Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 58 от общо 58

Ново двайсе - таксита блокираха София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #46

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Трябва да се накажат таксиджиите за своеволията.
    Всеки участвал в протеста - да се задължи да извози по 2 чувала боклук извън София.
    Подкрепям идеята!!!

    само не разбрах кой (и защо) ми свали рейтинга... явно несъгласен с изразеното от мен мнение....
    не че ще ми го удържат от заплатата де...

    важното е, ч все пак бакшишите пуснаха шествието в подкрепа на българските медицински сестри!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #47

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    ето какво постигнаха:
    http://news.ibox.bg/news/id_285878113
    Още в понеделник Министерството на транспорта ще внесе предложение за промяна в Закона за движение по пътищата, която ще дава право на таксиметровите шофьори да карат без предпазни колани в рамките на населеното място докато са на работа, съобщи министър Мутафчиев.
    Значи ето как лесно се променят законите?
    Пред общинските администрации ще бъде поставен въпросът такситата, като средство за обществен транспорт, да имат право да се движат и в лентите за обществен транспорт, което в голяма степен, особено в София, ще облекчи в значителна степен движението.
    А знаят ли башишите че в обществения транспорт е забранено пушенето ?
    На срещата шофьорите поставиха и въпроси, свързани с отпадането на корпоративния и възстановяването на патентния данък за тях
    И какво е общото от убийството на един циганин-таксиджия и патентния данък, мигар ако са били на патентен данък нямаше да го утрепат?
    Просто ти търсят повод да издевателстват над правителството и то както винаги кляка.
    Е затова ще продължават.
    А пенсионерите като излязоха на улицата спечелиха само освирквания и побой. Щото немат радио координация кат бакшишите, и щото не са толкоз нагли като тях.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #48

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Много тъжно , но днес падна човек от 11 етаж на сградата на НТС в Сливен. Махат мраморните плочки
    от сградата, за да не падне отново някоя плочка на главата на случаен минувач.
    Не съм чел нищо по въпроса, но офисът ни е на 100 метра от сградата.
    Та това си е сурова информация от съседките.........
    Значи ли това, че всички строителни фирми трябва да блокират кметството с искания
    за безплатни осигуровки и алпинистки съоръжения.......?
    Всяка работа си има рисков фактор. Който не му отърва - да не я работи!!


    //добавено:
    От полицията се разчекнаха да търсят извършителя на убийството на таксиметровия шофьор.
    Но няма да е никак лесно - няма как - това не е сериал по телевизията. Колата е запалена на
    другия край на града. Тялото - в съвсем друг край.
    Ами няма как да стане с магическа пръчка.........
    Не е луд , който яде баницата май.........

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #49

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Много ми хареса как бакшишите натириха Волен Сидеров който се опита да стане на тяхна страна.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #50

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София


    Шофьорът в "Люлин" убит от неплатежоспособен клиент

    28-годишният Георги Пейков направил пълни самопризнания и показал ножа, с който убил Емил Емилов

    09.02.2007 г., НетИнфо.БГ


    "Има задържан мъж за убийството на таксиметровия шофьор, съобщи на брифинг в Министерския съвет вътрешният министър Румен Петков.

    Заподозреният 28-годишен Георги Пейков от столичния жк "Люлин" е направил пълни самопризнания, стана ясно по-късно на пресконференция в столичната дирекция " Полиция".

    Той сам завел криминалистите до шахтата, където изхвърлил ножа, с който убил Емил Емилов. Пейков е употребявал марихуана, но досега не е имал криминални прояви. Взети са му пръстови отпечатъци.

    Причина за престъплението станала сметка от 15 лева, която младежът нямал пари да плати, след като хванал таксито от центъра и го разкарвал дълго по улиците на квартала.

    Когато тръгнал да излиза, шофьорът го попитал няма ли да плаща. Тогава Пейков "решил да изскочи от колата", водачът се протегнал в опит да го спре и това му струвало живота...

    Жертвата - женен мъж и баща на две деца - също няма криминални прояви. Данните на полицията сочат, че Емилов е бил добър професионалист и добър човек.

    Главен комисар Румен Стоянов коментира, че това е "изключително банална и нелепа случка".

    Убиецът бил разкрит благодарение на GPS системата в такситата "ОК Супертранс", която позволила да се проследи последният маршрут на таксито.

    Оказало се, че автомобилът е спирал пред кафене, където клиентът слязъл да пазарува. Там обаче попаднал в обектива на охранителната камера и впоследствие бил идентифициран.

    Междувременно с таксиметровите водачи, които протестираха цял ден пред парламента (вж. фоторепортаж), се срещнаха вътрешният министър и колегите му Петър Мутафчиев, Пламен Орешарски, Радослав Гайдарски, зам.-министър Георги Петърнейчев и Иван Аспарухов от Националното сдружението на общините.

    По-рано след срещата Петков отиде до Народното събрание, за да информира депутатите какво са се разбрали с протестиращите, и след това отново се върна на "Дондуков" 1.

    "Сред обсъдените въпроси бяха необходимостта да се хвърлят всички сили за разкриване на престъплението и да бъде направена справка за работата по преписките за престъпления срещу таксиметрови шофьори.

    Ще се провери и уредбата и базата на фирмите за таксиметрови услуги, за да се осигури безопасност на водача и пътниците", обясни шефът на МВР в пленарната зала.

    За всяка от общините да се определи квота от таксиметрови коли, които да извършват тази услуга, поискали протестиращите.

    Петков и Мутафчиев ще обсъдят въпроса и със сдружението на превозвачите и той ще бъде поставен в парламентарните комисии и в Министерския съвет.

    Обсъждан е бил и проблемът с фалшивите таксита и възможността да се предприемат ефективни мерки за отстраняването им.

    Зам.-министърът на транспорта Георги Петърнейчев е предоставил телефон, на който таксиметровите шофьори да подават сигнали за подобна нелоялна конкуренция.

    Обсъждано е било определяне на конкретни места, на които могат да спират маршрутните таксита. Нерегламентираният начин на спиране бил причина за възникване на транспортни инциденти.

    Договорихме се с Националното сдружение на общините да се определят стоянки, на които да не спират други автомобили, каза Петков.

    Според него таксиметровите шофьори настояват да имат статут на обществен транспорт. Те поставили и проблема със старите коли, които нямат право да бъдат таксита.

    Министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски е информирал шофьорите, че пускат седем портала и 21 нови автомобила ще бъдат на разположение на София. Шофьорите пък са излезли с изискване за по-голяма бързина на линейките.

    Пред финансовия министър те са поставили въпроса за отпадне на корпоративния данък и да се възстанови заплащането на патента.

    Отново е било предложено да се постави преграда между водача и клиента, за което обаче трябва да има и законово условие.

    Направил съм няколко предложения, част от тях са реализирани в таксиметровите компании, каза Петков.

    Мутафчиев ще инициира от понеделник законодателни промени, които да позволяват таксиметровите шофьори да карат без колани в рамките на града.

    Още от тази събота с разпореждане на вътрешния министър тези правила ще влязат в сила."



    Линк: http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1002593

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #51

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Ами то ще им разрешат и пияни да карат - какво толкова!!! Очевидно, че законите се правят " на крак"....

    //преди фирмата ни се бе ангажирала с поддръжка на таксиметрови апарати. То бяха лицензи, то стендове.....
    курсове... Изръсихме се яко....
    По закон всеки апарат трябва да е на договор /както касовите/. Бяхме стигнали до 2 лева на месец
    предложение за обслужване на апарат.
    Познайте колко имаше на договор - около 1........
    Просто никой не ги проверява - не е като за пиратския софтуер!!!
    Корупция и нехайство - това си ни е държавата.

    Който се страхува от мечки - няма работа в гората!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #52

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Wise, те си карат пияни...преди време, когато още ходех по нощите да се матирам в известни и неизвестни софийски кръчми, редовно се прибирах с таксита...шофьорът си държи чаша с водка на таблото (или бира м/у седалките) и си кара и кърка с обяснението "иначе няма да изкарам смяната".
    Справка - една от запомнящите се катастрофи преди няколко месеца на Цариградско шосе. В 10 сутринта героят се беше шибнал в мантинелата без чужда помощ с близо 3 промила...бил на работа човекът цяла нощ

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #53

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Когато тръгнал да излиза, шофьорът го попитал няма ли да плаща. Тогава Пейков "решил да изскочи от колата", водачът се протегнал в опит да го спре и това му струвало живота...
    Според bTV колата още не била напълно спряла, когато шофьорът бил заклан, продължила на зиг-заг и се блъснала в кофа за боклук.

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow

    Много ми хареса как бакшишите натириха Волен Сидеров който се опита да стане на тяхна страна.
    Ами те са си цяла партия и то - реална сила. За какво им е друга партия от безполезни клакьори да им се присламчва?
    Колкото до Волен и другите в опозиция - няма да се научат да не се лепят като мухи на л.... всеки път когато може да им се чуе гласа, без значение каква поредна трагедия е повода.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #54

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Wise, те си карат пияни...преди време, когато още ходех по нощите да се матирам в известни и неизвестни софийски кръчми, редовно се прибирах с таксита...шофьорът си държи чаша с водка на таблото (или бира м/у седалките) и си кара и кърка с обяснението "иначе няма да изкарам смяната".
    Справка - една от запомнящите се катастрофи преди няколко месеца на Цариградско шосе. В 10 сутринта героят се беше шибнал в мантинелата без чужда помощ с близо 3 промила...бил на работа човекът цяла нощ
    Точно затова критериите да станеш бакшиш трябва да са малко по-високи.Трябва да минават и на курс по етика защото лятото карат по спортни къси гащи все едно са олимпийци.Просто не трябва всеки простак да е шофьор на такси.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #55

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Просто не трябва всеки простак да е шофьор на такси.


    то това е задължително условие... мисля, че всеки има достатъчно наблюдения в тази посока!
    Без колани, с пийнали... въоръжени...
    да живей!!! БГ таксиметров шофьор!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #56

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    И какво се оказа на практика, според пресата оня ден
    Убиецът бил разкрит благодарение на GPS системата в такситата "ОК Супертранс", която позволила да се проследи последният маршрут на таксито.

    Оказало се, че автомобилът е спирал пред кафене, където клиентът слязъл да пазарува. Там обаче попаднал в обектива на охранителната камера и впоследствие бил идентифициран.
    А според фактите убиеца се предал сам, значи МИНСТЪРА ЛЪЖЕ!!!
    А според пък най-пресни днешни факти в колата са били двама. Значи лъжата е още по-голяма, на всичкото отгоре не са разпитали и свидетели.
    Дали да не направят нова блокада бакшишите )

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #57

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    абееее, изказвания като "на практика", "според фактите" и "според най-пресни факти", които са базирани на източник "според пресата".....

    докато най-важното за пресата е да "създава новини" - 0 вяра в нея
    очакват полицията едва ли не да им дава отчет. бе яяяяя в простите журналя. едни и същи хора в размките на 3 дена са "специалисти" в 6 теми, които изискват дългогодишен опит - кеф ти криминалистика, кеф ти ядрена енергетика, кеф ти IT, кеф ти "искрено и лично". аз поне не им вярвам на нито дума, след като знам с каква некомпетентност коментират нещата, от които разбирам.

    а смешки от рода на "той като се събуди дълбоко се разкая и сам се предаде" са толкова смехотворни, че чак ми се плаче. всички реват, че разкриваемостта била ниска, ама въпросния бил толкова уплашен и сигурен, че ще го хванат, че сам се предал. айде у левоооо

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #58

    Re: Ново двайсе - таксита блокираха София

    Днес се возих при приятел с такси. Пичът е адски недоволен от простотията на колегите си в София. Вика - те се разправят, те правят глупости, а ще пострадаме всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Ново ТВ
    От Миряна във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-14, 19:15
  2. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  3. Ново ICQ
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 24-11-06, 23:52
  4. Ново РС HELP.
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-04, 23:51
  5. Хммм, ново двайсе от XP ...
    От Kayso във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-09-03, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе