Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 85

Авторското право ограбва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    Авторското право ограбва

    Една интересна гледна точка на Ивайло Дичев е представена в електронното издание на в-к. СЕГА
    Поради, факта че,
    "Публикуването на текстове от електронното издание и съответните форуми е разрешено само след писмено съгласие от редакцията." съм сложил само линк.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Авторското право ограбва

    Това не беше ли старо?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Авторското право ограбва

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Това не беше ли старо?
    "Актуализиран на: 10.01.2007 г. 01:00:04"

    Коментарът ми:
    Статията не казва нищо ново, но е добре, да видим, че има трезвомислещи журналисти. За мен най-важната мисъл от тази статия е, че Миниистерство на културата, вместо да се прави на пазач на авторските права (което е работа на МВР), е по-добре да се погрижи да направи достъпно колкото се може по-голямо количество произведения на изкуството до населението (точно обратното на това, което прави в момента).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #4

    Re: Авторското право ограбва

    Ако няма авторско право, няма да изкарваме никакви пари !!! Защото обикновено в БГ снимаш нещо за някой...който ти плаща хонорар 1000лв.Като ги раздели човек на 12 се получава пенсията на баба ми- с уважение!Тоест ако няма6 поне 1% АП си свършен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: Авторското право ограбва

    Може ли да не се караш и да пишеш малко по-свързано? Никой не е казал, че не трябва да има авторски права.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #6

    Re: Авторското право ограбва

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Може ли да не се караш и да пишеш малко по-свързано? Никой не е казал, че не трябва да има авторски права.
    Не се карам!- дразня се. А статията е локумджийска.Не прави ралика м/у интелектуална собственост и АП, голям журналист!
    "Киното е индустрия.Филма е изкуство"
    Фредерико Фелини

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: Авторското право ограбва

    Радвам се,че не се караш, явно просто прекаляваш с удивителните. И други неточности има в статията, но важен е цялостния поглед и правилните изводи. Как ще коментираш факта, че почти цялото население на страната ни се явява нарушител на закона за авторското право и сродните му права? Не е ли логично в такъв случай законът да бъде променен - дупетатите са избрани от народа, за да измислят закони, които да отговарят на потребностите на избирателите, така ли е?

    И на края да те попитам: Нали няма да вземеш да твърдиш, че всичките ти mp3-та са легални и нямаш нито едно пиратско CD, както и че MS Windows, MS Office и всички програмки, дето си инсталирал у вас са с платени лицензи?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #8

    Re: Авторското право ограбва

    Нали знаеш приказката за БАНИЦАТА ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Авторското право ограбва

    понеже никъде не ми отговориха, да питам тук, и по-точно явно видния експерт, г-н kafka, как точно ограбвам артистите от народния театър и в частност г-н Христо Гърбов и Цветана Манева или като как ограбвам г-н скулптура Георги Чапкънов и Вежди Рашидов ? Може би му гледам статуята св.София безплатно??
    Как ограбвам и Майор Деянов? Дето самият той стана прочут във филм, ограбващ мандри?

    Да не говорим за ПРАВОПИСНИТЕ греЖки не само в клиповете, а и като цяло. точно в Министерството на КУЛТУРАТА?
    Да, наистина някой ограбва някого, но ми се струва че Министерството за пореден път ОГРАБВА българския данъкоплатец.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #10

    Re: Авторското право ограбва

    Ако се позовем на Ботев:
    "грабят от народът гладен,
    граби подъл чорбаджия,
    за злато търговец жаден
    и поп с божа литургия!"


    ...то по-скоро имам чувството, че грабят от всички данъкоплатци. Тази реклама я плаща правителството или министерство на културата от нашите данъци. Никои не е против авторските права ама чак пък толкова тръбене?... или ограбване?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #11

    Re: Авторското право ограбва

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    понеже никъде не ми отговориха, да питам тук, и по-точно явно видния експерт, г-н kafka, как точно ограбвам артистите от народния театър и в частност г-н Христо Гърбов и Цветана Манева или като как ограбвам г-н скулптура Георги Чапкънов и Вежди Рашидов ? Може би му гледам статуята св.София безплатно??
    Как ограбвам и Майор Деянов? Дето самият той стана прочут във филм, ограбващ мандри?

    Да не говорим за ПРАВОПИСНИТЕ греЖки не само в клиповете, а и като цяло. точно в Министерството на КУЛТУРАТА?
    Да, наистина някой ограбва някого, но ми се струва че Министерството за пореден път ОГРАБВА българския данъкоплатец.
    Що пък мен? Да не съм пуснал аз тaя тема?
    Като влизаш без пари на театър!-няма как да им ограбваш по-друг начин авторските права.
    А склуптурата.... за скрап.
    ПС. Не загряваш ли колко ти е тъпо питането????

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: Авторското право ограбва

    От утре започвам да съдя всеки, който ме погледне на улицата, без изричното ми разрешение!!!
    Писна ми да ми се износват дрехите от всички тежки, дори случайни погледи!

    АМАН !!!


  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #13

    Re: Авторското право ограбва

    .

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re: Авторското право ограбва

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    една ужасно голяма част от стойността на всеки продукт обект на авторско право отива за да се поддържат именно тези организации
    Че да не им ги плащам аз бе друже ...
    Плащат им авторите. И защото дават много пари, а насрещ не виждат ефективна защита, виновни били "нарушителите".
    Те имат вина, но тя не е сравнима с тази на получаващите пари за да защитават правата.
    Аз я получа удоволствие от това, което видя, чуя или прочета, я не.
    Но този, който взима кинтите е винаги удовлетворен.
    Е накрая и авторите и "пиратите" остават от "страната на мама", от женската страна.

    И kafka, да, знаем приказката за баницата и си я спазваме. Както и ти.
    Не вярвам да се изживяваш, като по тарикат от Майкрософт да кажем, че да се съобразяваме с твоите претенции, а с на Бил Гейтс не ...
    Каквото и за него, такова и за тебе.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Авторското право ограбва

    Цитат Първоначално публикувано от kafka
    Що пък мен? Да не съм пуснал аз тaя тема?
    Щото ти даде примери как са те ограбили, скъпи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Технически въпрос свързан с право на рекламация
    От valdim във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 27
    Последно: 15-07-12, 19:36
  2. Отговори: 6
    Последно: 26-01-06, 14:42
  3. Отговори: 95
    Последно: 13-11-03, 16:33
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-05-03, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе