Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 272

Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #181

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Хей, хей хей , колеги - споко ,
    аз просто констатирах един факт*

    Ако дойдат* у нас, ще кажа че съм дръпнал филма за да разбера дали си струва да отида да го гледам на кино! ( както стана и с "Властелина на Пръстена" )

    @Fear Me - ами незнам как се пишe точно* , та най-близкото до моя скапан English !*

    Ето какво разбра моя проЗд мозък
    Ако дърпаш само - няма проблем ( освен с тракерите , който след време няма да ти дадат да дърпаш )
    ако обаче сиидваш* и ъплоудваш си подсъдим !
    Правилно ли съм разбрал ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #182

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Знаеш ли кое е най-лошото - това че някой може да си се разхожда с бомба в центъра на София и ако го хванат да каже че отива за риба.
    Не! По- лошо е, че този, който трябва да лови хората, които се разхождат с бомби и всякакво друго оръжие (не само в София) си стои (примерно) и пише глупости по форумите.....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #183

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Като опряхме до морал...
    Да, смятам, че е неморално да смъкнеш от интернет последния албум на любимата си група, да го врътнеш на CD и да си го слушаш в колата.

    Сега след като изяснихме реалностите в България - CD с албум на любимата ми група тук струва 1/3 повече, отколкото в САЩ, където заплатите са ПОНЕ 3 ПЪТИ по-високи. И понеже обичам цифрите, нека сметнем:
    До колкото знам, най-ниската заплата в САЩ е
    $8/час.
    $8 х 8 часа = $64/ден
    $64 х 20 = $1280.
    1280 х 1.6 = 2048лв

    Мдаам излиза, че в САЩ минималната заплата е 1280 долара или 2048лв...демек средната е поне 3000лв.
    При заплата 3000 да отделиш 14 е едно при заплата 400 да отделиш 33 е "малко" по-различно, нали.
    Според мен до тук бяхме с морала. Май излиза, че държавата ни принуждава да постъпваме неморално...

    Сега да дойдем до същината на въпроса, който така и не видях някъде да се задава: "Защо всички са възмутени?"

    Моето тълкувание е следното.
    Мисля, че са единици домовете, където се ползва компютър и където всичко записано на компютъра е лицензно и легално. Аз такива домакинства не съм виждал - дори няколкото ми приятели и аз, които ползваме линукс, все имаме по някое мп3 и някое филмче. Всички останали ползват Windows. Легален Windows за домашно ползване не съм виждал. Да не говорим, че не са малко и домакинствата, където няма компютър, но се ползват пиратски ЦД-та с музика и пиратски ДВД-та с филми, закупени от хората, които наистина трябва да бъдат преследвани.
    Значи излиза, че според настоящите закони по-голямата част от населението, ползваща определен вид техника са престъпници или поне административни нарушители.
    Това е причината за недоволство.

    Какво е решението...ами логично - щом според даден закон болшинството са престъпници, очевидно закона има проблем и трябва да се промени.

    Сега биха ми били интересни резултатите от една анкета (да не казвам референдум, щото е ясно, че доста съм се замечтал...): "Да се промени ли настоящото законодателство по отношение на авторските права по начин, изрично посочващ, че крайният потребител не носи отговрност, а на преследване подлежат само разпространителите: ДА;НЕ;"

    Ако ви харесва идеята за такава анкета, можем да си го направим поне за нас, посетителите на Сетком...

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #184

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Изключително любопитен е факта, че снощи (10 май) към 19 часа на Славейков имаше две работещи сергии с дискове. Повечето бяха свили знамената, но две си работеха, И това след всичкото дуене, перчене, пъчене и прочее на ТЪПИТЕ (съвсем умишлено ползвам думата, не ми е в речника) милиционерски ченгета.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #185

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Другаря Петков тотално се провали като министрър на вътрешните работи. Даже незнам дали е имало такъв провал на министър от новата ни история. Още в самото начало направи Големи гафове. Тази акция е един от поредните. Вярвам, че ще има и още. На МВР са известни кои са най големите престъпници в БГ. Значят явскичко за тях, но нищо не се прави по въпрса. Ясно защо. Защото и МВР е вътре в далаверата. То това е известно вече и на малките деца. Правете си изводи защо още се продават пиратски дискове на Славейков. Днеска чуваме за поредния убит от мафията. Вечес нетърпение чакам следващия да е някой от управляващите или приближените им. При нас държавата покровителсва мафията защото държавата е час от мафията. Исрено се надявам да има предпазна клауза за БГ за обществен ред и правосъдие. Но както се казваше в една статия, на България и трябва нещо много повече от предпазна клауза за да направи нещо по въпроса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #186

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Аз вече си мисля, че тази акция стреляше в съвсем друга точка. Примерно, когато тръгнат по следите на някой трафикант и правят обиск в дома му, ако не намерят нещо незаконно, да се хванат за това, че има незаконен софтуер, филми и музика...


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #187

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Аз вече си мисля, че тази акция стреляше в съвсем друга точка. Примерно, когато тръгнат по следите на някой трафикант и правят обиск в дома му, ако не намерят нещо незаконно, да се хванат за това, че има незаконен софтуер, филми и музика...

    Чудесна идея - НСБОП спира автомобила на добре облечен бизнесмен заедно с останалите му 3-4-5 автомобила охрана и казва - "проверка за нелицензирана музика", и после "яяяя, тук има поп-фолк на CD-R / MP3-ки..." - автомобила (като предмет на престъплението) ви се конфискува.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #188

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Явно ще трябва малко историята да прехвърлим за да видим от къде идват тези неща с носителите и личното ползване за които ти говориш.

    Значи едно време е имало само плочи. Никой в къщи при домашни условия не е можел да презапише грамофонна плоча
    В един хубав ден се появяват магнетофони, касетофони и т.н. джаджи дето могат да записват. Тогава възниква въпросът - Аз имам плоча на Битълс примерно, ама тази плоча няма как да се слуша на касетофон, легално ли е аз да си запиша плочата на касета и да си я слушам на касетофона си? Реално погледнато аз съм си платил правата със закупуването на плочата. Сега просто искам да сменя носителя (от плоча на касета). От друга страна пък това е реално погледнато второ копие. Е тогава едни умни глави са измислили това което ти казваш - ако е за лична употреба можеш да си запишеш плочата (ама твоята плоча) на касета. От там идва и заплщането за носителите за което ти говориш.

    Т.е. да обобщим какъв е духът на закона, а не точката. Отиваш и си купуваш един аудио диск. Със самото закупуване ти си плашаш авторските права. След това от твоя си диск може да си направиш, подчертавам направиш, а не свалиш от нета, mp3-ки и да си ги запишеш на какво ти искаш - ако искаш на CD, ако искаш в телефона. Ако тези неща (копията) си ги ползваш ти, а не на комшията ти телефона да звъни с твоята mp3-ка всичко е наред.
    @tweeg
    Разочароваш ме.
    Ще ти се смее всеки с поне малка юридическа грамотност.
    Закона не е това, което ти си мислиш, а това, което пише [в случая ясно].
    Закона не е есе на тема ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #189

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    И да добавя - закона не е начина , а пътят !

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #190

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Тази акция на МВР/НСБОП е май излезе най-критикувана акция от така наречената демокрация. Да видим дали ще им аостравки по този случай, защото при такава издънка е редно да има уволнени, че даже и министъра който вече направи много се издъни с не една показна акция.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #191

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Тази акция на МВР/НСБОП е май излезе най-критикувана акция от така наречената демокрация. Да видим дали ще им аостравки по този случай, защото при такава издънка е редно да има уволнени, че даже и министъра който вече направи много се издъни с не една показна акция.
    Така си мислиш ти! Ако питаш тях, всичко си е "ток и жици" , ...няма издънки и резултатите са повече от добри.....
    Като се замисля, може и до някъде да са прави, като знам колко народ си изтри музиката и филмите от паника...

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #192

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Като се замисля, може и до някъде да са прави, като знам колко народ си изтри музиката и филмите от паника...
    1. ако да - пак ще си ги изтегли
    2. или ги е записал на дискове и ги е дал на временно съхранение при баби и дядовци

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #193

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    [size=14px]Арести за mp3-ки? Отлагат ги, май[/size]

    Статия на разследващия журналист Станимир Въгленов във "24 часа"
    11.05.2006

    Битката на НСБОП (с ново име ГДБОП) срещу обмена на безплатна музика и филми в интернет е обречена - тя е изгубена още преди половин век в САЩ. Там през 60-те години на миналия век е първият сериозен сблъсък между носителите на авторски права и масовото безплатно разпространение на аудио- и видеопродукти.
    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=885821

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #194

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...........
    2. или ги е записал на дискове и ги е дал на временно съхранение при баби и дядовци
    Мехехе ...
    Кажи баба "тенкю".

    Ей да ви кажа останаха на компа едни МР3-ки.
    KOKOSH, по известен в обществото под името KPABA ми ги линкна навремето. Те са от неговото музикално минало, с хеви метъл, пънк оттенък.
    KOKOSH, кажи ми, че няма да си търсиш правата дето толкова време ги слушам?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #195

    Re: Антимафиоти проведоха акция срещу потребители на Arenabg.com

    "Кажи @Malone ТенкЮ"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Антимафиоти разбиха мрежа за нелегален софтуер
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-07, 10:25
  2. Arenabg.com ??????
    От T.Spasov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 28-06-07, 20:39
  3. Arenabg
    От anton_sl във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-06, 22:55
  4. Антимафиоти започват лов на LAN оператори без лиценз
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 14:39
  5. arenabg
    От Ghost във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-09-04, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе