Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58

Ново двайсе - таксита блокираха София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #31

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Техно,
    Аз въобще не атакувам таксиджиите. Описвам реалността.
    Такава, каквато съм я видял. Отстрани може да изглежда по - различна. С моите очи никой не е длъжен да гледа.
    Лично за мен извършването и участието в престъпления и съмнителни сделки сред таксиджиите не само, че не е за отхвърляне, но дори е много вероятна причина за престъпление спрямо тях.
    Това, което се твърди обаче от тях е, че "шофьорче е било убито за сметка от 3 и 50".
    Възможно е. Но е малко вероятно. И преди да се установи най - вероятното, лично аз не бих скочил на всенароден протест с името на светец на знамето си.
    Да беше протест срещу убийствата и беззаконието в държавата, бих го подкрепил. Да бяха скочили за убитите деца или за жертвите по пътя.
    Ама това - за какво да го подкрепям? "Искаме закони" - че какви закони против убийството нямат? Или предпочитат полицията да ходи и да събира сметките от напомпаните им таксиметрови апарати?
    И всъщност си в грешка. Отново ти давам информация от първа линия, но тя е и елементарна, и ясна. Тези протести не са дело на това, което имат в гащите си шофьорите. Те са със заповедта, надъхването и благословията на собствениците на техните фирми.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #32

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Всички плюете таксиджиите- но те са хората които могат да срутят едно правителство.
    Да ти...... таковам и правителството щом едни таксиджии могат да го сринат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Rumen68 казал съм защо няма да ско4ат заради мен !

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #34

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Именно във Франция протестиращите блокират стотици километри магистрали и по тоя начин парализират икономиката.Въпреки че заради друг протест довечера няма да мога да се прибера лесно ги подкрепям бакшишите колкото и да не ги харесвам иначе.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #35

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Приканвам тези като мен, които не одобряват начина на провеждане на протеста, да се въздържат от ползването на таксиметрови услуги през следващите една-две седмици. Аз лично, вече загубих пари от тоя протест (около 50 лв), каквато всъщност е и една от целите по думите на КрИс и сега аз си поставям за цел същите хора да загубят 50 лв от мен.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #36

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Чакайте малко
    Вие излязохте ли да подкрепите хората срещу простотиите в държавата
    Защо ли, - ами най-малкото че този убиец като го заловят ще получи максимум от 6-10 г при лек режим с у-е за помилване .
    ..........................
    Вместо да плюете - подкрепете недоволството срещу мудното правителство
    Нещо говорим за различни неща...
    Това не е протест срещу политическата класа, ш*баното правителство, корумпираната полиция и прочее...
    Исканията им са за " прегради в автомобилите, безплатна застраховка Живот" и работещ синдикат.."

    Тъй като работя съвсем наблизо, в обедната почивка се разходих да видя протеста... и не се стърпях да го споделя с вас:
    На жълтите павета, между двореца и мястото, където беше мавзолея, четирима таксиметрови шофьори, трима от тях изглеждащи като борчета от ранната демокрация 91-94г., плющяха белот на капака на една от колите и видимо бяха в добро настроение. Спрях и се загледах в картинката и безкрайно съжалих, че не си носех в този момент фотоапарата (макар че бая щях да рискувам, снимайки ги). В този момент мина една бременна жена в напреднала бременност водеща за ръка 3-4 годишно момиченце, която каза на висок глас на детето си: "Ето заради тези чичковци, мама, ние ходим пеш от Плиска..."
    Лелее... че като рипнаха ония ми таксиджии, хвърлиха картите и вкупом почнаха да обясняват как градския транспорт си работел нормално, че не пречели на никого... и най-вече как те имали право да си изразяват мнението..... Просто онемях..... и си тръгнах бързо, защото всичко напираше в мен да се намеся...
    Това е положението!
    За това сме на тоя хал! Каквато държавата, такива и протестиращите!



  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #37

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    А можеше да я набият

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #38

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Ако хората бяха сигурни в професионализма на МВР, то тези протести нямаше да ги има.
    В нашата родина убийствата са почти с нулева разкриваемост. Примери бол.
    На хората им писна да гледат по новините всеки ден за извършени тежки престъпления,
    а за разкрити престъпници не се чува и дума.
    Понеже всеки дава за пример западните държави, аз ще ви дам за пример нашата северна
    съседка Румъния. Там защо няма такива протести а. Нали и те са в преход като нас.
    Скоро имаше изнесена статистика на престъпленията в Румъния. Забележете: поръчкови убийства - 0,
    разкриваемост на убийства почти 100%, разкриваемост на кражби около 75%. За цифрите не съм сигуренq цитирам по памет.
    Просто чашата преля. Това да стигнеш до там че да убиеш непознат човек само заради 3, 5 или 10лв. показва
    че на такъв изрод не му е за първи път. И естествено обществото се пита какво прави такъв индивид на свобода.
    Хора с по 12 висящи дела, карат супер скъпи коли и всеки ден са по чалга баровете. Какво правят тези "професионалисти"
    от МВР. За какво им плащаме. Ето затова са тези протести. На народа му писна от несигурността в страната.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #39

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    И аз не вярвам убийството да е заради "сметка от 3,5 лв." или нещо подобно.
    Но ние обикновените хора едва ли ще разберем истината, а ще разберем, това което ни поднася официалната информация за случилото се и медиите. Разбира се - медиите :-)
    Най-вероятно и точно обикновените хора ще усетят негативните последици от това задръстване и блокиране на част от столицата.
    Интересно е наистина обаче колко добре и бързо се организират таксиметровите шофьори при подобни случаи. Ако всички подобни рискови професии бяха така...
    И не на последно място...някой не се ли е замислил, че това убийство може...може да е станало не чак толкова случайно точно в деня на шествието/протестът в подкрепа на медиците в Либия с една или друга цел.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #40

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    И кога са внесли искане и кога го е одобрила общината? Абе моля ти се, отдавна трябваше да ги разкарат с всички налични средства - палки, вода и газ. За пореден път си личи мекушавия и нерешителен характер на управляващите.
    и аз съм на това мнение...не ми харесва демонстрацията на сила от една професионална група, която си позволява да затваря улиците само защото има възможност

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #41

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    @DarkRose
    тъкмо поствах цялата статия от дир-а
    просто нямам думи на "гениалната идея " на правителството
    http://dnes.dir.bg/2007/02/09/news1310573.html

    Остана сега и един двама либийци дахванат тук и да ги обвинят за това .

    Само не забравяйте че по време на други събития с барикади - Именно студентите и "бакшишите" надигнаха цялата маса и БСП върнаха мандата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #42

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Тая версия е пълна простотия.
    Макар че е много привлекателна за тиражите.
    Политиците или Кадафи убиват таксиметров шофьор с идеята, че по този начин колегите му ще се вдигнат и ще попречат на шествието за годишнината на българските медици(една много ползотворна инициатива, на края на която очаквахме освобождаването им ) или поне ще им вземе челните места във вестниците!
    Звучи като една доста тъпа презумпция с голям риск и малка възвращаемост.
    Не виждам кой може да е сигурен в развитието на ситуацията и кой ще има интерес да го направи.
    Отново повтарям: това е протест на фирмите. Някои участват, някои не участват.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #43

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    София блокирана от протеста на такситата
    09 февруари 2007 / News.dir.bg
    Движението в центъра на София е парализирано заради протеста на такситемтровите шофьори след убийството на колегата им, открит наръган с нож в 3 часа тази сутринта. Кметът на столицата Бойко Борисов разреши протестът да продължи и след 17.00 часа.
    Над 100 таксиметрови шофьори от Пазарджик са отпътували за столицата, за да подкрепят протеста на колегите си в София. Водачите на таксита от Пловдив също се организират за пристигане в столицата. Вече са тръгнали таксита от Перник, Ловеч и Разград. От 9 часа сутринта Орлов мост е блокиран от таксита. Заради пиковия час за пътуване на работа, скандал избухна между такметровите шофори при Орлов мост и граждани, предаде “Фокус”. Изнервени хора нарекоха таксиметровите шофьори “обирджии” и “мръсна сган”. Полициите също попаднаха в полезрението им, след като се опитаха да ги озаптят в прераканията им с таксиджиите.“Какво правите вие, когато таксиметрови шофьори пребиват хора?”, възмутени столичани се обърнаха към полициаите. Таксиметровите шофьори са заели и локалното платно на бул. “Цариградско шосе” в района на Орлов мост, ул. “Цар Иван Асен ІІ”, както и бул. "Евлоги Георгиев". Блокиран е и районът около парламента, кръстовището при СУ "Кл. Охридски", ул. "Раковски". СК "Градски транспорт" работи по възможностите за осигуряване на алтернативен превоз на колите на фирмата заради задръстванията по няколко централни булеварда в столицата, съобщи гл. диспечер в компанията Стоян Атанасов. Прекарваме автобус по автобус, но за 15 минути колите не могат да се придвижат повече от 3 метра, допълни той. Избягва се кръстовището на Орлов мост. Опитваме се да отклоняваме колите, които минават по бул. "Ев. Георгиев" през хотел "Хемус" и Черни връх, а от другата страна през "Подуяне", каза Атанасов. От Центъра за "Спешна помощ" призоваха протестиращите и полицията да им осигурят едно платно, по което да преминават линейките.
    ...просто прецакаха митинга в подкрепа на сестрите

    още Вбесени шофьори замерват парламента с яйца http://dnes.dir.bg/2007/02/09/news1311257.html

    май са го хванали http://novini.dir.bg/2007/02/09/news1312487.html

    Пред либийското посолство в момента са се събрали около 50 души и един единствен протестен плакат, с който се отбелязва осмата годишнина от задържането на българските медицински сестри в арабската джамахирия. http://big.bg/modules/news/article.php?storyid=41438

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #44

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    ...просто прецакаха митинга в подкрепа на сестрите

    Пред либийското посолство в момента са се събрали около 50 души и един единствен протестен плакат, с който се отбелязва осмата годишнина от задържането на българските медицински сестри в арабската джамахирия.
    Да вземат да тръгват натам в колона по един... че се провали шествието и протеста....
    ама нали в либийския затвор не са таксиметраджии, а медици...

    p.s. не знаех, че освен задължителните апечка, триъгълник и пожарогасител, трябва да имаш в таксито си и кора яйца.... ей тъй, за всеки случай!
    е на това му викам спонтанна реакция

    Добавено:
    За момента протестиращите пред Народното събрание таксиметрови шофьори отказват да се изтеглят, въпреки че бяха информирани за постигнатите договорености между техни представители и министри от кабинета
    ...................................
    Протестиращите посрещнаха с аплодисменти новината, че има задържан за убийството, но настояха да научат неговото име и категорично отказват да направят път за шествието за подкрепа на българските медици в Либия. Преговарящите, които дойдоха на площада от Министерски съвет съобщиха, че е постигнато съгласие таксиметровите шофьори да не използват колани независимо дали са с или без клиент.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #45

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Трябва да се накажат таксиджиите за своеволията.
    Всеки участвал в протеста - да се задължи да извози по 2 чувала боклук извън София.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ново ТВ
    От Миряна във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-14, 19:15
  2. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  3. Ново ICQ
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 24-11-06, 23:52
  4. Ново РС HELP.
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-04, 23:51
  5. Хммм, ново двайсе от XP ...
    От Kayso във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-09-03, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе