Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

Гласували
68. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ЗА

    27 39.71%
  • ПРОТИВ

    31 45.59%
  • Без мнение

    10 14.71%
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 174

ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #31

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Насочващ въпрос: Колко търговски банки са български? А да сте чували "Който плаща- той поръчва музиката?"

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #32

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?


    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    При Япония е малко по-друго,обаче. Япония си е островна държава,която се намира на ключово място,а районът е доста динамичен.В случая и двете страни печелят много,тъй като американците плащат луди пари на японците,за да разположат бази по всички брегове до последното миниатюрно островче,като освен това осигуряват и охраната на цялата държава.Фактически Япония няма нужда от войска и съсредоточава силите си в икономиката,влагайки парите от САЩ в производство и прогрес. Щатите пък са доволни, че държат контрола на няколко конфликтни района едновременно,а също така и задето имат поглед над нещата наоколо.
    На японския народ не му пука дали ще има бази или не,защото нищо не му липсва откъм материално положение и изобщо не се страхува,че идването на "Големия брат" може да повлияе отрицателно на стандарта им. Ако и тук,вместо все да ходим да се сравняваме с тоя и оня навън,си бяхме подредили нещата отрано,сравнявайки година по година и мандат по мандат кое как е и защо е така,сега нямаше да правим анкети "за" или "против" ЕС, НАТО, базите,контингентите и тн. Щом хората вътре са доволни,кой ще дойде отвън им е все едно. И това не е характерна черта само от българския манталитет.
    - и България е на ключово място, в близост до динамични райони...
    - динамични са повечето райони по света...
    - Япония е заобиколена от богати или проспериращи държави...
    - Япония няма нужда от мижавите пари на САЩ за да развива икономиката си, японците си я развиват сами...
    - ако не се сравняваме с другите, няма да знаем къде сме и що за хора сме....
    - японеца е възпитан по различен начин от българина - примерно да работи старателно, акуратно и отговорно; вероятно производителността у нас е 1/5 от тази в Япония
    - японците имат чаена церемония, ние - салата, ракийка и азис
    - В Токио банкоматите дезинфекцират банкнотите преди да ги пуснат на клиента - тук си хвърляме буклуците от балконите и фасовете от прозорците на колите
    - тия дни мернах по телевизията кадри от Токио - по кръстовищата има истински, плътни зебри - В София няма почти никъде пешеходни пътеки - толкова ли е скъпа бялата блажна боя? едва ли, просто на никой не му пука, нали има Пирогов...


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #33

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    според мен е излишно да се критикува юесей, че иска да завладее света, че воювали с половината свят - това е естествено, нали са империя и най-силната държава в света - това ги задължава да постъпват така, просто си пазят интересите; преди тях така са постъпвали и Римската империя и Британската империя и т.н.(извинявам се за елементарните разсъждения, но това не ги прави неверни); представете си, че Иран си направи атомна бомба, тогава не само САЩ, но и целия свят ще е заложник...и кой да спре Иран? Люксембург, Монако, Македония, Монголия, РСФСР?? ха-ха-ха...
    просто се примиряваме и гледаме да извлечем някаква изгода....
    Не е излишно, още повече че и самите американци критикуват политиката на правителството си:
    http://bgfactor.org/index_.php?cm=3&...4b518a62076b84
    явно и те са стигнали до извода, че единствените интереси, които "пазят" са на престъпната клика на Дж.Б. Евала на гърците за посрещането на Кондоблиза.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #34

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?


    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen
    Не е излишно, още повече че и самите американци критикуват политиката на правителството си:
    http://bgfactor.org/index_.php?cm=3&...4b518a62076b84
    явно и те са стигнали до извода, че единствените интереси, които "пазят" са на престъпната клика на Дж.Б. Евала на гърците за посрещането на Кондоблиза.
    ще го критикуват, разбира се, първата поправка им осигурява свобода на словото...даже им се обръща внимание на критиките...

    воъбще не ме интересува дали кликата на Дж.Б е престъпна, защото не живея в юесей...дразни ме, че кликите на нашите политици са престъпни...ама нещо не виждам протести по улиците, напр. за това, че се въвежда фиксирана такса за ползване не електомер...след което се очаква такса за дишане и за изтъркване на зъбите...

    ...защо и ние не посрещнахме Кондолиза като гърците?
    ...защо нашите студенти не протестират като френските?
    ...защо не стачкуваме като италианците и англичаните?

    а и не ги мислете много-много американците и Буш, те са си добре, мислете за себе си и вашето поведение
    (въпреки, че можем много да научим от американците, швейцарците, норвежците, китайците, японците, австралииците, ирландците....)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #35

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Общо взето избора е цивилизация или "back to the prmitive". Аз избирам цивилизация.

    За да вървим към тази цивилизация пътят е само един - Западна Европа и САЩ.
    Не мисля, че някой в България иска да живее по законите на "свободолюбивите" араби, нито по китайския модел. Защо тогава, когато се наложи да си платим сметката за придвижването по този път, се надигат гласове, че това е грешно!?

    Хем искаме да ползваме облагите на цивилизацията, хем не искаме да поемем отговорността за този избор - не става така.

    Миналата година бях в Белгия - превъзходна страна с чудесни хора. В столицата им настроението е като в наш курорт - няма забързаност, няма огрижени лица. Хората любезни, културни, добронамерени един към друг. За бибипкане на клаксони и псувни изобщо не може да става дума. Направо идилия. Мечтая да достигнем тяхното ниво, но това едва ли някога ще се случи. Вижте за справка колко военни бази на САЩ има в Белгия. Не мисля, че са им попречили с нещо...


  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #36

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Е, вие го изкарахте, че с едните бази все едно ще си решим всичките проблеми...

    Ако тук въобще става дума за някаква инвестиция, от която обикновеният човек би имал някаква полза (което ултрамега ме съмнява), то тя е една прашинка в сравнение с промените, от които България се нуждае. Базите нито ще изчистят корупцията и престъпността в държавата, нито пък ще облагодетелстват повече от някакви си 500-1000 души например, които ще бъдат наети да работят там...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #37

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    hihimor,
    когато си начинаещ в нещо,най-полезния принцип,който е добре да спазваш, за да успееш да проходиш сполучливо,е "от по-малкото към по-голямото". Може ли например страна от третия свят,която още не е определила формата си на управление,да тръгне да мери сили с някоя развита европейска държава или да речем с Япония ? ..и това само за да се самоопредели ? По тази логика и преди и сега сме си все зле,но няма да станем по-добре,ако продължаваме да гледаме в чуждата паница,без да сме изкарали парче хляб за нас самите.В този ред на мисли не може и една новооткрита фирмица с 2-ма програмисти за служители,но пък с офис за 100 000 лв да се яви на hack contest с някоя 10-годишна компания с опит,традиции и развила верига магазини в цялата страна. Докато не си стъпим на краката и не си решим вътрешнополитическите и икономическите проблеми,няма смисъл да се сравняваме с "великите сили". Мизерията, престъпността и несигурният живот пораждат междуособици сред населението, гражданинът като няма вяра на управляващия, не се съгласява лесно с решенията му и пр. и пр.
    По-горе ми направиха забележка,че не бива да сравнявам миналото ни положение със сегашното,но не съм съвсем съгласна.Когато сравняваш състоянието на едно и също нещо според дистанцията на времето имаш база за сравнение,а когато сравняваш котка с пластмаса,нямаш. Предишното правителство с многото ЮП-та разви теорията за управление на държавата по модела на управление на една компания.Вярно,че доникъде не я докараха с тази теория,но откъм подход е доста правилна. Ако разгледаме политическия живот от 70-та година до наши дни и последиците от него, ще си създадем ясна представа накъде и как трябва да се върви. Например в една компания какво се гледа : месечен отчет,приходи-разходи,печалба,данъци,ревизии,текучество, инвестиции, разрастване /вид развитие/. Условно казваме,че месечния отчет са докладите предоставени от всяко министерство /служителите на правителството/ и резултатите от работата им "под черта" накрая. От там се извличат приходите и разходите - колко са дали за инфраструктура,колко са се влели в бюджета от производство.След това и чистата печалба,част от която отива в резерва,а друга - се влага в нови работни места. Накрая на мандата вместо ревизии и данъци идват сметките за командировъчни и други "харчове" на политиците,от кой колко трябва да се спре,кой колко е взел от държавата и колко има да и връща.Също така и вноските по заемите, които имаме към останалите страни или с две думи - време за разплащане. Разбира се,не бива да пропускаме да обърнем внимание и на "текучеството", което в този контекст се явява емиграционните потоци. Излезли 1000 души за 4 години. Питаш се защо. Влезли 2-ма инвеститори. Питаш се защо. Проучваш ги. Защо са дошли,какво ще правят,на колко хора ще осигурят работа, каква работа,при какви условия, какво ще печели държавата от него,какво ще печели той от нея. И накрая като дойдат изборите,това ми ти правителство тегли чертата на всичко това и си прави простата сметка напред ли е вървяла държавата докато е дърпало конците,или назад. За тая цел обаче трябва да дойдат богати,образовани и отговорни хора,които да използват власта за средство да задоволят амбициите си,а не за да се напечелят от нея.Та самите трябва да имат стимул за развитие,за да могат да се грижат и за развитието на страната.
    Така всеки 4 години се сравняват с предните,а после всяко десетилетие с предишното и тн докато стигнем до положение,в което хората са доволни и държавата е станала конкурентноспособна,за да може да се яви на световната политическа арена и да преговаря за съюзи,приятелства и тем подобни.Тогава вече нека се сравняваме с който си щем ама дотогава - малко скромност.
    п.п. Стана много дълго,но мнението не hihimor ме провокира да поразсъждавам по-нашироко.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #38

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    на всеки който е бил и един ден в западна държава му е ясно каква пропаст ни дели като манталитет и организараност на обществото, при нас е мръсотия цигания и ориенталска дивотия до шия, чалга и кебапчета, цигарен дим и фасове където погледнеш, кой ще те уважава. Вместо да се стегнем и да си спретнем къщата та да заприлича на белгийската или холандската (абсурд да стане, ама поне да опитаме), разни лумпени истеризират измислени теми. Не че не може да се протестира против нещо ама толкова по-приоритетни неща има че му се плаче на човек.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #39

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?


    @MrMyr
    нямам предвид компании, управление, инвестиции, макро и микроикономика...а нещо хем по-просто, хем по-важно - възпитанието...

    преди да си решаваме вътрешнополитически и икономически проблеми, трябва ди си решим личностните проблеми - примерно да сме честни, възпитани, акуратни, да се гордеем, че сме си свършили работата както трябва, а не как да е

    омръзна ми да повтарям - нека се научим да не си хвърляме боклука от балкона, пък тогава да критикуваме другите, че били империалисти

    никои не може да ме убеди, че държава, която не може да осигури нещо толкова просто като пешеходни пътеки от обикновена блажна боя, може да просперира...просто нещата са свързани - ако не можеш да правиш простичките и ежедневно необходимите неща както трябва, не можеш да правиш и великите и големи неща, които другите правят

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #40

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Е, аз се хванах да давам обяснения само по едното ти "тире" Иначе по въпроса с личностното развитие сме на едно мнение,излишно е да те апострофирам. Назад сме, много сме назад..докато Ориента живее в нас и ние ще живеем в Ориента.
    Факт.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #41

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Е, вие го изкарахте, че с едните бази все едно ще си решим всичките проблеми...
    Базите няма да решат проблемите. Няма и да създат проблеми. Просто са крачка в правилната посока. Че крачката най-вероятно ще бъде направена по грешен начин, е повече от сигурно (знаем си управниците), но все пак е крачка, все пак е в правилната посока. Няма смисъл да отказваме да я направим изцяло, само защото няма да бъде направена по идеалния начин.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #42

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Не виждам каква крачка в правилната посока са тези бази, защото мисля че нашата посока е ЕС, а не US; дори точно обратното, като се има впредвид разногласията м/у основните членки на ЕС и бъдещите ни "наематели" точно по военните въпроси.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #43

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Отговора на въпроса зададен в заглавието е ПРОТИВ.
    Много четох, какво сте писали по-горе, спрях, пих една студена вода за успокоение ...
    Истината е една и тя е, че всеки гледа от собствената си камбанария. При нас е така, за радост или за съжаление.
    Аргументите за цивилизованост, стандарт, възпитание, трудолюбие и пр. вече до такава степен са употребени и изтъркани, че през тях прозира само неспособността ни да се обединим дори около най-простото нещо - кое е в наш интерес и кое не е.
    Не крия и никога не съм крил пристрастията си, и едно от тях е отричането на т.нар. "американска мечта" и свързания с нея "американски начин на живот". Това за мен са комбинация от звуци без съдържание. НЯМА такова нещо. Безмислица. Алогизъм. Със долари да ме покрият от главата до петите( но не мисля, че ще стане ), пак така ще мисля.Така, че моля замълчете г-да hihimor, Wise, Malone & Co. Все пак, ако след (примерно)10 години, вие лично!, а не някой наркопласьор или сутеньор, ЗАБОГАТЕЕТЕ от това, че американските бази са били/или_са_още тук - искайте от мен каквото решите, аз ще черпя.
    Друг е въпроса, че нямаме избор т.е. никой не ни пита какво искаме (говоря за мнозинството от българите) - управляващите ни мислят точно като вас
    Аз пък съм ЗА.
    Щом си плащат - няма лошо. Ще се отворят много работни места за българи.
    (И доста повече за "българки" wink)
    Ако не са тук - ще са в съседните страни. Ролята им в Европа е временна.
    Лично мене базите почти не ме засягат. И нямам мнение.
    Но понеже е кофти да си без мнение, гласувах със "ЗА".
    .... Бедни, бедни, народе,
    кой те в таз робска люлка люлее...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #44

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Не виждам каква крачка в правилната посока са тези бази, защото мисля че нашата посока е ЕС, а не US; дори точно обратното, като се има впредвид разногласията м/у основните членки на ЕС и бъдещите ни "наематели" точно по военните въпроси.
    Ако разногласията им бяха толкова сериозни, щяха да изгонят американските бази от собствените си страни и да напуснат НАТО, не мислиш ли?

    @Lazy Dog, дълго изказване, от което се разбира само че не искаш да постигнеш "американската мечта". Така и не разбрах какво в същност искаш да постигнеш (може би "индийската мечта"!?) и защо си против базите (освен намека, че едва ли не американските войници ще снабдяват наркодилърите с дрога, което е меко казано безумие).

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #45

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Ами навремето французите това и направиха, ако си спомняш щабквартирата на НАТо беше в Париж, ама ги понатириха....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 20-05-12, 20:56
  2. Проблем с бази данни на Delphi
    От zloRadi във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-08, 11:16
  3. P2P мрежите ще разорят американските фермери
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-07, 16:12
  4. Военни маршове
    От DPetrov във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-04, 12:32
  5. американските мотороли били...
    От MoPcKu във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 31
    Последно: 25-09-03, 15:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе