Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 77

Израел - Ливан ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #46

    Re: Израел - Ливан ?

    много хора се изказват тук без никаква подготовка.

    ООП е правила атентати(тероризъм) от момента на създаването на израел.

    израел пък от момента на създаването си иска да направи "холокост" на всички араби(ако не на всички, то поне на тия дето се намират в земята "израилтянска"..).

    изводът(логичният извод) е :

    някой да набара кодовете за изстрелване и да заличи язвата от лицето на земята(барабар с всички враждуващи фракции от братовчеди).

    така ще е справедливо и природосъобразно(принципът на равновесието).

    и малко офф /

    всеки веднага цитира уикипедии и 1300 години преди новата ера.., и "дрън-дрън"... - земята била на евреите от не знам си кога, пък после били дошли арабите и дрън-дрън....

    я кажете къде са били арабите преди да отидат там ???

    /офф


    добавено

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock

    Ислямски екстремисти има, но затриването им от лицето на Земята няма да реши проблема - екстремисти пак ще се появят. И ще се появяват дотогава, докогато
    докогато безпросветните и неразумни юроди продължават да вярват в разни господи и госпожи (не мога да повярвам , че в ХХI век повече от 50% от населението на земята вярва искрено и убедено в светите там мощи...).







  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #47

    Re: Израел - Ливан ?

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    всеки веднага цитира уикипедии
    [ОФФтопик]
    А ти, Дрън-Дрън, кого цитираш? Лични наблюдения от мястото на събитията и собствени знания, събрани лично от теб през вековете?

    Позволи на по-простите и непросветени да цитираме литература. Не всеки носи твоята Глава на плещите си. Благодаря!
    [/ОФФтопик]

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #48

    Re: Израел - Ливан ?

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb

    докогато безпросветните и неразумни юроди продължават да вярват в разни господи и госпожи (не мога да повярвам , че в ХХI век повече от 50% от населението на земята вярва искрено и убедено в светите там мощи...).

    Ако някога посетиш Йерусалим, съм убеден, че ще се отречеш от тези си думи.
    Казвам го, защото аз съм бил там и съм видял и усетил доста неща.

    Бих искал да допълня, че докато бях в Израел, не се страхувах, че евреин може да ми стори нещо лошо. Можете обаче да предположите защо не приех предложението на един таксиметров шофьор арабин (с доста светла кожа) да ни откара до Витлеем, който се намира в Палестинската автономия.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #49

    Re: Израел - Ливан ?

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    много хора се изказват тук без никаква подготовка.

    ООП е правила атентати(тероризъм) от момента на създаването на израел.

    израел пък от момента на създаването си иска да направи "холокост" на всички араби(ако не на всички, то поне на тия дето се намират в земята "израилтянска"..).

    изводът(логичният извод) е :

    някой да набара кодовете за изстрелване и да заличи язвата от лицето на земята(барабар с всички враждуващи фракции от братовчеди).

    така ще е справедливо и природосъобразно(принципът на равновесието).

    и малко офф /

    всеки веднага цитира уикипедии и 1300 години преди новата ера.., и "дрън-дрън"... - земята била на евреите от не знам си кога, пък после били дошли арабите и дрън-дрън....

    я кажете къде са били арабите преди да отидат там ???

    /офф


    добавено

    докогато безпросветните и неразумни юроди продължават да вярват в разни господи и госпожи (не мога да повярвам , че в ХХI век повече от 50% от населението на земята вярва искрено и убедено в светите там мощи...).






    zaphodb все съм виждал някой да пише глупости, ама този твой пост е връх в простотията човешка.
    Извини ме, но не се сдържах.

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #50

    Re: Израел - Ливан ?

    Цитат Първоначално публикувано от dyado hadji

    Ако някога посетиш Йерусалим, съм убеден, че ще се отречеш от тези си думи.
    Казвам го, защото аз съм бил там и съм видял и усетил доста неща.

    Бих искал да допълня, че докато бях в Израел, не се страхувах, че евреин може да ми стори нещо лошо. Можете обаче да предположите защо не приех предложението на един таксиметров шофьор арабин (с доста светла кожа) да ни откара до Витлеем, който се намира в Палестинската автономия.
    може, може ... - вярвам ти .

    явно си усетил "нещо" - щом си се кръстил "старец посетил божи гроб" * ....

    __________
    б.а.

    * дядо/бабек/старец/етс.. - народно название на вид колбас(обикновено приготвен без термична обработка) в естествено черво - например "Бански Старец" (деликатес,към момента на цена около 12-15 евро/кг).

    п.п.
    цената е "на едро".

    //mod edit Lupus
    Пак ли почваш? Поуспокой топката!


  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #51

    Re: Израел - Ливан ?

    Още един link по темата:
    http://www.ogrish.com/archives/2006/...t_launcher.wmv

    Там ясно се вижда изстрелването на катюшите.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    2
    #52

    Re: Израел - Ливан ?

    очевидно Господ е взел ума на всики ви тук!
    преди да дрънкате и философствате по пантофи пред компа я погледнете ей това

    http://www.publishe.ru/modules.php?n...ticle&sid=1321

    ВНИМАНИЕ! Трябват много, ама много здрави нерви!

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #53

    Re: Израел - Ливан ?

    Взел е ума на арабите, не нашия. Ако се замислиш. Това е резултат от похищението на израелските войничета от терористи. Тези араби мислили ли са за народа си и последствията от действията им? В цивилизования свят човешкия живот е ценност, но не и за голяма част от мюсулманите. Религията им забранява самоубийството и убийствата, но те така си извъртат религията, че всичко да е възможно. Истината е, че са на много заден етап на цивилизационно развитие и това им е проблема, който вероятно и ще ги затрие рано или късно.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #54

    Re: Израел - Ливан ?

    Похищението на войниците е само повод са станат тези изцесии...САЩ/Израел си правят каквото искат и тук таме оп по някой инцидент колкото да послужи за оправдание. Цялата дандания е Сирия да се включи в мелето (както го потвърдиха новините днес). Само изчакайте няколко дни да видите какво ще стане. Ливан много напредна икономически/успя да се стабилизира и стана добра туристическа дестинация, на Израел не му харесва да има богати и стабилни съседи..

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #55

    Re: Израел - Ливан ?

    аз пък ще бъда циника в компанията:

    - на вас какво ви бърка кой кого изклал?! 2 общности (не казвам държави, защото там конфликтът не е междудържавнически, а междурелигиозен) се колят/взривяват. мен ще започне да ме засяга когато (дано не става!!!) проблемът почука на нашата врата. цената на петрола ще се вдига и да се притеснявам, и да не се притеснявам. така че...

    а и нещо много умно казаха тази сутрин: "в революцията всички сме заедно, но към гилотината вървим един по един". така че проблемите на една личност не трябва да се взимат под внимание, когато говорим за война.

    руснаците така ли щяха да победят германия, ако се тръшкаха за всеки един от 22 000 000 избити сънародници?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    13
    #56

    Re: Израел - Ливан ?

    Ехооо - бутона промени за какво е??? Не е необходимо 5 мнения едно след друго да правиш
    Крис


    ХА Третата световна вече си започна от кога я чакахме!!!!!!!!!!!!Ехх,Тоя Нострадамус Само не позна или не искаше да каже че от ЕВРЕИТЕ ще почне тя!!!!!!!!!!!Дали е спирала обаче!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #57

    Re: Израел - Ливан ?

    Тя темата е дълга, но мозъчните ти гънки май са къси.

    Усещаш ли, че ще ядеш "банана"?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #58

    Re: Израел - Ливан ?

    Не мисля, че би било резултатно обсъждането на въпросите "Чия е тази земя?" и "Кой започна първи?".
    Мисля, че е доста по-важно да си отговорим на въпроса "Какви са практическите последици за нас българите от това, което се е случвало и случва в този регион на света?". В тази връзка и "От кого да се страхуваме' като посещаваме тези страни?".

  17. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #59

    Re: Израел - Ливан ?

    добре е да се прочете това интервю: http://vsekiden.com/news.php?topic=4&id=14020 , мисля че там са казани доста неща...

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #60

    Re: Израел - Ливан ?

    Изрезка от горната статия:

    "Еврейската страна е най-голямата военна сила в региона - всички 24 арабски държави да се съберат, не могат да се преборят с нея. Те могат само да плашат с ракети. До сега не е посегнато на военни обекти на Израел, всичко е насочено към жилищни сгради, което може да се определи и като военно престъпление. "


    Означава ли това, че Хизбулла превръща ливанския народ в заложник?

    Абсолютно е така. Аз съм арабин и могат да ме заклеймят за това, което ще ви кажа, но Хизбулла постави цялата държава като заложници. Ако подкрепяме говоренето срещу Израел, че той убива цивилни и разрушава сгради, то ние ще дадем на тези екстремисти по-голям авторитет. Защо Израел удря жилищните сгради? Аз бях в Ливан 6 месеца по време на гражданската война като репорер и знам как стоят нещата. Гледал съм как Ливан за 15 години стана прекрасна държава. Ще ви кажа обаче, че Хизбулла си слага ракетите върху покривите на жилищните сгради и ги изстрелва срещу градовете в Израел. Когато Тел Авив реши да напада, от самолетите бяха разпръснати листовки, гражданите да напуснат районите, защото ще бъдат обстрелвани. Ако някой иска да остава, това си е техен проблем. Фанатизираните, които мислят, че ще стават мъченици и се обричат на смърт - това си е техен проблем.

    Израел вече има карт бланш от Съединените щати да ликвидира Хизбулла и нейните обекти. Аз като арабин, който милее не само за моята държава, не искам такива екстремистки организации да ме управляват и да решават съдбата на децата ми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Tadiran (Израел)
    От responda във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-07, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе