Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 272

Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #136

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    в момента съм на работа

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #137

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Мога само да кажа, че:
    1. LAN доставчикът ми вече е разкарал всичката музика и филми (до неделя сутринта си бяха там).
    2. От днес служебният ми компютър е без нито една mp3 ... и сигурно още поне 2-3 седмици ще си остане така.
    Не само твоя LAN доставчик... сега гледам. и нашите mp3-ки ги няма,нито пък филми...явно така ще е известно време..по принцип така става в БГ... " Всяко чудо за три дни " народа го е казал..

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #138

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    в момента съм на работа
    Не го хванах цялото, но в общи линии следователя вика - незаконно е, прокурора вика - тези които свалят не са престъпници, тях ги грози административно наказание - глоба от 300 до 3000лв, ще търсим тези, които разпространяват незаконно съдържание, а Милен Цветков като един истински пич вика - това не може да бъде спряно... (точете пичове и не се притеснявайте) *
    Зрителските обаждания, които хванах бяха от рода на - *една лелка вика "плащам си интернета - ще точа, откъде да знам кое е лицензирано и кое не" (права е жената), един пита зам.шефа на следствието в тях децата му и роднините му какви филма гледа, и той като един истински пазител на закона - сина ми гледа само 20 лицензирани филма (мухахаха - как да не се изсмее човек), няколко мнения от рода на - абе вие що не гоните бандитите ами се занимавате с децата (прави са хората), един DJ пита - ами аз имам 500гб хдд с МП3-ки - та не било незаконно ако имаш лицензирани CD-та да ги направиш на МР3-ки и да си ги слушаш, и т.н.т. Наблегна се на мнението че ще гонят доставчиците за предоставяните от тях нелизенцирани софтуер, музика и филми.

    Ако някой е сварил да го запише, може би ще ъплоаднат предаването някъде из торентите...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #139

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Първата част вече я има в арената, но втората няма да се появи, поради технически причини, според ъплоудъра...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #140

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Ако някой е сварил да го запише, може би ще ъплоаднат предаването някъде из торентите...
    има го в арената *

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #141

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    един пита зам.шефа на следствието в тях децата му и роднините му какви филма гледа, и той като един истински пазител на закона - сина ми гледа само 20 лицензирани филма (мухахаха - как да не се изсмее човек)
    Ей почудиха се какво да говорят...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #142

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    има го в арената
    Какъв кодек ми тябва за да мога да го гледам, че при мене не тръгва.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #143

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    http://www.btv.bg/news/?magic=all&story=49009

    " Юристът Велизар Соколов обясни, че акциите на антимафиотите в защита на интелектуалната собственост са насочени срещу хората, които са откраднали големи количества информация чрез Интернет. "
    браво само да се бяха разбрали дали ще обиколят цяла България и ще арестуват всеки.. или само " открадналите големи количества " ..... пфф глупаци

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #144

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    http://www.btv.bg/news/?magic=all&story=49009

    " ... които са откраднали големи количества информация чрез Интернет. "
    писна ми от некомпетентност! цитирам дословно чл.172а, по който са "виновни" хората:

    "Чл.172а. (нов,ДВ,бр.50 от 1995 г.)
    (1) (изм.,ДВ,бр.62 от 1997 г.) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава чрез техническо средство или използва по друг начин чуждо произведение на науката, литературата или изкуството без необходимото по закон съгласие на носителя на авторското право, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба от хиляда до три хиляди лева. "

    кой ще ми покаже как точно се квалифицира деянието по тези член - "кражба", "противоконно отнемане", "присвояване"...?

    не стига, че не разбират от икономически термини (разликата между "щета" и "пропусната полза"), ами не разбират и от юридически !!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    10
    #145

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    FearMe еми така е .. в България всеки си мисли,че разбива от нещо, а тва е само прах в очите... пишат се някви глупости от хора,който не знавт въобще за кво става дума.. яд ме е,че лъжат хората,супер гадно как няма един, да седне и да напише истината ?!??!!?

  13. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #146

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Тоя Миленчо и при мен не тръгва.....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #147

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Малко лирично отклонение

    Чували ли сте напоследък за „добър“ зловреден софтуер?

    Управлението на авторските права върху цифровото съдържание (digital rights management - DRM) не трябва да води до нарушаване на гражданските права. За съжаление DRM руткитът на Sony изглежда прави именно това.

    Лари Зелцър

    Обезпокоен съм, когато на индустрията се гледа като на враг, когато се приема, че доставчиците правят от лоши по-лоши неща и ние трябва да се защитим от тях. Но има някои случаи, които ме карат да проявя разбиране към този начин на мислене: прекрасен пример за това е руткитът, който Sony BMG използва за защита на своите компактдискове срещу копиране.
    Аз не изпитвам вродена враждебност към управлението на авторските права върху цифровото съдържание. Изкарвам си прехраната от съдебни дела за защита на интелектуалната собственост, така че напълно разбирам желанието на творците да защитят произведенията си от кражба. Но съм сигурен, че има два пътя за управление на авторските права върху цифровото съдържание: правилен и погрешен.
    Наскоро компания Sony BMG и нейният подизпълнител First 4 Internet решили да не обръщат внимание на интересите на своите клиенти и без да ги питат, започнали да инсталират зловреден софтуер на техните системи. Нещо повече – те положили усилия да прикрият този софтуер.
    Въпреки че Sony BMG и First 4 Internet се кълнат в обратното (Sony например твърди, че „този компонент не е вреден и не компрометира защитата“), един анализ на Марк Русинович, авторитетен специалист по Microsoft Windows (sysinternals.com/blog/2005/10/sony-rootkits-and-digital rights.html) и паралелните тестове, проведени от фирма F-Secure (f-secire.com/v-dwecs/xcp_drm.shtml), специализирана в областта на компютърната сигурност, показват ясно, че атакуващите могат да се възползват от функционалността на руткита, за да скрият собствените си файлове и елементи от Registry, и че техниките, използвани от софтуера, създават опасност за нестабилност на системата. Всъщност според един сигнал от ноември миналата година на компанията-доставчик на решения за компютърна защита Bit Defender, на свобода върлува един нов троянски кон, който използва прикритието, осигурено от DRM компонента на Sony BMG.
    Когато даден доставчик инсталира сложна програма на вашия компютър, нямате основание да очаквате от него да ви разкрие всички нейни аспекти, но едно е да бъдеш пестелив на информация, а съвсем друго – да мамиш клиентите. Г-н Русинович установи, че в Лицензното споразумение с крайния потребител (ЛСКП) не се споменава нито дума, че софтуерът има прикриващи възможности, нито че променя операционната система. Напротив, в ЛСКП се говори, че софтуерът може да се премахне („Веднъж инсталиран, СОФТУЕРЪТ ще остане на ВАШИЯ КОМПЮТЪР, докато бъде премахнат или изтрит“). В действителност засега няма деинсталираща програма, способна да премахне файловете, а ако направите това ръчно, CD-ROM устройството става неизползваемо.
    First 4 Internet издаде актуализация (updates.xcp-aurora.com), която премахва прикриващия аспект на софтуера, като спира скриването на файловете и елементите от Registry, които започват със „$sys$“. Но тя няма да ви даде възможност да премахнете софтуера. Ако искате това, трябва да попълните една форма на адрес cp.sonybmg.com/xcp/engklish/form14.html и след това да следвате указанията. Формата за инсталиране изисква да въведете името на изпълнителя и на компактдиска, името на магазина, от който сте го купили, и вашия електронен адрес. За какво им е тази информация? За отговора на този въпрос можете да се досетите, ако се запознаете с политиката на Sony за защита на личната информация, с която е свързана страницата с формата. Ако искате да деинсталирате зловредния софтуер, който Sony BMG е инсталирала във вашия компютър, без да иска от вас разрешение и дори без да разкрива този факт, трябва да й разрешите да ви изпраща електронни съобщения за изпълнителя, реклами и специални оферти. Освен това Sony BMG може да изпрати вашата лична информация на трети компании („с висока репутация“), които също могат да поискат да се свържат с вас директно.
    Copy&Past от: http://pcmag.sagabg.net/PCMagazine/a...0&issue_id=252

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #148

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Ей ... да ви кажа станахме за смях пред света пак.
    Днес говорих с двама мои приятели, все IT related, отдавна са в чужбина.
    Та те коментирали пред колегите си случващото се в БГ във връзка с тази "ювелирна" операция на родното ни вътрешно министерство.
    Първо [понеже някои от колегите им са юристи, точно в тази област] имало известно недоумение и желание да се повтори казуса, да не би нещо с английския или френския да не е наред.
    След това бурен смях и очаквания, че министерството ще има доста юридически неприятности, ако продължава на тази плоскост.
    То че няма да има, няма да има, намираме се в България все пак, но ни се смеят на наивността.

    Що се отнася до аудио и видео продукция, НЯМА ЛИ КОМЕРСИАЛЕН ОТТЕНЪК в съхранението, използването и каквото и да е друго действие, всяко неудобство причинено ти от когото и да било, може и би трябвало да се санкционира от държавата.
    Един вид приказките на "лицето" на операцията, младия остриган майор Явор [с фанелка, за която мога да се обзаложа, че не е произведена от фирмата, който фирмен знак стоеше в лявата и страна], за "докосване" до повърхността на носителя са еманация на незнанието и практическо прилагане на НЕЗакона.
    Склонен съм дори да твърдя, че и разпространението по какъвто и да е начин, и в каквото и да е количество, стига да не е комерсиално, не бива и не може да бъде наказано.
    Нека, ако има [а то има] някой БОП-аджия, БАМП-паджия, BSA-джия в този форум, който е на друго мнение, да го напише тук и да го докаже с точния текст на нормативен акт. Най-добре е да използва НПК.

    Гледам и от писаното тук, в цялата тема, а и най-важното сред хората с малко по бедна юридическа и IT подготовка се е образувала някаква страшна истерия във връзка с тази мега глупост.
    За това е нужно според мен пресата да бъде безпощадна към безумните решения, действия и изявления на който и да е от държавната администрация. Неграмотността и плиткоумието трябва да се наказват. Не съ Закон, защото такъв Закон нямаме, но поне да бъдат изнесени на показ и конкретизирани с имена.
    Днес поне 10 човека ми се обадиха да ме питат " ... какво да правим с МР3-ките на децата и филмчетата им "Том и Джери"". То че българина не си знае правата и не чете, но да се правят грешки при прилагането на Закона от тези, на които е възложено да го правят е недопустимо.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #149

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Май ще се окаже, че Главния прокурор на РБ е разумен човек! Дай боже повече хора като него. +1 за рейтинга му!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #150

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Май ще се окаже, че Главния прокурор на РБ е разумен човек! Дай боже повече хора като него. +1 за рейтинга му!
    Не бързай!Може самият той да цели това!
    Нека видим действията му,а не приказките му!Наслушали сме се на такива...
    А иначе,не че и на мен не ми харесаха разсъжденията му по въпроса...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антимафиоти разбиха мрежа за нелегален софтуер
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-07, 10:25
  2. Arenabg.com ??????
    От T.Spasov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 28-06-07, 20:39
  3. Arenabg
    От anton_sl във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-06, 22:55
  4. Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 14:39
  5. arenabg
    От Ghost във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-09-04, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе