мен това е нечовешко - никога няма да оправдая такива мерки.
    Независимо с какви лозунги са подкрепени.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #64

    Re: Да подкрепим Дания!

    Вчера вечерта за кратко проследих едно предаване по френската телевизия, посветено на въпросните събития - бяха се събрали политици, журналисти, писатели, представители на мюсюлмански организации и т.н. - не го догледах щото ми се доспа, но...какво ми направи впечатление : спомена се, че се смесват религиозни и политически въпроси, че конфликтът има преди всичко политически измерения, подчерта се, че в развитите демокрации църквата е отделена от държавата, че държавата не носи отговорност за свободно изразеното мнение на вестник или индивид, според принципа за свободата на словото...

    един арабин, представител на правозащитна организация каза, че обидата и гнева идвали от това, че щом карикатурата била на Мухамед с бомба на главата, това било обвинение, че всички мюсюлмани били терористи...

    един журналист попита съвсем простичко: не са ли по-вредни за имиджа на мюсюлманите и религията им, атентатите извършвани в името на пророка отколкото някакви си карикатури; посочи и това, че за да се свързва тероризма с религията са виновни самите терористи, които извършват убийства и т.н. в името на пророка - мюсюлманската религия в съзнанието на хората е пряко свързана с тероризма, щом в нейно име се върши той - за съжаление това е така и не може да се отрече...защо вярващите не протестират така бурно след поредния атентат, които им вреди много повече от някакви си рисунки...

    някой ще възрази, че канонът забранявал да се изобразяват лица и това обидило мюсюлманите - нека си спазват това правило в техните си държави - във Франция и Дания могат да си публикуват и сега и в бъдеще каквито си искат карикатури на когото и да е било, защото ако сега се отстъпи за това нещо, след някоя и друга година може да се наложи да се отстъпи за нещо много по-важно и съществено, просто да се получи ефекта на доминото...днес ще отстъпим за карикатурите, утре може да се наложи да отстъпим за фереджета и да забраним късите поли , а в други ден ще бъде забранена телевизията и интернет...


    Публикувана от: Wise
    Цитат на: llll в Днес в 21:04
    "Насилието е последната възможност на некомпетентния"- Азимов, "Фондацията". До колкото познавам историята, няма конфликт, решен с насилие.


    Е това ми хареса - благодаря!
    Ако не се лъжа руско-турската освободителна война е донесла освобождение на България по доста насилствен начин...по-скоро повечето конфликти се решават именно с насилие, но в много по-големи мащаби от кървавите, но безмислени атентати

    Азимов:

    --- Против глупостта самите богове са безсилни да се борят? забележете въпросителната....

    --- If knowledge can create problems, it is not through ignorance that we can solve them.

    ---- To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.

    от мен - толкова

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #65

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor

    ........
    Ако не се лъжа руско-турската освободителна война е донесла освобождение на България по доста насилствен начин...по-скоро повечето конфликти се решават именно с насилие, но в много по-големи мащаби от кървавите, но безмислени атентати
    ........
    За руско- турската "освободителна" война- не става... Освободителна е в кавички защото не е освободителна, а ***** се опитва да разшири сверата си на влияние на Балканите. Или накратко- България сменя Турското влияние с Руско ...В резултат- и до днес се чувстава отношението на Запада към България, като бивша Съветска република. И колко време е бил в сила СанСтефанския мирен договор, който слага край на Руско Турската война? Значи с война и насилие резултатите са съмнителни....Виж и примери от по- новата история- Афганистан, войните в залива....Разумният подход е друг- за подробности проучи по- подробно въпроса със Северна Ирландия. Или накратко- ще цитирам сръбски политик, който е казал:"Политика се прави со кротце, со благо и со малко кютек"... Е извинявайте- много се отклоних от темата..

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    За руско- турската "освободителна" война- не става... Освободителна е в кавички защото не е освободителна, а ***** се опитва да разшири сверата си на влияние на Балканите. Или накратко- България сменя Турското влияние с Руско ...В резултат- и до днес се чувстава отношението на Запада към България, като бивша Съветска република. И колко време е бил в сила СанСтефанския мирен договор, който слага край на Руско Турската война? Значи с война и насилие резултатите са съмнителни....Виж и примери от по- новата история- Афганистан, войните в залива....Разумният подход е друг- за подробности проучи по- подробно въпроса със Северна Ирландия. Или накратко- ще цитирам сръбски политик, който е казал:"Политика се прави со кротце, со благо и со малко* * кютек"... Е извинявайте- много се отклоних от темата..
    Нека бъдем точни! Това - "со кротце, со благо и со малко кютек"... го е казал български политик - Ляпчев, а сърбина е рекъл: "Политика се прави со пари и со дупе, а ние пари немаме". И аналогията с Руско-турската война хич не е на място в конкретния случай.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #67

    Re: Да подкрепим Дания!

    @Lupus- прав си. Благодаря за уточнението! А относно аналогията- е не я давам аз....И съм силно ПРОТИВ да се прави аналогия между решаването на конфликт и която и да е война! Връщайки се на темата- днес по някакви новини чух, че редица ислямски държави налагат ембарго върху вноса на Датски стоки. Значи имало и други средства...

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #68

    Re: Да подкрепим Дания!


    За руско- турската "освободителна" война- не става... Освободителна е в кавички защото не е освободителна, а ***** се опитва да разшири сверата си на влияние на Балканите. Или накратко- България сменя Турското влияние с Руско ...
    за ***** може и да е разширяване на влияние - но е важен резултатът за нас - освобождаването на България и и май тогава българите са предпочатали руско християнско влияние, вместо турско, мюсюлманско

    и не е било влияние, а иго, робство, насилствено асимилиране, довело до промени в генофонда на българите (това е друга тема...)

    щом не приемате реални исторически аналогии, ето ви нереални - STAR WARS - 6 епизода мирни джедайски напъни доведоха до разруха на галактиката и пак чрез война и разрушения беше постигнат мир (споко, споко...само ви дразня... )

    ------------------------------------------------

    по темата - ето ви друга война в момента, във връзка с карикатурите - извинявам се на русофобите, че е на руски:
    http://www.cnews.ru/news/top/index.s...6/02/08/195787

  11. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #69

    Re: Да подкрепим Дания!



    Ще ме прощавате ама си оправете езика ,понятията ТУРСКО ВЛИЯНИЕ (присъствие) се използва от децата до 3клас (като разбира се, те не са виновни за това) и от някои други хора които не заслужават да ги коментирам,а за НЕБЛАГОДАРНИЦИТЕ които разправят че ***** не ни е освободила - всички знаете къде се намира Турция (какво парвите тук)



    @hihimor го каза много добре, повечето конфликти се разрешават с насилие,ако не се използва насилието това значи смирение(моля несъгласните да дадат пример за обратното) и къде отива свободата тогава?????

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #70

    Re: Да подкрепим Дания!

    Моля по- накратко! Какво искате да кажете с тази пропаганда на войни и насилие- да се хванем за гушите с мюсюлманите и да видим кой- кого? И понеже ние сме "по- цивилизовани"- дай да ги изтрепем, защото не разбираме тяхната култура ?!!! КАТЕГОРИЧНО СЪМ ПРОТИВ ТОВА!!! И не желая да дикутирам повече по темата в тази насока!* *

    Който пропагандира насилието- нека сам носи срама си ......

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #71

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Моля по- накратко! Какво искате да кажете с тази пропаганда на войни и насилие- да се хванем за гушите с мюсюлманите и да видим кой- кого? И понеже ние сме "по- цивилизовани"- дай да ги изтрепем, защото не разбираме тяхната култура ?!!! КАТЕГОРИЧНО СЪМ ПРОТИВ ТОВА!!! И не желая да дикутирам повече по темата в тази насока!* *

    Който пропагандира насилието- нека сам носи срама си ......
    не пропагандирам война и насилие, нито пък съм казал да се хванем за гушите с мюсюлманите и да видим кой- кого - четете!

    с моите постове само се мъча да проследя развитието на събитията, като посочвам новини от различни източници, без да споря излишно, а тук някои се отнесоха в разни висши сфери на духа...

    освен това вече са хванали Дания за гушата, и не ми посочвайте ембаргото - преди него вече имаше палежи, насилие, и убииства...

    въобще сирийските тайни служби добре са си свършили работата.....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #72

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    Ако не се лъжа руско-турската освободителна война е донесла освобождение на България по доста насилствен начин...по-скоро повечето конфликти се решават именно с насилие, но в много по-големи мащаби от кървавите, но безмислени атентати
    ????

  16. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #73

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Моля по- накратко!Какво искате да кажете с тази пропаганда на войни и насилие- да се хванем за гушите с мюсюлманите и да видим кой- кого? И понеже ние сме "по- цивилизовани"- дай да ги изтрепем, защото не разбираме тяхната култура ?!!! КАТЕГОРИЧНО СЪМ ПРОТИВ ТОВА!!! И не желая да дикутирам повече по темата в тази насока!

    Който пропагандира насилието- нека сам носи срама си ......
    Tяхната култура не я разбирам наистина(май не само аз),не пропагандирам нищо- просто съм реалист и както казах малко по-горе - търпението си има граници!

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    повечето конфликти се разрешават с насилие,ако не се използва насилието това значи смирение(моля несъгласните да дадат пример за обратното) и къде отива свободата тогава?????

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #74

    Re: Да подкрепим Дания!



    Цитат Първоначално публикувано от llll
    ????
    така пише в учебниците по история, за съжаление насилието е неотменима част от човешката цивилизация, и последните събития го доказват за хиляден път

    аз лично се възхищавам на Ганди...

    но мола ви, не отплесвайте темата

  18. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #75

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    За руско- турската "освободителна" война- не става...
    Освободителна в кавички друг път! Сменила се е сферата на влияние?!
    Вземи прочети Под Игото поне, преди да правиш такива глупави обобщения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Е-ех, Европа: Голи руси мацки пазят пътищата в Дания
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-06, 10:28
  2. Дания е най-щастливата страна в света
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-06, 21:04
  3. Подкрепяме ли Дания?
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-06, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе