Вижте резултатите от анкетата: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

Гласували
68. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ЗА

    27 39.71%
  • ПРОТИВ

    31 45.59%
  • Без мнение

    10 14.71%
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 174

ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Публикувам тази анкета именно в този раздел, тъй като считам, че въпросът в случая по-скоро опира до по-задълбочено анализиране и коментиране на нещата.


    Не че този въпрос не е многократно задаван или коментиран, но нека видим какво е мнението на участниците в SetCom...

    Трябва или не трябва да има щатски военни бази у нас?

    По желание - аргументирайте гласа си и дайте своето мнение за ситуацията - базите, НАТО-форума, Кондолиза Райс и т.н.


    Лично аз съм абсолютно ПРОТИВ.

    Аргументи: тези бази...

    - са поредният израз на американската мечта за господство над света във всяко едно отношение (макар на някои да им звучи пресилено и изкривено) - наречете го "Американско робство";
    - са поредният израз на продажността на българския политик и антисоциалната политика на правителството;
    - ще поставят България в "черния списък" на ислямския свят и това ще влоши още повече отношенията на страната ни с държавите от Близкия Изток.

    Обобщено - толкоз.

    Във всеки случай, аз, който никога не съм изпитвал дори елементарното желание да "избягам в чужбина" и винаги съм искал да живея в България, вече започвам да се замислям...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Аз пък съм ЗА.
    Щом си плащат - няма лошо. Ще се отворят много работни места за българи.
    (И доста повече за "българки" )
    Ако не са тук - ще са в съседните страни. Ролята им в Европа е временна.
    Не може вечно да поддържат тези бази. Руснаците, като разполагаха с цялата ни територия
    и имаха ядрени ракети даже, какво остана от тях?
    Ако бяха американците поне доларчета щяха да останат.
    Аз го виждам като Олимпиадата - така или иначе ще има такава, нека е в София.
    Чужда инвестиция е това - така го виждам.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #3

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Много жалка нация сме това ние българите. Бяхме едно време с германците, после с руснаците, сега с (х)американците. След тях с кои - може би с китайците?
    От пълно чуждопоклонничество до тотално отрицание.
    А всъщност тези с които искаме да сме - тях какво ги е*е за нас?!
    Използват ни за своите интереси и после - Сбогом Гергино. Изиневай, че съ видехме.
    И ние веднага - Ауу, колко лоши са тези (горепосочените). (А га ги ручахме жабетата?)
    Понякога ме е срам, че съм българин.
    Верно.
    Та и сега така.
    Живеем на кръстопът и вместо ние да определяме правилата - кой ни фане ни е*е.
    Така е братя, затова гласувайте...

  5. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #4

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    ЗА

    Аз лично смятам, че присъстието на американски войски в България ще бъде още един стабилизиращ фактор за нас и региона. Това, което ме притеснява обаче е отказа от юрисдикция, както и това, че (май) нито ще плащат нещо за ползването им, нито пък ще има контрол върху тях от страна на държавата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Моето мнение е, че не трябва да има бази...в смисъл "не трябва" = "не е необходимо". Но не съм против, щом такова е изискването на съюзниците ни. За добро или зло сме във военен съюз с тях и трябва да се съобразяваме...

    Колкото до "продажничеството":
    http://www.kelebekler.com/occ/bas_gb.htm

    Излиза, че най-продажни са германци, холандци и англичани

    На така зададения въпрос гласувам с "нямам мнение"

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Гласувам "ЗА".
    Както каза Wise - ще се отворят работни места и щом си плащат, няма лошо.
    В допълнение - натовска база се асоциира с гаранция за сигурност и стабилност (мнение, което не споделям). Това може да доведе чужди инвеститори, които за момента се плашат да влагат парите си тук (и с право).
    При всички положения отварянето на база означава приток на пари, от който страшно се нуждае нашата полумъртва икономика.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Ghost: При всички положения отварянето на база означава приток на пари, от който страшно се нуждае нашата полумъртва икономика.


    ...от който страшно се нуждае настоящото бездънно лакомогъзо правителство.

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #8

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...от който страшно се нуждае настоящото бездънно лакомогъзо правителство.

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Ами по-добре е на Ку*вата (Правителството де) да си и плаща клиента.
    Защо да плащам аз?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    IvO™, грешиш: икономиката се нуждае, а правителството - не.
    То така или иначе има повече, отколкото са му нужни. Иначе, че е лакомогъзо, спор няма.
    Друг е въпросът как ще се разпределят и къде ще отидат тези пари, но дори една малка част от тях да се изразходят по предназначението си, пак ще е по-добре от нищо.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    ;-)))))))))))

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Ами по-добре е на Ку*вата (Правителството де) да си и плаща клиента.
    Защо да плащам аз?
    Появи се, докато пишех моя пост -


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Ghost, работата ми заприличва на онези СМС-и от типа "изпрати левче" - т.е. до крайната цел реално достигат стотинки, сещаш се какво имам в предвид. Толкова за оскъдната ни икономика.

    От друга страна, не ми се вярва, че всичко се прави за "благото на народа", от устата на правителство, което си прави коледни подаръци за 1 000 000 лева, докато 50 % от населението посрещна Коледа с 10 лева.

    Wise, няма нищо лошо в това клиента да плати на куpвата, но ти едва ли би позволил "терена" да е в твоята спалня, нали?
    Имам предвид, че ако конфликта се задълбочи, тогава няма да пускат бомби над правителството (щото на него са плащали за базите), а нищо чудно Сливенският балкан да се принизи лекичко към Сингурларе... не дай си Боже, естествено...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #13

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    ...събрали се келтите да обсъждат - да става или да не става острова им (бъдещата Британия) римска провинция....
    ...събрали се галите да обсъждат - да става или да не става земята им (бъдещата Франция) римска провинция....
    ...събрали се израилтяните да обсъждат - да става или да не става земята им (бъдещия Израел) римска провинция....
    ...събрали се египтяните да обсъждат - да става или да не става Египет римска провинция...

    Римската империя тогава е олицетворявал цивилизацията (римляните даже обичали да се къпят...)

    ще дойде ли при нас цивилизацията - американската - с военните бази на американската империя?

    американците отдавна са тук - София е под американска окупация - от макдоналдс до майкрософт (е, има един малък китайски сектор...), така че стотина пехотинки и маринки няма да дойдат в повече

    само че в юесей не сервират в заведенията алкохол на непълнолетни...

    така че, споко, ще ги научим американските войничето що е това истински лайф и как се танцува кючек под музиката на азис... :tequilla:

    така че засега нямам мнение...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Гласувах да по следните причини:
    - Американските бази се приемат от потенциалните инвеститори като гаранция за стабилност в региона.
    - Самите бази са немалка инвестиция и се предполага, че ще оживят регионалната,че и националната икономика.
    - Не мисля,че базите ще повлияят повече от членството ни в NATO,за влошаване на отношенията ни с когото и да било.
    - Защо се натискаме за член на NATO,щом американците или NATO не са ни приятни и ще отказваме бази
    - При достатъчно отговорно и компетентно правителство,в едни преговори за разполагане на американски бази могат да договорят сериозни облаги за опустошената ни държава.Песимист съм обаче, че това ще бъде постъгнато.

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: ЗА или ПРОТИВ американските военни бази у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Ghost, работата ми заприличва на онези СМС-и от типа "изпрати левче" - т.е. до крайната цел реално достигат стотинки, сещаш се какво имам в предвид. Толкова за оскъдната ни икономика.

    От друга страна, не ми се вярва, че всичко се прави за "благото на народа", от устата на правителство, което си прави коледни подаръци за 1 000 000 лева, докато 50 % от населението посрещна Коледа с 10 лева.

    Wise, няма нищо лошо в това клиента да плати на куpвата, но ти едва ли би позволил "терена" да е в твоята спалня, нали?
    Имам предвид, че ако конфликта се задълбочи, тогава няма да пускат бомби над правителството (щото на него са плащали за базите), а нищо чудно Сливенският балкан да се принизи лекичко към Сингурларе... не дай си Боже, естествено...
    IvO™
    Да те светна - В Сонгуларе правят едно от най-добрите бели вина в БГ. )Сонгуларски мискет)
    Няма лошо да се прибжлижим към него
    На полигона в сливенския балкан се изредиха вече много военни - французи и всякаквая сволоч...
    Балканчето си стои - онея ги няма вече (е - може да имат наследство)
    И това много повече ме вълнува - който чука - да си плаща!!!
    Американчето също - а не циганките да си дуят коремите, че са родили българи!
    За американци да ги признават (барабар с циганката) и ....айде......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 20-05-12, 20:56
  2. Проблем с бази данни на Delphi
    От zloRadi във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-08, 11:16
  3. P2P мрежите ще разорят американските фермери
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-07, 16:12
  4. Военни маршове
    От DPetrov във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-04, 12:32
  5. американските мотороли били...
    От MoPcKu във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 31
    Последно: 25-09-03, 15:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе